Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért rivalizálnak a nők...

Miért rivalizálnak a nők egymással még a szülés kapcsán is?

Figyelt kérdés
Annyira nevetséges, de egyben ijesztő, hogy egy ilyen fórumon is (ahol a gyerekeink születéséről beszélgetünk, a legjobb dologról, ami velünk történhet) a nők egymással rivalizálnak. Rendszeres, hogy összevesznek egymással azok, akik császárosok voltak - azokkal, akik természetes úton szültek. Azok, akik nem tudtak pénzt adni a dokinak -azokkal, akik tudtak. Azok, akik nehezen szültek, azokkal, akik könnyen.Többnyire azok támadnak, akiknek vmi nem úgy alakult a szülés körül, ahogy szerették vna. Őket miért zavarja az, hogy másnak jobb volt? Miért versengenek még ezen is a nők??
2013. jan. 30. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindegyik meg van győződve arról, hogy az a jó ami vele történt, ahogy ő csinálja, és nem fogadják el, hogy másnak is lehet igaza. Továbbá akinek rossz élménye volt, attól érzi jobban magát, ha másnak is rossz. Undorító.
2013. jan. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

jaja, egyetértek az elsővel, a saját kiválóságukat akarják azzal bizonyítani, hogy a másikat alázzák. A másik meg, hogy elhallgatják a kellemetlen részeket, pl. hüvelyi szülés utáni károk stb.

Később meg majd az jön, hogy kinek mit csinál jobban a gyereke...

2013. jan. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért ennyire ne általánosíts, nem minden nő ilyen.
2013. jan. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, nem minden no ilyen...kifelejtetted a meg nem szult es eszt oszto kategoriat es a nem akarok gyereket de itt szedelgek ezen a reszlegen kategoriat....

en fel sem veszem az ilyen bolond fajtat. En pozitivan irigylem azokat akik siman tudtak szulni. En is szerettem volna es lelkem rajta meg is probaltam meg a termeszetes reszet is! Merthogy en milyen f...a csaj vagyok a nagyanyam is igy csinalta! Hat nem jott ossze. Orulok, hogy elunk es egeszsegesek vagyunk! Soha el nem itelnek senkit ilyesmi miatt.

Nincs igazsag resze a dolgonak mert a csaszarosok sokszor erzik ugy oket tamadjak mert a "konnyu" oldalat valasztottak a dolgokank a termeszetesek szerint. Holott Sokunknak eletmento volt a csaszar. Engem ez nem izgat. en orulok a gyonyoru gyermekemnek minden nap.

2013. jan. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hihetetlenül ostoba emberek vannak itt. Mai kedvenc kérdésem lényege: teherbe eshetek-e ha terhes vagyok. Elképesztő. A legrosszabb az, ha a kérdező nem fogadja el a negatív kritikát. Akkor minek kérdez? Meg még ami idegesítő ez a pontozás mánia. Nagyon sokan kérdőre vonják, hogy miért is pontozták le. Hát vajon miért? Talán mert valakinek más a véleménye. Vagy csak úgy. Kit érdekel? Itt veszíti hitelességét az egész, hogy ezek szerint sokan csak azért adják azt a válasz, amit, hogy jó legyen az arányuk. Vicc az egész.
2013. jan. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudom pl miért kapok mindig a fejemre egy olyan kérdésnél, hogy milyen volt a szülésed, és leírom, hogy rövid, gyors, könnyű, akkor jönnek a negatív értékelések, és hogy mert nem emlékszek mindenre, meg minden rosszindulat rámzúdul.... Én sem értem.

Ha valaki csak leírja a tapasztalatait, élményeit, az miért baj másoknak.

Meg inkább a kérdezőnek kéne válaszolni, nem egymást izélgetni, nem?

2013. jan. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem is szerencsére nagyon rövid és "könnyű" szülésem volt, és engem is mindig letámadnak emiatt, h én csak nagyot akarok mondani stb. Én ezt nem értem. Nekem soha eszembe sem jut, h pl bántsak bárkit azért, mert császáros volt, vagy hisztisnek nevezzek vkit, csak mert nehéz és hosszú szülése volt.Egyáltalán nem értem, hogy ebből miért kell versenyt csinálni! Szerencsére, ahogyan írtátok, nem mindenki ilyen.Csak nagyon bosszantó, hogy a válaszolók között sokszor vannak olyanok, akik a kérdésekhez nem válaszolni, hanem kötözködni jönnek.
2013. jan. 30. 10:00
 8/10 anonim ***** válasza:
De ez nem csak itt van sajnos. Majdnem minden gyerek témánál. Volt olyan hogy megírtam a napirendjét a két éves kislányomnak és totál le lettem pontozva. Pedig csak az iogaza írtam le úgy ahogyan mi élünk. Meg amikor egy 16 éves gyerek gyereket akar szülni és én vissza kérdezek, hogy ok de miből tartja el segítség nélkül. Ezt sem úgy szántam, hogy abortuszra menjek csak annak, hogy vannak az életnek olyan területei amit bizony figyelembe kell venni mielőtt döntene az ember.
2013. jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem is van sok olyan dolog pl. gyereknevelés terén, hogy nekem nagyon furcsa, ahogyan más csinálja, ettől függetlenül nem oktatom ki, nem szólom le, hanem inkább a saját gyerekemmel foglalkozom, és nem érdekel, hogy más mit csinál a sajátjával.
2013. jan. 30. 10:13
 10/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
Szerintem sok esetben nem rivalizálásról van szó, csak a hormonok miatt túl érzékenyek vagyunk és mindent magunkra veszünk... Magamon is tapasztalom, pedig én nem vagyok egy érzelgős fajta, akkor milyen lehet annak aki alapból is érzékenyebb? Hát nem lehet könnyű. Én mindig arra gondolok amikor valaki "kiakad" itt az oldalon hogy biztos szar napja volt, és nem pedig arra hogy bárkit is bántani akar.
2013. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!