Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyiket válasszam, hogyan...

Melyiket válasszam, hogyan döntsek?

Figyelt kérdés
Gátmetszés,vagy nincs rá szükség?Mi szól mellette,mi ellene?Úgy értem,nekem azt mondták (egy szülésznő),majd én döntön el,akarom-e.Ha lesz,mennyi idő alatt gyógyul,begyógyul-e teljesen?Ha nem lesz,akkor meg szétrepedhetek nagyon rondán,nem igaz?Tapasztalatokat kérnék,minél többet!Help!Köszi:-D
2009. szept. 7. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Elméletileg van gátvédelem, ami "normál" szülésnél meg is valósítható. Avagy, hogy nem vágnak. DE lehet olyan eset, amikor szükség lehet rá, ilyenkor sarokba dobják a védelmet, mert a baba élete10szer fontosabb. Nálam popótól végig vágtak, mert beakadt a baba a szülőcsatornába a köldökzsínór miatt. Nagyon nagy vágás volt, és azzal nyugtatgattak, hogy ez az egyik leggyorsabban gyógyuló rész, mert tele van erekkel. Hittem is -nem is. Aztán amikor szülés után tisztára bedagasdt , meg állandóan betéteket nyomtam magam alá, mert rettenetesen vérzett , akkor kezdtem nekikeseredni...

Szóval magam se hittem, hogy be fog gyógyulni. Ráadásul ugye megvan a gátsebnek az a nagy átka, hogy a kis és méginkább a nagyvécézésben gondot okoz (lehetséges szakadás). Na, ez hála az égnek nem volt! Hazajöttem, fájdogált, fájdogált, aztán azt vettem észre fürcsikor, hogy kisebb a seb... folyamatosan ment vissza és pár hetes pici húzódás után teljesen rendbe jött. Házaséletügyileg is!!Szóval ezzel nem azt akarom írni, hogy á, hát pesrze vágjanak csak... mert jobb azt elkerülni (az említett dolgok miatt), de tényleg szépen gyógyul. Na, meg persze sok függ attól, hogy a doki milyen alaposan varr össze!

2009. szept. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömet szó szerint keresztbe vágták...mert hosszan és vízszintesen is vágni kellett.

A gátvédelem jó,de megnyújtja a kitolási szakaszt.Kérd nyugodtan egyébként,nem rossz az,de a doki ha úgy látja baj van vágni fog.Nem kell ettől félni,nem rossz,nem is fáj,mert fájás közben vág.Nem fogna szólni,hogy most vágunk,akkor össze is csinálnád magad:DÉn észre sem vettem,de néztem egy vidit ahol vágtak,hát majdnem elájultam:DItt inkább a varrás a gáz,de ha rendes a doki akkor az érzéstelenítő beadása után nem rögtön varr,hane vár míg elzsibbadsz:D

2009. szept. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azért még rákérdeznék arra, hogy mi az, hogy Te döntöd el?? Az alap az lenne egy normál hüvelyi szülésnél, hogy nincs metszés. Az más kérdés, hogy ez orvosfüggő, mert sajnos a "régi irányzat" hívei egyszerűen csak vágnak, ha kell ha nem, mert úgy gyorsabban megy a szülés. (Ez olyan, mint amikor egy orvos beindítja a szülést, mert másnap nyaralni megy...) VÉgülis ez is egy mesterséges beavatkozás, még akkor is, ha nem olyan nagy. Akkor kell végezni, ha a baba vagy az anya helyzete indokolja. SAjnát példám: az első babát gátvédelemmel szültem (volna), egyébként az azt jelenti, hogy valaki (az én esetemben a szülésznő) masszírozza és tágítja a gátat vajudás közben és a kitolásnál is). SAjnos 26 óra után a baba úgy elfáradt, hogy a szíve kezdett lelassulni. Még mielőtt leállt volna, kaptam oxitocint, a doki sürgősségi gátmetszést csinált, és kívülről nyomással is rásegített, hogy a baba a leggyorsabban kijöjjön, így a csecsemősök azonnal kezelésbe tudták venni, és egy kis oxigénezés után hamar rendbe jött. Sajnos a metszés kevés volt, mert tovább szakadtam, és később még felmerültek komplikációk. Összességében kb. egy év múlva jöttem úgy helyre, hogy azt mondhattam, nem fáj semmi és a nemi élet is klassz. Viszont a gátam közepén egy bőrke dudor húzódik végig, ami nem múlt el. A második gyerekemet nemrég szültem, szintén gátvédelemmel indultunk neki, ez majdnem meg is lett, csak a régi gátheg vonalán berepedtem kicsit (szülésznő hallott is valami pukkanást), de szerencsére csak 3 kis öltésem volt, és ez már nem nagyon fáj. A dokim maga mondta, amikor az első után járogattam hozzá, én meg panaszkodtam, hogy így fáj, úgy fáj stb., hogy amit egyszer elvágtak (az emberi testen akárhol), az soha nem lesz olyan, mint előtte volt. Szóval én a helyedben mindenképp a gátvédelemmel próbálkoznék, ha kell válts orvost, aki hajlandó erre (első babásokra sokan mondják, hogy ez nem lehetséges, de ez nem igaz!!) Hiszen hogyan tudnál a szülőágyon Te magad mérlegelni,hogy kell vagy nem? Ez az orvos dolga!
2009. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia nekem úgy indult, hoyg nem kell majd vágni, de elmúltak a tolófájásaim, és legyengült a szívhang, így vágtak egyet gyorsan és kinyomta a doki a babát.

Nekem szerencsére semmilyen panaszt nem okozott, a szülést követő második napon húzódott a legjobban, de végig tudtam ülni is, nem vérzett, nem volt dagadt. Felszívódó cérnával varrtak. Én utólag nem bánom, hogy vágtak, mivel nem okozott panaszt.

2009. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,írjatok még!Én is ettől tartok,hogy "amit egyszer vágtak,soha nem lesz ugyanolyan".De magától a vágástól is félek,főleg,ha kiderül,hogy nem is lett volna szükséges.Szval,ezért vagyok tanácstalan.
2009. szept. 9. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!