Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császárból sima...

Programozott császárból sima szülés lett a végén? Ti tudtok ilyet vagy ilyenre kicsi az esély?

Figyelt kérdés
2012. dec. 24. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ,hogy mi a programozott császár oka.
2012. dec. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És még mielőtt valaki aggódna nem én vagyok terhes :) Csak egy kérdés,hátha valaha kerülök ilyen szituba,mert én ilyenről (még?) nem hallottam!
2012. dec. 24. 22:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Jön a téli szünet, és a karácsonyi császár.
2012. dec. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát kicsi az esély, de előfordulhat. Ha a babát vagy mamát veszélyeztető dolog miatt kell a császár, akkor ha megindulna előbb a szülés, valószínűleg akkor is császároznak, csak a programterv előtt. De ha rendben mennek a dolgok akkor lehet, hogy mehet simán. (Nekem pl az első császár után a 2. is császárnak indult, de azt mondta a doki ha megindul magától akkor megpróbálhatjuk simán. Nem indult meg, és a heg miatt indítani nem tudták)
2012. dec. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Erre nulla az esély.

Azért hívják "programozottnak", mert mindenképpen császározni kell, fenn áll valamilyen erős kockázati tényező akár mamánál akár babánál, amit előre lehet tudni.

Az orvos kitűzi a dátumot, és "program szerint" levezényli.


Annyi lehet, amit már fentebb említettek, hogy ha beindul a szülés előbb mint a tervezett időpont, akkor korábban császároznak.


Na most még eszembe jut egy "horrorisztikus lehetőség": programozott császár van, de beindul a szülés, és mire beér az anyuka, addigra már bent van a szülőcsatornában a baba, ahonnan már nincs visszaút...

De ennek esélye nagyon minimális, mert ritkán mennek ennyire gyorsan az események, főleg nem első babánál, és ott az erős nagy-nagy kérdés, hogy miért is van a tervezett császár, mert nagyon nem mindegy.

Pl ha beteg az anya szeme, akkor nagyon rossz neki egy szülés, mert retinaleválás veszélye áll fent, csak hogy egy példát említsek...

2012. dec. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha pl faros a baba, emiatt kituzik a csaszart, de megfordul akar az utolso apokban, akkor engedik siman :)
2012. dec. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na erre a lehetőségre az én orvosom nem tekint programozottként, vajúdás közben is megfordulhat. :o)

Amúgy nekem faros szülésem lett volna (igaz nem elsőre), de a 39-en megfordult :o)

2012. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Volt nem is egy szoba társam aki programozott császáros volt, volt akinek be indult a szülés előbb.

Pl. Feküdtünk a patologián bejött a doki reggel vizitkor mondta holnap reggel te vagy az 5 dik császáros, ez kb dél fele lesz. Oké. Reggel 6 kor el folyt a magzat víz be indultak a fájások és azzonal a mütő. Ő volt így az első.

2012. dec. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudok ilyenről, de logikusan: Ha azért programozott, mert a szülés beindulása veszélyezteti a baba vagy a mama egészségét, akkor hiába indul meg előbb, akkor is császár lesz. Viszont én pl. terhességi cholestasis (májprobléma) miatt feküdtem kórházban és lett végül az egyre romló állapotom miatt programozott császár. Ha előbb megindult volna magától, akkor valószínűleg nem az lett volna (bár akkor meg koraszülött lett volna).
2012. dec. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

akkor lehet ilyen ha a baba kiférne és az anyukának nincs baja csak rosszul fekszik

de van akinek az utolsó napokban fordul be a babája és akkor megszülethet természetes úton

2012. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!