Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor eljöttök a kórházból a...

Mikor eljöttök a kórházból a csecsemősöknek adtok pénzt/ajándékot?

Figyelt kérdés

Mikor az első babámat szültem nagyon rossz tapasztalatokat szedtem össze a csecsemőápolókról. Ha nem lett volna fogadott szülésznőm aki minden nap jött hozzám, akkor meg se kérdezik, hogy tudok-e szoptatni vagy minden oké-e? Egyszer kértem volna segítséget mert nem akart a kicsi szopni és valamiért nagyon szörcsögött. Kb 1 órát vártam mikor már nem bírtam tovább és saját lábamon bicegtem el a csecsemősökig, hogy ugyan szívják már le az orrát a babának, mert nem kap levegőt, mire nagy nehezen felállt az egyik és felakadt szemmel ellátta.

Láttam, hogy volt aki vitt nagy ajándékkosarat, kávét, csokit ilyesmiket, de bevallom őszintén, hogy egy normális volt aki beszúrta a babának a fülbevalót, annak adtam egy kis pénzt, de ennyi. Vagy ilyenkor tényleg illene adni valamit az egész bagázsnak? Egyszerűen én nem érzem azt hogy megérdemelnék.

Most terhes vagyok a második babával de előre félek, mert hallottam most másoktól is akik nem régen szültek, hogy egyre rosszabb a helyzet, még szemtelenek is a csecsemősök.


2013. febr. 23. 14:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én nem adtam nekik. Meg sem fordult a fejemben. Nem volt miért, nem érdemelték meg. Segítséget nem kértem tőlük, nem igazán tűntek segítőkésznek.

A doki magán volt, neki fizettem. Választott szülésznőm nem volt, az akkor ügyeletes szülésznőnek vittem hazamenetelkor bonbont.

2013. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nekem jó tapasztalatom van velük.


Senkinek nem adtam pénzt, a munkájukat végzik ugyanúgy, akár az ügyeletes szülésznő, orvos aki épp bent volt mikor világra hoztam a lányom.

Nem éreztem, hogy hátrányban lennék amiatt, mert nem adtam pénzt, pedig a babám erősen besárgult, 1 hétig kórházban voltunk emiatt.

2013. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nekem volt fogadott dokim és szülésznőm is, nekik természetesen adtam, meg is érdemelték, de amilyen lekezelőek tudnak lenni a csecsemősök...
2013. febr. 23. 15:00
 4/18 Jégtánc ***** válasza:
Senkinek nem kell semmit sem adni.A szemtelen nővéreket meg le kell állítani,nem félni tőlük.A munkájukat lássák el rendesen,ne az anyukával szemtelenkedjenek.
2013. febr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én nem adtam, és most sem tervezem. Nekem sem adnak semmmi pluszt a munkám elvégzéséért...
2013. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha nem lett volna fogadott szülésznőd, az ügyeletes rád se bagozótt volna utánna!

A fogadott szülésznő is azért ment le hozzád, mert tudta kap majd valamit érte!

Ugyan ez van a csecsemősökkel!

Ha adsz nekik 1 kávét, kekszet, teát amit együtt meg tudnak enni, egyből segítőkeszebbek!

2013. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Előre kell nekik adni Akkor kedvesebbek!
2013. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
De hát milyen borzasztó ez, hogy előre le kell őket kenyerezni, hogy aztán legyen 1-2 kedves szavuk hozzám? Hát azért kapják a fizetést. Nem azt mondom, hogy nyalják kerekre mindenkinek a fenekét, de minimum emberként bánjanak velem, ne rühes kutyaként.
2013. febr. 23. 15:18
 9/18 anonim ***** válasza:
Én nem fogadtam senkit, pénzt se adtam, mégis egy nagyon kedves és segítőkész szülésznő volt mellettem.
2013. febr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én csak annak az egynek adtam pénzt aki mielőtt hazaadták átöltöztette és levitt bennünket a földszintre.
2013. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!