Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésfelkészítőn mondták,...

Szülésfelkészítőn mondták, hogy évente kb.3 baba hal meg a kórházukban hirtelen csecsemőhalálban. Barátnőm nagyon fél. Hogy nyugtassam meg?

Figyelt kérdés
Javasoltam, hogy vigyen be légzés figyelőt.

#kórház #hirtelen csecsemőhalál
2013. febr. 4. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A légzésfigyelő erre tényleg jó megoldás !
2013. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Hacsak nem babamama szobaban lesz, semmi ertelme.
2013. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Egy kórházban napi 3 baba születik legalább, ez meg szorozva 365-tel elég nagy szám, és ebből 3 meg hall hát... természetes szelekció. Az,hogy egy csecsemő meg haljon a kórházban kb. annyi az esélye, hogy elütnek terhesen. Arról nem beszélve, hogy egy egészséges érett kisbaba nem hal meg. Azok halnak meg akik, koraszülöttek, fejlődési rendellenességük van, idegrendszeri éretlenség. A csecsemő halálozások nagy részénél vannak előre utaló jelek, hogy esetleg valami baj következhet be, ez esetben még jobban figyelnek a csecsemőre. Minden kismama fél valamitől, szerintem nem tudod majd semmivel meggyőzni, de ha aggódik akkor csak árt a babának.
2013. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nem tudom miért riogatták szegényt ilyenekkel, nem elég, hogy alapból félnek a szüléstől, még ezzel is traktálják. Hozzátenném, hogy ilyen tanfolyamra nem érdemes menni szerintem, mert úgysem jut eszébe semmi, amit ott mondtak, plusz ott ül az ember majd 3 órát, és pl a császárról egy szót se ejtettek legalábbis nálunk, és nekem az volt.

Nem tudom, hogy bevihet -e egyébként légzésfigyelőt, meg kell kérdezni. Egyébként ugye a baba az anyukákkal van, legalábbis a MÁV-ban úgy volt, ha akarja az anyuka, csak fürdetni viszik el. Nem kell ilyesmire gondolni, az én fiamat újraélesztették, mégsem ijesztgettek ilyenekkel. Csak gratulálni tudok a védőnőnek, aki tartotta a tanfolyamot.

2013. febr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
Én keresnék egy rendes kórházat évi 3 csecsemő csecsemőhalálban rengeteg egy kórházra. Normális kórházakban minden gyerek alatt alapból van légzésfigyelő.
2013. febr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor születem, akkor 5 nap alatt 2 csecsemő halt meg.

Az egyik szülés utáni pillanatokban. Állítólag már szülés közben halott volt. Köldökzsinór volt a nyaka köré tekeredve. Nem tudták megmenteni.

A másik csecsemő rá 3 nappal halt meg légzéselégtelenségben. Ő nem egészségesen született. Egy cigány lánynak volt a gyermeke, akinek ez volt a 7 (!!!!!!!) babája. Közölték vele a hírt, majd lement dohányozni. Egy percig sem rezdült meg.

Abban az 5 napban többet sírtam, mint egész életemben. A csecsemős osztályon szinte az összes anyuka ki volt ettől készülve.

Nem győztek az orvosok és a nővérkék járni hozzánk.

De szerintük ez egy természetes folyamat és sajnos ilyen előfordul.

Egyébként abban a kórházban 5 évvel előtte volt utoljára csecsemőhalál. Akkor is csak 1 és halva született szintén, de ő nem töltötte be a 40. hetet, hanem a 28. hétben született meg. Szóval elég pici volt. :(

2013. febr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát még ha baba-mama szobában is lesznek, nem tudja bevinni a légzésfigyelőt. Nem férnek el az érzékelő lapok, mivel ott nagyon kicsi "kiságyak" vannak. Nincs is hova berakni, max ha visz be egy pont akkora fa lapot. De mondom, nem fér el. Meg amúgy is ellopnák egy pillanat alatt. Egészséges gyermek nem hal meg csak úgy.
2013. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: Lehet, hogy a kórház ahol szülni akar koraszülött központ, vagy speciális újszülötteket is ellátó központ, így nem csoda, hogy évi 3 csecsemőjük meghal. Mert hát alapból problémás csecsemőik vannak. Szóval nem biztos, hogy rossz kórház. Lehet, vállalnak cukorbeteg kismamákat, iker terhességet stb. egyéni bánásmódot igénylő nőket, és ház ezek veszélyeztető tényezők a babára nézve.
2013. febr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy melyik osztályról beszélünk!

PIC-perinatális intenzív centrumban 26 héttől vannak igencsak fejletlen babák

Újszülött osztályon-ami a szülészeteken van, normál, egészséges terhesség után, időre született babáknak

A méhen belüli elhalást(legyen az nagy terhesség)pedig ebbe nem szabad bele számítani, mert az teljesen más eset!

ÉN még nem hallottam olyan újszülött osztályról, ahol évente 3 kicsi meghal csecsemőhalálban.

Melyik kórházról beszélünk?

2013. febr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Létezik pelenkára csíptethető légzésfigyelő is, egy kis tenyérben elfér. Esetleg ha olyat vinne be a barátnőd, biztosan megnyugodna. A nagy érzékelőlapos tényleg nem fér el.
2013. febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!