Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet elkerülni hogy...

Hogy lehet elkerülni hogy szülés közben üvöltsek mint a sakál? Ez alkat-, önfegyelem-, fájdalomtűrő képesség függő? Vagy légzőtechnikával, bármivel kiküszöbölhető?

Figyelt kérdés
tegnap voltam nst-n este a kórházban,rossz volt hallgatni egy nőt, akkor is ha ez a világ legtermészetesebb dolga. Ti mennyire kiabáltatok és alapból milyen beállítottságúak vagytok? 36hkm
2013. jan. 25. 21:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
alacsony a fajdalomküszöböm.én üvöltöttem.mondta is a doki h igy a filmekben szülnek.sajnos nem birtam visszafogni magam..ez van,nem én voltam se az elsö se az utolso ilyen..szégyelltem magam de nem ment masképp!
2013. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Önuralom kérdése elsősorban. De van olyan, akiknél nagyon alacsony a fájdalom küszöb. Ha sokat kiabál, akkor feleslegesen pazarolja az erejét.

Szülés közben hallgatni kell a szülésznő-orvos tanácsaira.

Három gyereket szültem, a harmadik nehéz szülés volt, de sóhajtásnál több hangot nem adtam ki.

2013. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez alapvetően ember függő.Én amúgy sem vagyok jajveszékelős; én végig némán tűrtem.Persze belül ordítottam,de azt ugye nem hallja senki.

El sem tudnám képzelni magam,hogy ott ordibálok; persze tökéletesen megértem azokat,akik így tesznek.Nem egy könnyű menet a gyermek megszülése,de mindent megér.Szerintem próbálj erre koncentrálni,a végeredményre!És ne görcsölj!

2013. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Gyönyörűséges ***** válasza:
13%
en konkretan meg sem szolaltam,egy hang nem hagyta el a szamat,igaz volt epiduralis erzestelenitesem,ami a kitolasi szakaszban mar nem csillapit semmit söt nem is kell.
2013. jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
50%

Én is féltem ettől, de egy hang nem jött ki a torkomon.

Tolófájásoknál úgyis csukott szájjal kell (érdemes) nyomni,nem kell felesleges energiát pazarolni a kiabálásra, meg úgy ugye nem is tudsz.:) Vajúdás alatt én kértem fájdalomcsillapítást (gázt), és így elviselhető volt a fájdalom.

2013. jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Azt olvastam, hogy ha sírunk, kiabálunk közben ez késlelteti a szülést, mert az energiánk arra megy el. Ez annyira megmaradt bennem, hogy egyiknél se nyikkantam meg, figyeltem a légzésre, és, hogy mit mond az orvos. 4 óra alatt meglett mindkét fiam, ja és a szülésznők és orvosok se bírják ha sokáig üvölt vki, és nem akartam, hogy rámszóljanak:-). De sztem erőm sem lett volna kiabálni...
2013. jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Anyukám azt mondta, ha nem ordítottál akkor, amikor összehoztad, ne ordíts szüléskor se:)Sok-sok önfegyelem kell, de én nagyon szégyelltem volna magam utána, pedig rohadt szar érzés, ez tény!
2013. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
Igaz nálunk császár lett a vége, de jópár órát vajúdtam, erős fájásokkal. Nem nyikkantam meg egyáltalán. Nem éreztem rá késztetést, pedig nagyon fájt. Sztem is ember függő, én a mindennapi életben is csendes vagyok, nem szoktam ordibálni. Nézett is volna nagyokat a férjem, ha a szülőszobán meg elkezdek tombolni! :D
2013. jan. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon elhatároztam, hogy márpedig én aztán nem fog üvölteni. Szerintem nem is alacsony a fájdalomküszöböm. Nem is volt egy hangom sem egészen addig amíg a kitolási szakasznál a doki bele nem könyökölt a hasamba, hogy segítse kifelé a picit. Na akkor már üvöltöttem. :) Nem akartam, de így sikerült. Nem igazán voltam már észnél. Azóta is sokszor gondolok rá, hogy talán mégis sikerülhetett volna hang nélkül ha ügyesebb vagyok. De hát így sikerült, már nem agyalok rajta. De remélem a legközelebbinél sikerül. :)
2013. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Azért két szülés sem egyforma, kíváncsi vagyok hányan tudnának 36 óra ébrenlét után egy überadag oxitocinnal a vénáikban csendesen sóhajtozni...


Én nagyon visszafogott, fegyelmezett ember vagyok, kimondottan magas a fájdalomküszöböm (fogorvosnál még sosem kértem pl. fájdalomcsillapítást), de mikor az említett rengeteg oxitocinnal jöttek az aprócska fájások és a 4,5 kg-os gyermekem a kis kezét a 36 cm átmérőjű feje mellett tolva igyekezett ki belőlem úgy, hogy az orvos felülről tolta, hát elszakadt a cérna. Ott már nem voltam magamnál.


De megnyugtattak, hogy semmi gond ezzel. És szerintem sincs. Aminek ki kell jönni, annak ki kell jönni.


Ennyi erővel kösse fel magát, vagy szaggassa meg a ruháját és szórjon hamut a fejére, aki esetleg odakakkant a szülőágyra? :)

2013. jan. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!