Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsi anyukák! Mi a tapasztala...

Pécsi anyukák! Mi a tapasztalatotok a klinikán a gyermekágyas osztály dolgozóiról, hogy éreztétek magatokat az osztályon?

Figyelt kérdés
2013. febr. 24. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyan nem vagyok pécsi, de ott szültem 3 évvel ezelőtt:-) Velem nagyon kedves volt mindenki, és nagyon segítőkész is. Eleinte tök béna voltam, mindig szóltak, hogy mehetek nézni, ha fürdetnek, majd én is próbálkozhattam, ugyanez volt a pelenkázásnál is, és mivel nem indult be a tejem pár napig, megmutatták hogy masszírozzam a mellemet, hogy fejjek, helyesen mellre tették a kisfiamat, de már egy csomó mindenre nem is emlékszem. Még azzal is törődtek, hogy én pihenjem ki magam, és vigyem be a kisfiamat időnként az újszülött szobába. Szóval én pozitív élményekkel és sok hasznos tanáccsal jöttem ki a kórházból:-)
2013. febr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én 1 éve szültem a pécsi klinikán, nekem is nagyon pozitívak a tapasztalataim. A gyerekágyas nővérek tényleg nagyon-nagyon kedvesek. Sok kórházban megfordultam már, eddig mindenhol éreztették velem a nővérek, hogy a terhükre vagyok, a klinikán ezt egyáltalán nem tapasztaltam, ha éppen nem volt semmi dolguk velünk, akkor is állandóan kérdezgették, hogy nincs-e szükségem valamire, segíthetnek-e valamiben.

Én egy kétágyas, fürdőszobás kórteremben voltam, nagyon elégedett voltam a körülményekkel, bár a többágyas, fürdőszoba nélküli kórteremben lévő anyukák elég sokat panaszkodtak.

A csecsemős nővérekről viszont nem tudok sok jót mondani, néhányuk elég flegma volt, és nekem nem igazán tudtak érdemben segíteni a szoptatásban.

2013. febr. 25. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Két éve császároztak ikrekkel ott. Csak négy napot voltunk benn, de nekem szörnyű élmény volt. Három napig hagytak spinalis utáni fejfájással szenvedni, mire bekötöttek utolsó napon egy infúziót. Addig nekem kellett kelni, mérni a két babát evés előtt, evés után. Szoptatásban nem sokat segítettek. Hogy lehet egyszerre kettőt is, senki sem mondta. Tápzsrezték őket cumisüvegből. Után otthon hat hetembe telt,mire a cicire visszaszoktattam őket. A gyerekágyas nővérek rám se néztek, a csecsemősök közül a többség azért elég kedves volt, de érdemben segíteni nem tudtak. Négyen voltunk császárosok egy kórteremben. A WC-k, fürdőszobák szörnyűek voltak.

A mai napig rossz visszagondolni arra a néhány napra. Szerencse, hogy a gyerekeim egészségesen jöttek a világra, és a császáros doki is gyönyörű munkát végztt, konkrétan nem is látszik már semmi. Ez lassan két éve volt...

2013. febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem sem jók a tapasztalataim. Szinte alig segítettek, ha kérdeztem vagy kértem valamit, húzták a szájukat. Császáros voltam, amikor az osztályra kerültem ledobták a táskámat a földre úgy, hogy én akkor még nem tudtam hajolni. Úgy kellett megkérnem egy másik anyukát h vegye ki a betétemet. A babám még szopizott amikor egy nővér letépte a mellemről, mert ő MOST szedi össze a babákat...majdnem elsírtam magam a fájdalomtól. Mivel első 2 nap alig tudtam emelni a sebem miatt, abba a tolható kis kocsiba tettem be a lányom (amivel a látogatókhoz szokták kivinni a babákat). Le lettem hurrogva érte. A branült a kezemből elfelejtették kivenni, amikor hazaengedtek akkor értetlenkedtek, hogy ez hogy maradhatott bent ilyen sokáig. Nagyon elveszettnek éreztem magam. Még szerencse hogy volt a szobámban olyan anyuka, aki a másodikat szülte, így ő segített a pelenkázásban, szoptatásban stb. De ettől függetlenül nem kell félned, ki lehet bírni azt a pár napot :)
2013. febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,hogy őszintén leírtátok a véleményeteket ,igyekezni fogunk mi dolgozók ,hogy minél több pozitív élménnyel távozzatok a klinikáról ,az általatok kifogásolt dolgokon javítani igyekszünk.
2013. febr. 26. 19:16
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyermekágyas osztály dolgozói még hagyján, de a csecsemősök.....tisztelet annak az 1-2 lelkiismeretes nővérnek de a többinek még állatokat sem engednék gondozni! Júliusban szültem, császárral, az orvosom javasolta az 1 ágyas szobát, rám sem bagóztak, én "rohangáltam" kérdezni, 40 fokban nem volt mérhető tejem csak annyit mondtak tegyem az állandóan üvöltő fiamat mellre, aki többet fogyott az élettaninál....egy kupleráj az az osztály, undorító amit a főnővér megenged magának és a beosztottjainak. Nem beszélve arról, hogy nincs egységes koncepció, mindegyik csecsemős mást mond, ha nem a pofákat vágják. Talán oktatni kellene őket arról, hogy mit mondjanak, hogyan segítsék az anyukákat. Förtelem ami ott van, de ameddig a klinika vezetője ezt eltűri (róla sem hallottam sok jót) addig no komment! Az intenzíven rendesek voltak a nővérek, de lent......remélem a kérdőíveket valaki elolvassa, bár még az elnevezés is gáz, mert inkább elégedetlenségi kérdőívnek kellene lennie.....az biztos, ha lenne tesó, csak az orvosi team miatt szülném és a dokim miatt Pécsen, de ha találnék máshol jó orvost, 1 percet nem gondolkodnék.
2013. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!