Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik nemrég szültetek a Szent...

Akik nemrég szültetek a Szent Imrében: hány nap után engedtek haza titeket?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy a gyermekágyas osztály miben változott a vezetőcsere óta... Köszönöm!!!
2013. febr. 1. 08:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3 hónapja szültem ott. Csütörtök hajnalban lett meg a baba és szombat reggel már mehettem is haza. A változásról nem tudok írni, mert első baba. A csecsemős nővérek... hááááát.... nem nagyon foglalkoztak csak azokkal, akik egy tízessel indítottak.
2013. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én csüt. este szültem, vas. reggel mentem haza.

Én azt vettem észre, hogy nem feltétlen a pénzt várják a csecsemősök, hanem hogy igenis, kérj, igényelj segítséget.

Maguktól nem jönnek, az tény, de aki kéri, segítenek.

Én nem tudtam nekik pénzt adni, de nagyon rendesek voltak. :)

Érdemleges változás nincs, látszólag ugyanolyan jó minden. :)

2013. febr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Legutóbb májusban szültem, és évekkel korábban még kettőt.


Most vasárnap szültem délután (3/4 5-kor), és kedden mentünk is haza. Viszont ehhez annyi kellett, hogy én előtte már napokkal bent feküdtem túlhordás miatt, így nekem a 72 óra bőven megvolt (ennyi után kap a kórház pénzt, sajnos ez az ő szempontjuk...)

Többek között a bent fekvés is az új vezetés miatt volt.

Most az a protokoll, hogy betöltött 41-en be kell feküdni, és hivatalosan 41+3-on indítanak.

Nálam volt némi bizonytalanság a terminusom körül, meg ünnep miatt az orvosom sem volt bent, ezért a főorvos (aki megvizsgált szintén), nem indíttatott, pedig szíve szerint megtette volna. (Minden más kismamánál, aki ugyanarra a napra volt kiírva mint én, megindították). Végül 41+6-on spontán beindult nekem is, így az indítást megúsztam.

Ha nincs semmi komplikációd és van orvosod, akkor látszólag semmi különbséget nem fogsz tapasztalni.

A csecsemősök nagy részben ugyanazok, mint régen, és kb. ugyanolyanok is.

Ha nem első baba, akkor szerintem nagy szükség nincs is a segítségükre, ha meg első baba, akkor valóban vagy felfogadsz egyet, vagy minden kérdésnél mész be a csecsemőosztályra, máshogy nem megy. Kevesen vannak, rengeteg babát kell ellátniuk.

Szerintem az a legjobb, ha az ember magánál tartja a babát, és akkor jó kezekben van.

A csecsemő orvosokban történt cserélődés, Kónyi Olga elment, egy másik idős meg nyugdíjba, bár még néha bent van, ügyel.

Egy fiatal kedves doktornő van, szerintem alapos és kedves, vmilyen Orsolya.

A védőnő meg a fényképésznő ugyanazok, már sok éve. :o)

2013. febr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Második lesz :) az elsőnél az eléggé megviselt, hogy minden csecsemős mást mondott, ha kérdeztem valamit, teljesen összezavartak. De most már azért tapasztaltabb vagyok :) Az nem baj, ha felénk se néznek, sőőt, az lenne a legjobb :). Tápszert nagyon nyomatják? Anno nálam nagyon mondták, pedig előtejből is sok volt, gyönyörűen beindult a "rendes" tej is, szopizott is...
2013. febr. 4. 13:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Az anno nem tudom mit jelent, én 1,5 éve szültem ott, és kicsit sem nyomatják a tápszert, sőőt!

Nekem egyik gyereknél sem adtak tápszert.

