Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon vajúdáskor kúp magamnak...

Otthon vajúdáskor kúp magamnak, beöntés helyett, lehet? Érdemes? Melyik kúp jó erre?

Figyelt kérdés

El akarom kerülni kitoláskor a "balesetet".

Ha tudjátok, szüléskor mit adnak, ahol kúpot adnak, azt is megköszönném!


2013. febr. 12. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Megoldható, sima glicerin kúppal is akár. Siófokon a kórházban "habzó kúp"-ot adnak, ha kéri az ember.

De nem akarlak elkeseríteni: hiába a beöntés vagy a kúp, így is történnek balesetek az esetek nagy százalékában. És hidd el, senkit sem fog érdekelni az adott helyzetben, téged sem. Rutinból eltakarítják és kész. :)

2013. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok kórházban kúpot adnak,nálunk is azt adtak..

István kórház egyébként(ott még az sem kötelező).

Barátnőm Uzsokiban szült ott is van lehetőség kúpra

2013. febr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy átlagos esetben 3.5 kg-os gyerek préseli ki magát egy keskeny lyukon. Jön ott minden, hisz a környező szöveteket is préseli... és ezen a világon senki nem fog meglepődni. Lehet próbálkozni, és a nagyját el is lehet így távolítani, de adnak ott is, ha kéred, nem kell otthon vajúdáskor még plusz ezt is megcsinálnod. Annyira nem érdekes ez abban a helyzetben, hogy el sem hinnéd! Te pedig észre sem fogod venni, ha ilyesmi történik, mert a szülésznő, aki veled van, egy popsid alá készített kendővel letörli és kész. kb. 5mp
2013. febr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tőlem megkérdezték mikor ettem utoljára és mikor voltam utoljára WC-n. Azt mondták, akkor nem kell kúp, de én kértem, mert én sem akartam balesetet. Azonban szülés közben úgy éreztem jött valami, rákérdeztem, de azt mondták semmi. Emlékszem, hogy kb 2szer tűrtek a lepedőn alattam, szerintem az volt, de ők rutinból elintézték. Emiatt ne izgulj, tényleg nem baj, ha kijön valami... :)
2013. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Alap esetben nem hiszem h zavarna a baleset, de nem láttátok a dokimat, előtte szégyellném nagyon magam. De majd megkérem esetleg őket h mélyen hallgassanak róla:-) Most úgy állunk h gyors szülésre készülünk, nem merek itthon kúpozni, majd ott a beöntés és hátha megúszom.
2013. febr. 14. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!