Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nincs meg a 4 pecsétem a...

Nincs meg a 4 pecsétem a szülési pénzhez, mert későn mentem orvoshoz és kórházban is voltam egy darabig . Méltányossági alapon van esély rá, hogy megkapom?

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Mennyi van? Én beszélnék az orvosommal meg a védőnővel, hogy pecsételjenek még!
2013. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát az orvosomtól egy a védőnőmtöl 5 . de csak a terhesgondozásos pecsét számit ha jól tudom .. sajnos az orvosommal nem lehet beszélni .. :(
2013. febr. 2. 13:31
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A szülés után az orvos ad majd egy igazolást, hogy minden terhessègi vizsgálaton megjelentél, és ez az igazolás kell az anyaságihoz
2013. febr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A kötelező vizsgálatokra sem mentél el?!

Hányszor voltál eddig orvosnál?

2013. febr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem mindegyik kötelező vizsgálaton voltam mert későn derült ki a terhesség . 8 pecsétem van összesen a védőnőtöl és a dokitól , UH-n és NST-n nem pecsételtek.
2013. febr. 2. 13:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát mint írtam én beszélnék a dokimmal, hogy pecsételjen!!!
2013. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
mennyire későn derült ki?azért az egy pecsét elég kevés,akkor jó későn tudhattad meg h terhes vagy(2nek lenni kéne,mikor a terheléses vizsgálat elött mész hozzá,meg 32. heti uh)szopval a 26. hét után derült ki?
2013. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A védőnői pecsét is beleszámít, ezen kívül az uh-k és az nst is a terhesgondozás része, így mindenképpen megvan a szükséges 4.

Az egy tévhit, hogy csak az orvos pecsétje számít (sőt egyáltalán nem pecsét kell), mert az anyasági feltétele, hogy 4 alkalommal megjelenj terhesgondozáson.

Terhesgondozást meg a nőgyógyász, a védőnői szolgálat és a háziorvos végez, így ha összesen 4 alkalommal bármelyiknél megjelentél, akkor már jár neked.


Amikor szülsz, vidd magaddal a papírokat az uh-ról, plusz a kiskönyvet, és ha bárki azt mondja, hogy nincs 4 alkalmad, akkor fellebbezz. Meg fogod kapni az anyaságit, ne aggódj.

2013. febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lényegtelen mennyi pecséted van, mert nem a kiskönyvedet kell majd bemutatnod, hanem vagy a kórházban kapsz egy papírt, vagy a dokidtól, és azt kell elküldened.
2013. febr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A fiammal én intéztem az anyaságit, és az ügyintéző visszadobta a kiskönyvet, meg se nézte, csak a kórháztól kapott IGAZOLÁST vette el, hogy minden vizsgálaton megjelentem. Ezt külön adják a záróhoz.

Ez kell a szüléspénzhez. A dokid simán ki fogja adni az igazolást.

2013. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!