Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy vittétek haza a picit?

Hogy vittétek haza a picit?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy kinél hogy volt a hazamenetel a kórházbólTHogy vittétek haza, mármint csak a férjed jött értetek, és úgy mentetek haz?Vagy az egész család?

Mikor jöttek a közeli családból először látogatni?

A szüleim, anyósom ott akarnak lenni mikor hazahozzuk a picit, de szerintünk ez korai, hisz ilyenkor nagy a fertőzés nem?MIkor jöttek látogatni először?Úgy hallottuk, hogy legalább 3hét kellene a baba miatt...

Nálatok hogy volt?


2013. febr. 11. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Csak a férjem jött be, hármasban mentünk haza az első babánál. Anyósomék 6 hét után jöttek először (édesanyám már nem él sajnos).


A második gyereknél már a gyerek is jött be apával természetesen és anyósomék a 4. héten jöttek. Akkor már teljesen másképpen kezeltem az egészet, sokkal magabiztosabb voltam. A 4. hétre már flottul ment minden, én is tökéletesen jól voltam, belerázódtam az új szerepkörbe.


Szerintem akkor jöjjön a család, ha te és a férjed is úgy érzitek. Ezt el kell fogadni, meg kell érteni mindenkinek. Óva intenélek viszont attól, hogy elzárd a családtól a kicsit. Nagyon fontos, hogy a család többi tagjával is szoros kapcsolat alakuljon ki. Ez neked is jó lesz, ha a későbbiekben a nagyi vigyáz majd mondjuk alkalomadtán a kicsire. Tudom, hogy fura lesz majd az elején neked is az egész, mert erre tényleg nem lehet felkészülni, de ne feledd, hogy minél többen szeretik, a gyermekednek annál jobb lesz!

2013. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tavaly januárban szültem. Szerdai napon engedtek minket haza.A párom, és anyukám jött értünk.Csak ők.Mi egy házba (külön bejárat, és háztartás) lakunk anyukámékkal. Ők gyakran átjöttek/nek,de az, hogy itt azonnali alapos kézmosás, és kézfertőtlenítés..az alap volt. Szombaton jött a család egyik fele (4 fő), vasárnap a másik nagyi. És itt le is volt tudva mindenki részéről a tiszteletkör.Több rokon, barát telefonált, hogy mikor jöhet, és én márciust mondtam. Nekem senki nem mondta, hogy ez így jó-e, vagy sem, én így gondoltam, és mindenki elfogadta.
2013. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tavaly márciusban szültem! Külön szobában voltam, így bejöttek látogatóba és ott látták a lányomat, nem foghatták meg! Csak a párommal mentünk közösen haza, család felesleges lett volna! Én a közeli család, anyukám, anyósék, párom tesója... jöhettek rögtön, de kézmosás, fertőtlenítő, tökéletes állapot, nem betegen... Más csak 2hósan engedtem, h jöjjön!
2013. febr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Mi csak hármasban mentünk haza a kórházból én-baba-apa.

Az én szüleim még aznap jöttek hozzánk vidékről, mert anyukám maradt egy hétig segíteni.

A kórházban a szüleim és az anyósom (szintén vidékről) is másnap jöttek be. Anyósom majd kb 3-4 hetes volt a lányom, amikor jött egy hétvégére...

A többi látogatót 6 hetes kora után fogadtuk...

2013. febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Ferjem jött ertem egyedül.Latogatni a korhazba masok is jöttek.Megfoghattàk a babàt.Otthon egy het mulva jöttek a többi ismerösök,akkor is odaadtam a babàt,puszilgatàs nem volt.
2013. febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Értünk férjem és anyósom jött.Azt tudni kell,hogy anyósékkal élünk együtt.Közeli rokonok pár nap után jöttek,ismerősök is már 2 hét után jövögettek.Természetesen mindenki bejelentkezett és csak akkor jöttek amikor nem voltak betegek.
2013. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Apám és a férjem jött értünk. Augusztus volt. Ikerházban lakunk a szüleimmel. Látogatók másnap jöttek ,Én örültem neki. Meg is foghatták a babát.Alapos kézmosás ahogy megérkeznek ennyit vártam el ,és persze senki ne legyen beteg. Sokan megfordultak és nem volt semmi gond.Egészen kicsi korától jól el van ,nincs hiszti ha más is felveszi. Azóta 1,5 éves ,nem volt még beteg anyatejes,még éjszaka szopik.

Kutya és macska is van a lakásban , azok is nagyon tisztán egészségesen tartva. A gyerek megsímogathatja őket,nem tiltom. Ők is ahogy hazavittük a babát bemutattuk ,megnézték,megszagolták. Aztán összenőttek.


Én megértelmez hogy most megfázásos idő van ,jobb óvatosnak lenni. Szerintem télen sem csinálnám másképp.Férjem dolgozik hazahozhat bármit.

De mondom kinek hogy esik jól.

2013. febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Jégtánc ***** válasza:
Mindhárom gyermekem télen január végén február elején született.Első gyermekemnél a most már volt férjem jött értem,rokonok nem jöttek,legközelebbi 800 km-re lakott.Teljesen jó volt így:) 2 gyermekemnél jött természetesen a fiam,és a volt sógornőm,mert akkor 1 településen laktunk. Más rokon nem jött .Teljesen jó volt úgy is.Most a lányomnál a párom jött értem,ház előtt összefutottunk a védőnővel,aki hozzánk tartott,és befutottak párom szülei is.Most már megint itt élünk Magyarországon jó ideje:) Édesanyám és többi rokon március végétől látta csak a lánykám.
2013. febr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A férjem, és anyukám vitt haza minket a kórházból, de délután már apuék is átjöttek. Te érzed hogy szeretnéd, de nem szabad túlzásba vinni az aggódást. A szülőket én biztos nem zárnám ki 3 hétre, pláne, hogy el sem tudod képzelni mennyire jól fog jönni a segítség.
2013. febr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
férjem hozott haza a kórházból, apósék, anyuék, tesómék is otthol vártak nálunk, aztán mindenki 1-1.5 óra múlva haza ment és pihenhettünk :)
2013. febr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!