Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek? Lehet ezt túl...

Mit tegyek? Lehet ezt túl vészelni, pedig a férjem is mindenben segít.

Figyelt kérdés
Volt valaki akinek 36 hetes korában halt meg a kisbabája és meg is kellett rendesen szülni. Hogy lehet ezt túl vészelni, mert nekem ez 2 hete volt és nagyon rossz érzés, mert mindig arra gondolok, hogy most éppen mit csinálhatna a kisbabám, mikor etethetném stb.!
2009. szept. 7. 13:02
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

Egyik ismerősömnek is meg kellett szülnie a kisbabáját, mert nyitott gerince volt, meg még valami más súlyos rendellenessége. És egészen a harmincvalahanyadik hétig nem vette észre az orvos!!!

Azóta teljesen megváltozott az élete, elköltözött, másik kapcsolata van.


Ha szeretitek egymást a pároddal, akkor idővel kicsit meg fogtok könnyebbülni. Persze a seb mindig megmarad... Segítsétek egymást! Mást nem tudok mondani... :( Sajnálom...

2009. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem :( El is szégyelltem magam, én most megyek missed ab.-ra, és nagyon szomorú vagyok, meg félek is. Sajnos nekem is elhalt a 2 kis magzatom, de ők még nagyon picikék voltak... ez is nagyon rossz, de a Tiédhez nem is hasonlítható.

Egy barátnőmnek is 8 hónapos babája halt meg, hát azóta is gyászolja, nem tudom, mikor vigasztalódhat meg valamennyire is ilyen csapás után az ember. Jó, hogy a férjed is melletted áll, a babát ő is elvesztette, de egészen más ez egy anyának... Valószínűleg teljesen soha nem fog elmúlni ez az érzés, talán később majd egy másik baba, ha megszeretget, jobb lesz. Van gyereked? Vagy ő volt az első? Én most csak imádkozom folyton, pedig nem vagyok vallásos...

2009. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem:(

Nekem azt mondták,amikor meghalt a babám,hogy az idö segit.Akkor nem hittem,hogy bármi segithet.De azota eltelt 9honap,ismét babát várok,és könnyebb.Van egy oldal,az "angyalok szülei ",én ott forumozok azokkal az anyukákkal,akikkel hasonlo dolog történt.

Kivánom,hogy minél elöbb csituljon a fájdalmad.

2009. szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

őszinte részvétem.

Próbálj arra gondolni, hogy nem véletlenül történt ez a babócáddal, a természet így akarta, inkább ez történjen vele, mint nagyon betegen leélni az életét. Sosem történnek a dolgok véletlenül velünk, az idő rá fog világítani, miért kellett ennek így történnie.

2009. szept. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom:(


Én még fiatal vagyok szülni,de két unokatesóm is halva született,nálunk a fiúk balszerencsések.Először magas volt kerianyu vérnyomása és nemtudták lenyomni annyira,hogy azonnal császározhassák.Még élve született Roland,de 1 órán belül agyvérzést kapott és sajnos meghalt.A másik tesóm nyakára a köldökzsinór tekeredett,a doki bár fogadott volt,lusta volt és későn ért be,mire becammogott,Márk meghalt.

Hogy ők hogy vészelték át nemtudom,még nem születtem meg amikor ezek a tragédiák történtek.Valószínű,hogy segített a támogatás,hogy nem mondogatták neki,hogy még fiatal vagy sok gyereked születhet,maximálisan mellé állt a család a legnagyobb segítség azthiszem az új baba volt.Sosem tudod majd ezt elfelejteni,nem is lehet,de van segítség.

Van egy oldal,ahol olyan anyám írtak,akik elveszítették a babájukat,ki így ki úgy.Írd meg oda a történeted,jobb lesz bízz bennem és a legfontosabb sírj sírj és sírj,ne fojtsd el magadban.

Az oldal címe www.angyalokszülei.hu

Én gyertyát fogok érte gyújtani:)

