Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor tudattátok másokkal,...

Mikor tudattátok másokkal, hogy megszületett a babátok? Milyen formában és mikor? Családtagokkal, munkatásakkal, barátokkal?

Figyelt kérdés

2013. jan. 29. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
a szűkebb, család, baráti kör, munkatársak szinte napi kapcsolatban vannak veled, hívnak és jönnek látogatni. a távolabbi barátok, rokonok, volt munkatársak meg manapság onna tudják meg, h kiírod facebookra :)
2013. jan. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"a szűkebb, család, baráti kör, munkatársak szinte napi kapcsolatban vannak veled"


Munkatárs? Nem jellemző:)

2013. jan. 29. 15:47
 3/13 A kérdező kommentje:
Facebookom sincs.
2013. jan. 29. 15:48
 4/13 anonim ***** válasza:
A "friss nagyszulokkel" es a legkozelebbi hozzatartozokkal a ferjem tudatta sms-ben rogton ahogy megszuletett a baba. A tavolabbi rokonok, baratok, munkatarsak pedig a Facebook uzenofalarol ertesultek a baba erkezeserol :-)
2013. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem ott volt anyum tesóm ők kint vártak párom meg bent. Párom írt mindenkinek sms-t.
2013. jan. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

"Facebookom sincs." - hát ez így em fog menni! Muszáj csináltatnod, már csak a baba miatt is :-)


Viccet félretéve: manapság tényleg így megy ez a gyakorlatban. Én meg is fogadtam, h az én babám nem lesz facebook-bébi, és ehhez tartom is magam. Csak az tudja, h babát várok, akinek személyesen elmondtam, nem tapétáztam ki az üzenőfalam az uh felvételekkel és a babát se fogom agyonfotózni. a saját életem se ott élem, hát még a gyerekét...


Nálatok marad a teló. A távoli ismerősöknél akkor meg ezek szerint nem is olyan fontos, h megtudják, nem?


Munkatársak esetében: én azt gondolnám, h akivel olyan viszonyban vagyok, az tőlem megtudja nem sokkal a szülés után, akivel nem (mint nálad mindenki) annál meg nem is töröm rajta a fejem, h megtudja-e egyáltalán, mert oly mindegy.

2013. jan. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A nagyszülőket,tesókat amikor indultunk a kórházba,hívta a párom.Mondta nekik,hogy felesleges kint állni,de készenlétben voltak,és a baba születésére megérkeztek,szerencsére.Nagyon sokat segítettek nekem,lelkileg is,fizikailag is.A saját nagyszüleimet,szüleim tesóját a szüleim értesítették,de anyukám nővéréék bejöttek a kórházba a harmadik napon.Barátoknak sms-t küldtünk:)
2013. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szűkebb család kapott sms-t még a 2 órás megfigyelés alatt.

Most egy direkt erre az alkalomra írt verssel fogom jelezni a születést :-)


"Kicsi vagyok,kusza hajam,szőrös hátam,s nincs fogam. Társamat még nem keresem,mivel még csak most születtem,de szívesen fogadom,ki meglátogat engem! Puszi:..."

2013. jan. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 frászkarikaborsó ***** válasza:

Este indult meg a szülés, késő volt már, nem akartam az öregeknek álmatlan éjszakát, nem szóltunk. Elég volt hogy nekem nehéz éjjelem volt :) Reggelre született meg a kisfiam, amikor magamhoz tértem, azzal hívtam fel anyukámat hogy "anya, te hogy bírtad ezt háromszor végigcsinálni???" - egyből tudta hogy megszültem :) Apukámat is felhívtam, neki is telefonon mondtam el. Anyósom már nem él, apósomat a párom hívta fel. A többieknek (távolabbi családtagok, barátok) SMS-t küldtünk még délelőtt, és délután amikor volt időm 1-2 közelebbi barátot felhívtam hogy élő szóban is beszámoljak.


A munkahelyemen van egy belső oldal ahova a mindenféle híreket teszik fel, többek között ha valakinek babája születik, az is ott szokták közhírré tenni. A HR-es csaj felrakta még aznap a hírt.

2013. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Császár után, mikor visszavittek a kórterembe és párom bejöhetett, ő küldött egyen sms-t a telómról, akinek mondtam, előtte anyumat hívtam fel, ennyi (senkinek nem mondtuk mikor lesz, kolleganőim tudták, mivel kórházban dolgozok...), anyum sejtette, mert előző nap befektettek, de titkoltam:)

A válasz sms-eket kiírtam, olyan jó olvasgatni néha

2013. jan. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!