Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülési fájdalom tényleg...

A szülési fájdalom tényleg hasonló a menstruációs görcsökhöz, csak erősebb formában? Nagyon félek tőle, mi lesz így velem?

Figyelt kérdés
Bár még nincs tervben baba,húsz éves múltam,stabil párkapcsolatom van,s meg-meg fordul a fejemben,hogy egyszer én is szeretnék(gondolom,ez ilyen korban már normális)gyermeket.A családban sok kicsi vesz körül s az anyaság gondolata engem is foglalkoztat,bár előbb még szeretném neki megteremteni az anyagi és egyéb feltételeket,úgy vagyok vele,a,,vakvilágba"nem célszerű egy kicsit bevállalni.DE!Rengeteget spekulálok a fájdalmon.A menstruációs görcsök kivételével bármilyen fájdalmat elviselek,de ha nekem megjön...Évi minimum kétszer olyan pokoli kínom van,hogy ömlik rólam a víz,lángol mindenem,egyszerre kell a vécén ülni,lavórral együtt...Olyankor annyira fáj már,hogy úgy érzem,beleőrülök,sokszor már a halált kívánom,csak vége legyen a szenvedésnek.És akkor jönnek azzal,hogy a szülés ennél sokkal rosszabb!!Kedves anyukák-akiknek minden tiszteletem,elismerésem!-tudnátok nekem kicsit mesélni,megnyugtatni vagy épp félelmem(gondolom,jogosan)megerősíteni?Milyen érzés is valójában,mennyire,,kibírható"?Persze,mindannyian így lettünk,magyarán csak kibírja az ember,de én már előre is nagyon félek az ismeretlentől s nagyon érdekel,mi is történik valójában.Remélem,kérdésem senki számára nem sértő,pusztán érdeklődöm!A rendes válaszokat előre is nagyon köszönöm!
2013. jan. 23. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Annál erősebb. Olyan mintha húznák lefelé a derekadat, mintha le akarna szakadni. Ma már lehet kérni érzéstelenítést nem kell végig szenvedni.
2013. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!Igen lehet hozzá hasonlítani de elképzelni nem tudod míg nem szültél.:)Én sem tudtam.Ne aggódj túl éled,aznap csak az lesz a dolgod,hogy szülj.:)Remélem tudtam segíteni.

10hetes kislány anyukája

2013. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked ennyire fájdalmas a menstruációs görcs, akkor nem lesz a szülés sem nehezebb. Nekem is nagyon szokott fájni minden hónapban (ennyire nem, mint neked), s a szülés óta csodálkozom, hogy méghogy ez fáj...:) A vajúdás egyetlen órája volt nehéz igazán, de az is csak 5 percenként görcsölt 50 másodpercig. Még ott is mosolyogtam magamban, hogy egy valamirevaló menstruációs szenvedés nem csak ennyit fáj, hanem permanensen.

Szóval ne félj ettől előre, mert könnyen lehet, hogy épp te vígan fogsz vajúdni-szülni.

2013. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
És ne higgy mindenkinek, mert mindenki mást él át. Itt írták pl. a hátfájást. Hát, nekem az elején volt két darab görcsölés a hátamban, aztán több egy sem. Nem vagyunk egyformák.
2013. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél más, de tënyleg kérj érzéstelenítést. Én a harmadikat úgy szûltem úgy gondoltam nem bírom ki harmadszor is.. Nagyon klassz volt, tudom ajánlani.
2013. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
nekem NAGYON fájdalmas volt a menstruációm, volt olyan hogy dolgozni se tudtam bemenni mert ájultam mihelyt kikeltem az ágyból és úgy fájt, hogy csak fetrengeni tudtam. Na a szülés százszor rosszabb volt :-) Viszont végig arra gondoltam hogy nem tart örökké, csak pár óra és túl leszek rajta. Aztán azzal hívtam fel anyukámat hogy te jó ég anya, te hogy bírtad ezt háromszor végigcsinálni??? Most 3 hónap távlatából már másként gondolom, a kisfiam egyetlen mosolyával bőven kárpótolt :) Nem azt mondom hogy elfejelejtettem mennyire fájt, mert nem, de megérte.
2013. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Eddig nem tudtam, hogy milyen a menstruációs görcs, sohasem voltak olyankor görcseim. Aztán jött a szülés, kibírhatatlan fájdalmat éreztem, de azért mégis csak túléltem. Mióta szültem a menstruációk is elviselhetetlenek, annyira fáj, a múltkor majdnem összeestem séta közben, annyira görcsölt a hasam. Ez persze nehogy elrettentsen a gyermekvállalástól, ez nem törvényszerű, csak én vagyok így, és a tapasztalataimat írom le.
2013. jan. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Na tessék, utolsó, most jól rám ijesztettél... Nekem sem fáj a mensi, és szeretném, ha ez nem változna majd később sem :) Másfél hónapja elment a babám, még arra sem mondanám, hogy fájt (fizikailag).
2013. jan. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azert jobb egy fokkal a vajudas mint a menstruacio mert itt van egy fajas ami rovid ideig tart majd utana szunet. Nem elviselhetetlen. Ne felj, ki fogod birni a babad miatt.
2013. jan. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Meg szerintem az is fontos hogy hol szülsz. Még anyukám mesélte hogy amikor én születtem akkor szarul adták be az érzéstelenítést, és a 'normál' vajúdáson kívül még az inyekció is fájt. De ha normális helyen csinálod, akkor menni fog, meg igazából ha megvan a baba, nem is tűnik olyan rossznak. Meg még akkor is ha annyira lesz neked fájdalmads mint a menstruáció, akkor is megéri, mert lesz 'eredménye': a gyereked:)
2013. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!