2009. szept. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de nem tudom, hogy az idő mennyit fog változtatni az egészen, de az biztos, hogy a következő babámnál majd csak akkor leszek boldog, ha a szülés után felsír.
2009. szept. 7. 16:14
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
szia! Én 20 éves voltam mikor 21 hetesen kellett megszülnöm a kisláényunkat!Beteg volt szegényem....velöcsözárodási rendellenesség.Most vagyok 22 és ujra probálkozunk a párommal aki az idök során a férjem lett.Az idö tényleg enyhiti a fájdalmat,de elfelejteni sosem lehet, és nem is akarja az ember,de hidd el idövel ugy fogsz rá gondolni hogy a te pici babád fentröl vigyáz az anyukájára.Nekem másfél év kellet hogy a korgázi papirokat elolvassam mert nem tudtam.folyton sirtam...mikor sikerült elolvasnoim akkor is sirtam de sikerült.Nagyon hiányzik a picur és nagyon jo lenne ha itt lene velem,de nekem ezt adta a sors,ezt kell elfogadni.Nagyon nehéz és nagyon fájo.Most mikor irom neked ezt a választ most is sirok mert lejáccdik bennem a 21 hét alatt a picivel töltött szép idö és a szörnyü fordulat!De most probálkozunk hogy ujra legyen baba! Nagyon sok eröt és kitartást kivánok nektek,mert ehe az kell....szivböl remélem hogy mihamarabb feldolgozzátok és összejön az ujjabb baba!kittartás!
2009. szept. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Rettentően sajnálom, ami Veled történt! Zokogásban törtem ki, mikor olvastam a kérdésed, és rámtört valami szörnyű félelem hirtelen. Én szerencsés vagyok, mert 7 hónapos kislányom édesen alszik már a szobájában, és ha belegondolok, hogy mi lenne, ha Vele történt volna valami, vagy történne bármikor, megőrülnék.

A Mi családunkban párom édesanyjával történt ilyen szörnyűség, mikor megszületett az első fia (férjem bátyja), az orvos leejtette!!! 3 hétig élt szegény, de Anyósomnak az üres babaszobába kellett egyedül hazamennie. Aztán megszületett férjem, és az Ő öccse, és talán valamennyire ez enyhítette anyósom fájdalmát, talán kárpótolta, hogy van két szuper fia, de teljesen túllenni ezen biztosan nem lehet, soha. Kitartást kívánok Nektek, és sok, sok erőt, hogy együtt túllegyetek ezen a fájdalmon, és remélem, hogy mihamarabb megajándékoz Benneteket az élet egy újabb gyermekkel.

2009. szept. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Őszinte részvétem :( Szerintem egy ilyen csapás csak akkor tud valamennyire enyhülni, ha utána egészséges, szép kisbabád születik. Az életben semmi nem történik véletlenül, mindennek oka van, hogy ennek miért kellett így lennie, később talán megérted és akkor talán el is fogadod. Nálunk édesanyámmal történt hasonló, nem is tudom, hogyan tudta feldolgozni, látszatra feldolgozta, de ki tudja, legbelül mit érez, ha esetleg eszébe jutnak.... Neki 3 gyermeke halt meg, nekem 3 testvérem. Először egy lány, aki beteg volt (valamilyen daganata volt külsőleg), 7 hónapra született, azt hiszem pár órát élt. Utána szintén próbálkoztak anyukámék és ikrekkel volt terhes. Az ikrek (2 fiú) 6 hónapra születtek meg. Nem tudom, Nekik volt-e valami betegségük vagy sem, de akkor még nem volt olyan fejlett a tudomány, hogy meg tudták volna Őket menteni. Mindketten meghaltak. Utána jöttem én, Anyukám azt mondta, hogy úgy gondolták még engem megpróbálnak, de ha nem sikerültem volna, akkor beletörődtek volna, hogy Nekik nem lehet egészséges gyerekük. De szerencsére én megszülettem és azóta már az unokájuk is. Szóval a fenti példából vegyél erőt, hogy hamarosan próbálkozhassatok a babával, aki kárpótol majd Titeket minden bánatért, amit most érzel! Rengeteg kitartást és erőt kívánok Nektek!
2009. szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

SZia!Őszinte részvétem,és mély tiszteletem neked.Nem tudom felfogni,hogy lehetnek emberek ilyen erősek.Én nem élném túl,ha velem történt volna meg.Végig rettegtem a terhességem(szerencsére egészségges a kislányom),mert édesanyám első babája is halva született.Neki a kiírt időre megindult a szülés,felsírt a baba fura hangon,majd közölték az orvosok,hogy halott.Ki sem adták neki eltemetni,és betették olyanok közé egy szobába,akikhez 3 óránként vitték szopizni a babájukat,édesanyámhoz meg senkit nem vittek...Sírok ha belegondolok mit érezhetett.Rettegtem mikor terhes voltam,hogy megtörténik velem is,hogy elvesztem az életem,és hiába volt probléma mentes a terhesség,meg a szülés is,rettegek megint,hogy ha még egyszer terhes leszek,nehogy tragédia legyen.Az életbe ez lehet a legszörnyűbb,amit sose akarok átélni.Egy gyermeket elveszíteni.A múltkor volt a temetőbe egy asszony,akinek autóbalesetben meghalt a 24 éves fia,és az a keserves sírás...az mindent elárul.Sírva jöttünk el a temetőből,mert a szívünk szakadt meg.Ezt elmondani nem lehet.

Őszinte részvétem!!!

2009. szept. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!