Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A harmadik baba könnyebben...

A harmadik baba könnyebben születik? Kinél hogy volt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem még csak egy szülésem volt, de a nővéremnek 4 gyönyörű gyermeke van. Nálunk a családban könnyű szülések vannak, ez biztos genetika. 4 óránál tovább senkinél sem tart a vajúdás és szülés együttvéve. A nővérem azt mondta, hogy mindegyik egy kicsivel rövidebb idő alatt jött a világra, viszont mindegyik jobban is fájt az előzőnél. Sőt azt is mondta, hogy a 4. után amikor szoptatásnál húzódott össze a méhe, annyira fájt, hogy olyan volt, mintha ötödször szült volna. Ezzel remélem jól fellelkesítettelek :-) Egyébként én is szeretnék még tesókat a babámnak, majd meglátjuk tényleg így van-e :-D
2013. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én háromszor szültem, én is a könnyen szülők közé tartozok szerencsére.

Eslő babánál fájásokkal kezdődött, de alig fájt, nem is hittem, hogy már az lesz, de mégis- ez az állapot tartott kb 7órát, de mondom, ez ritkán jelentkező minimális mensi fájás volt- ekkor kerültem be a szülőszobára, ott burokrepesztés volt, utána erősödő fájások, és 3,5óra mulva lett meg a baba 3,8kg volt 37cm-s fejjel. :S Az utolsó órába kaptam oxit és 40perc volt a kitolás. Volt gátmetszés is, de azon kívül nem volt repedés szakadás, szóval 20percig tartott míg kitisztították a méhem és összevarrtak- nem is fájt.39+6ra született.

2, a 38.héten villámszülés volt- 2-3erős hasszúrkálást éreztem, bementünk a kórházba, ahol megállapították, hogy megindult a szülés. (reggel 8kor volt az első ilyen fájás, délután 3kor a 3.) fél5kor szülőszoba, burokrepesztés, negyed6kor a pocakomon a baba. Gátmetszés, infúzió nem volt- alig fájt az egész, 4.nyomásra lett meg a baba.

3.nál nem volt fájásom, de már olyan szerencsétlenül éreztem magam, feszített a medencém, se állni nem esett jól, se ülni, egyszerűen semmi, sehogy sem volt jó. Bementünk a kórházba, megvizsgáltak, kérdezték mekkora fájásaim vannak. :) Mondtam, hogy nincsenek is. De méhszáj már 3ujjnyi volt, így beküldtek a szülőszobára és burkot repesztettek. Egy órába telt mire lettek fájások, és kicsit rendszerődtek, majd 55perc mulva már meg is volt a 3. baba. Gátmetszés, infúzió nem volt- alig fájt ez is. :))) 5nappal született kiírás előtt.

A 2-3. babám sokkal kisebb volt mint az első. :)))

2013. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 3. volt a legnehezebb szülésem,toxémia miatt indították.Szépen haladt is volna a dolog ha nem kellett volna az egész vajúdást végig hanyatt fekve kibírnom.Ha felálltam elájultam,és a baba szívhangja se volt jó.Viszont a végén nem haladtunk,én könyörögtem már hagy álljak fel,utána kb negyed óra múlva meg is volt a fiam.Ő volt a legnagyobb,3800gramm,feje 38cm.Ha nem indították volna lehet hogy könnyebben megy.De átlag mind a 3 szülés 6-8 óra alatt lezajlott onnantól hogy elfolyt a víz(az első 2 így indult)
2013. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. baba: 2 nap vajúdás, oxi, kézzel tágítás, 3600gr, 34cm fej.

2. baba: 2-3 óra vajúdás, 3 tolófájásra kibújt, 4250gr, 35cm fej.

3. baba: össz-vissz 2-3 óra volt az egész, burokrepesztéstől számított fél órán belül kirobban szó szerint belőlem, 4400gr, 36 fej.

2.-3. szülésem egyforma könnyű volt, fájdalomcsillapító és miegymás nélkül.

2013. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek 3 gyereke van, a 3. volt a legnehezebb és legfájdalmasabb.
2013. jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!