2013. febr. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez rendjén van, hogy mást mondtak, ahányféle ember, annyi féle tapasztalat, nekünk anyukáknak is más válik be, az orvosoknak is más a véleményük.
2013. febr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nyilván mindenki elmondhatja a véleményét, de azzal nem értek egyet, hogy az egyik azért harapta le a fejem, mert nem adok a gyereknek tápszert az anyatej mellé, aztán a másikat mikor megkérdeztem, hogy akkor tényleg kellene adnom, akkor meg ő nézett, hogy milyen anya vagyok én... azért eléggé össze tudják zavarni az először szülő nőt. Nem volt jó a gyermekágy, pedig én egy kedves, nem panaszkodós, együttműködő ember vagyok, de megviselt a legtöbb csecsemős hozzáállása. A védőnő viszont szuper és hála Istennek, voltak kedves csecsemősök is :) Nem vártam én el semmi extrát különben.
2013. febr. 6. 13:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Én egy éve szültem a harmadik gyereket, péntek este született meg, és hétfőn reggel már hazamenős voltam...

Nem tartanak bent, ha nem muszáj. :)

Kónyi Olga nekem hiányzott- mert a második szülésenél nagyon rendes volt a gyerekemmel, akit kicsit jobban meg kellett figyelni- és egy hetet voltunk vele a kórházban.

De az új dokinő is rendes volt.

Nem nyomatják a tápszert, de nem is tiltakoznak ellene. Én pl az első két gyerekemet nem tudtam szoptatni- nekem egyátalán nem indult meg semmi- azaz 5-6csepp összesen 3napig- ennyi volt az össz- így én szombaton 4óra körül mikor felébredt először a fiam, én felálltam és átsétáltam hozzájuk, és kértem egy adag tápszert neki. EGy szó nélkül adtak, másodszorra mikor mentem 4óra mulva kérdezték, hogy azért próbálok szoptatni, mondtam hogy persze, folyamatosan, de mivel eleve semmit sem éreztem a mellemben, és az elző két alkalommal is ez volt... többet nem is kellett magyarázkodni. LÁtták, hogy folyamatosan próbálkozok... de folyamatosan kértem is a kaját neki.

Nem ellenkeztek, hogy csak cukros vizet adnak- mint annak idején az első szülésemnél... Az szar volt- mert tapasztalatlan voltam, és a babám rohadt éhes volt már, és 48óráig nem adtak semmi pótlást- mondván, hogy szoptassam. De akkor még nem tudtam, hogy hiába próbálom... nem tudtam mit kellett volna érezni, vagy ilyenek. HIába mondtam, hogy szerintem nem evett semmit a gyerek, nem adtak pótlást.

3szorra már sokkal határozottabb voltam én is!!! :))

2013. márc. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem pont, hogy kevés volt a tejem és eléggé szájhúzva adtak tápszert. 3 óránként mentem érte, amíg nem volt ismerős az arcom, egymástól kérdezgették, hogy "neki tényleg engedtük?". Vagy valami ilyesmit. Volt olyan is, hogy látványosan észre se vettek, nem köszöntek, majd vettem egy nagy levegőt, belekezdtem a mondanivalóba, erre rám mordul az egyik csecsemős, hogy nem látom, hogy nekik most dolguk van?! Alapvetően nagyon leterheltek,sok kedves nő is van köztük, de az ilyen egyértelmű bunkóságot megjegyzem. Rossz élmény volt az ott töltött pár nap és nem a szülés miatt. Csak ezen múlott, a figyelmesség, kedvesség hiányán. Rettentő sokat számít a pszichés hatás a közérzet megítélésében, de ezt nekem kell magyarázni? Pszichológiai alkalmassági vizsgához kötném ezt a munkakört
2013. márc. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vasárnap este szültem és szerda reggel mentünk haza. Tőlem megkérdezte a csecsemősünk, hogy szeretnénk-e már hazamenni. Ahhoz kötötték a hazamenetelt, hogy a baba gyarapodásnak indult. A gyerekorvosi vizsgálat előtt tápszert is kapott, hogy többnek tűnjön :) Mi fogadtunk csecsemőst, a 2. babánál is fogunk, mert így napi 1-2 órát velünk lehetett az apa is. A tápszerért könyörögni kell... az első 24 órában nekem nem is adtak. Ha persze bent volt a csecsemősünk, akkor nem volt tápszer problémánk. Legközelebb szerintem viszek én a babának :)
2013. márc. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!