Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor, ha az orvosnak...

Mi van akkor, ha az orvosnak nem adok annyi pénzt, amennyit kért a szülésre?

Figyelt kérdés

Egy itteni beszélgetés alapján kérdezem. :)

Azt mondja, h 80ezer, de én csak 50et tudok neki adni és előtte ezt nem beszéltem meg vele.

Mit tud csinálni? Csúnyán néz rám? Vagy netán feljelent?!(de kinél?!)

Szülés után a kórházi viziten ellenőriznek(nem feltétlen ő), a nővérkék vannak ott, ha bajod van akármikor is.

Még egy "kis" példa: az én fiam magzatvizet nyelt és a nyaka körül volt a köldökzsinór, és őt a SZÜLÉSZNŐ mentette meg, ő takarította ki a száját, és szedte le a zsinórt.

Akkor mire is fizessek az orvosnak???????



2013. febr. 23. 10:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Akkor minek kéred fel, ha így gondolkozol??? Szülj az ügyeletesnél. Ez nem "mit csinál, ha nem" kérdése!!! Egyszerűen bunkóság berángatni valakit a szabadnapján, elvárni, hogy rendesen ellásson és utána átb..ni!!! Akkor kérj fel szülésznőt ennyiért!
2013. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
38%

Mehet panaszkodni a sóhivatalba...

Amúgy nem értem, hogy egyáltalán miért kell megkérdezni, hogy mennyit kér?

2013. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
30%

Ez az összeg, amit az orvosnak adsz, jogellenes. Már a létezése is, az összegtől függetlenül. Ajándék. Nem tud hová menni panaszra, hogy kevés, mert el sem fogadhatná. Annyit adsz, amennyit akarsz, ha meg nem adsz, nem adsz. Az már más kérdés, hogy kinek mennyit ér a becsülete, szava. Nem lepődöm meg, hogy manapság, ahol az orvos papír nélkül tarifát szab, elvárja a borítékját, ott az, akitől ezt kéri, gerinctelen lesz és nem adja oda. Ez a mai világ.

Csodás.


Mi magánkórházat választunk és szerződést írunk. Mindenki vállalja a maga kötelezettségeit, és alá is írja. Nem csak azért van az orvos, hogy eltegye a borítékot. De ha már fizetünk (és manapság sajnos nem sok esély van arra, hogy pénz nélkül szüljön valaki) legyen is ott, és dolgozzon is meg érte!

2013. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Elég nagy bunkóság lenne,ha nem a kért összeget adnád neki. Akkor szülj az ügyeletesnél, vagy fizesd meg az idejét, amit bármikor rád áldoz,ha beindul a szülésed.
2013. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az ajándék dologgal vitatkoznék!!! Ha az ügyeletesnél szülsz és pénzt adsz neki, az ajándék. Ha felfogadsz orvost és az BÁRMIKOR a szolgálatodra áll, azt igenis meg kell fizetni, mert nem kötelessége, nem tartozik a munkájába azért a kevés fizetésért! Ez egy PLUSZ SZOLGÁLTATÁS amit nyújt, és nem jófejségből megy be akár éjjel vagy ünnepen a családja mellől.

Ha valaki magántanárhoz megy, ott sem fizeti ki az óra végén a díjat, mert megkapja az iskolai fizetését??? Ugyanmár! Kicsit gondolkozzatok el ezen! Nem kötelező felkérni orvost! Aki így dönt, az pedig fizesse meg!!!

2013. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Ne szülj nála , szülj ügyeletes orvosnál.

Én is ügyeletes orvosnál szültem , kapott egy kis pénzt a nővérel együtt. de még sem 50 000 ft mint a fogadót doki.

Amúgy pedig igazad van nem sokat csinál a doki inkább a nővér .

2013. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
Így igaz, nem sokat csinál a doki...ezért írtam, hogy akkor miért nem szülésznőt fogad (ha fogadni akar valakit), de jól le lettem pontozva.
2013. febr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

Akkor elég nagy bunkó vagy! Ha meg előre tudod hogy nem fér bele a keretbe a magándoki által levezetett szülés akkor minek fogadod fel egyáltalán.

Te mit szólnál ha a főnököd 80 ezer helyett csak 50 ezret adna fizetésként? Csúnyán néznél? Mert ugyanaz a két szituáció.

2013. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha már felfogadod és elvárod, hogy bármikor ugorjon, amikor szükséged van rá, akkor igenis legyen annyi becsület az emberben, hogy kifizeti a kért összeget. Mondjuk szerintem normális esetben előre megszokás ezt beszélni ha fogadott orvosod van. Az más ha nincs, akkor nyilván nem is kérhet pénzt és annyit ad az anya amennyit akar, vagy nem akar.
2013. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

79%-osnak nagyon igaza van (és még pár embernek is, akik hasonlóan írták).


Az ingyenes (vagyis TB támogatott) orvosi ellátásban az van benne, hogy te bemész a kórházba, és aki éppen ott ügyeletes, az levezeti a szülésed. Ezért nem kell pénzt adnod.


Ha viszont te FELKÉRSZ vkit, akkor ne csodálkozz már rajta, hogy annak ára van. Igen sajnálatos, hogy Magyarországon ez nem legális. Pedig szerintem úgy kellene...ha az ügyeletesnél szülsz, akkor ingyen volt, ha meg saját dokit szeretnél, akkor fizesd meg.

Ugyanis ilyenkor azt fizeted meg, hogy a szabadnapján megy be, vagy épp az éjszaka közepén, mikor neki éppen ezer más jobb dolga is lenne. Magyarul túlórázik.


Te mit szólnál, ha a főnököd behívna túlórázni, aztán nem fizetné ki? Vagy nem annyit fizetne, amennyiben megállapodtatok? Gondolom annyira nem repesnél az örömtől.

Egyébként sajnos a doki sehová nem tudna menni, mivel alapból ez az egész dolog nm éppen legális vonalon megy.

2013. febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!