Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves fórumozók! Lent leirt...

Kedves fórumozók! Lent leirt félelmeimmel kapcsolatban kérném a segitségeteket. Normális, hogy ezek járnak a fejemben?

Figyelt kérdés
38hetes vagyok, és félek... félek, hogy esetleg a szivárgó magzatvizet összetévesztem az erős, vizszerű folyással, félek, hogy nem veszem észre, ha valami baj van, félek, hogy a nyakára tekeredik a zsinór, és én későn megyek be a kórházba. persze félek a szüléstől is, de mégis szülni szeretnék, mert akkor már nem lehet probléma. félek, hogy elrontok valamit:( bolond vagyok?
2013. márc. 9. 16:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem keress fel egy pszichoterapeutát SOS, mert nem normális hogy ennyire szorongsz mindentől!

Más dolgokkal is így van vagy csak a szülésre parázol rá ennyire?

2013. márc. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
A kismamák indokolatlanul sokat szoronganak. De nemsokára az édes kicsi a karodban ringatódzik, és Ti lesztek a világon a legboldogabbak!
2013. márc. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

ez tök normális...én is ugyanígy paráztam mindentől. de hidd el mindent tudni fogsz ha itt az idő. Én is tudtam 1 nappal előtte, hogy ő jönni fog. Összerakattam a kiságyat a párommal mert fura érzésem volt. És másnap felkeltem jött a nyákdugó és utána szivárgott a víz is. Tudtam hogy vmi nem kerek és ez nem folyás és hogy nem is pisi, mert telefonáltam is a szülésznőmnek.38-ra bújt elő, császárral a lányom és most egy hónapos. :)

Ne aggódj gondolj szép dolgokra, minden rendben lesz!!

Könnyű szülést neked :)

2013. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%

Le lehet pontozni az elsőt (aki mellesleg teljesen normális hangnemben adott egy tanácsot) de ez akkor is így van, a kérdező már nem normálisan szorong. Ha most ennyi mindenen parázik, mi lesz ha megszületik a gyerek és sírni fog, nem alussza végig az éjszakát, történik vele esetleg valami?

Az ilyen mértékű "mindentől félek" nem normális dolog és én is azt írom hogy keress egy szakembert, hiába pontozgattok le!

2013. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
11%

Én is pszichoterápiát javasolnék vagy kineziológust. Illetve van akit megnyugtat ha beszélget a védőnővel és a szülésznővel.

De butaság lenne beletörődnöd ebbe az állapotba csak azért mert "terhesen mindenki szorong".

2013. márc. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az oké hogy szorong! De az ilyen mértékű szorongás sem az ő testének-lelkének sem a babáénak nem jó, arról nem is beszélve hogy adott helyzetben a szülést is hátráltathatja.

Miért kell egyből lehurrogni azt, aki azt tanácsolja forduljon szakemberhez segítségért?

2013. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

egyébként is pánikbeteg hipochonder vagyok, nem a terhesség hozta ki belőlem:) anno fordultam szakemberhez, de egyáltalán nem szimpatikus, betegnek érzem magamat tőle, pedig csak aggódom egy kicsit. a beszélgetés, és mások hasonló, vagy ugyanolyan szituációban átélt tapasztalatai megnyugtatnak, ezért is irtam ide...:)

egyébként kb 1hete minden nap úgy kelek fel, hogy "na, ma tutira szülni fogok", de eddig még nem nyert:(

2013. márc. 9. 16:53
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ugyanígy voltam, mondjuk én már a terhességem elején ilyeneken kattogtam, úgyhogy én a harmadik hónapban elkezdtem pszichológushoz járni és ragyogóan helyre rakott. :-)

Neked nyilván erre már nincs időd, de egy gyors lelkifröccsöt én is tanácsolnék lehet. Ez ugyebár mindenkinek más: lehet megnyugszol attól is ha anyukáddal vagy egy, már szült barátnőddel megbeszéled az aggodalmaid, esetleg a nőgyógyászoddal vagy a védőnővel illetve a szülésznőddel.

Meg fognak hallgatni és egészen biztosan meg is fognak nyugtatni!

Szülés felkészítő tanfolyamra miért nem jártál? Még nem késő, 1-1 órára beülhetsz, nálunk pl heti 2x van, érdeklődj körbe nálatok mi a helyzet.


De én is azt mondom, találj valami megoldást, és ne szorong alaptalanul mert felesleges, energiát vesz el tőled és megérzi a baba is! Ha pszichológushoz kell menni hát pszichológushoz kell menni, nem szégyen! :-)

2013. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tényleg menj el valakihez, ha pánikbeteg és hipochonder vagy akkor meg pláne!

Én is beparáztam szülés előtt, ugyanígy mint te, hát nem is tudtam megszülni mert leblokkoltam és császár lett.


A második terhességnél anyukámmal beszélgettem a 36. héttől minden egyes nap, lefekvés előtt 1 órát, megnyugtatott a hangja, mindig ellátott okos tanácsokkal és kisírhattam neki magam.

Te is, legalább egy már szült nővel beszélgess, meg tud ám nyugtatni! :) Ugyanúgy a védőnő is, rám szintén pozitív hatással tud lenni.


De ne szorongj, hiába mondják, nem normális!

2013. márc. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem teljesen normális dolog félni ezektől. Nem gondolom úgy, hogy szakembert kéne keresned, főleg nem SOS... Ez egy számodra új dolog, ami ráadásul ugye a babáddal van kapcsolatban , szerintem természetes ilyenkor az aggódás, félelem.

--- Én a barátnőmmel egy időben voltam terhes, és mindennap e-mailben megbeszéltük az aktuális paránkat. :) Nem árt-e a babának a sok süti, ugye nem derül ki UH-n, hogy 1 keze van vagy 9 ujja, köldökzsinór nics-e a nyakán , mindent jól csinálunk-e...stb. ÉS!!!!! Nem kellett szakemberhez mennünk, teljesen jól , néha egymáson nevetve csináltuk végig. Kb 1 hónapja szültünk. ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉS: Újabb parák. :D Lélegzik-e, eszik-e rendesen... :) Szerintünk is és az ismerőseink szerint is normális ez. Mivel a baba a legfontosabb, persze hogy aggódunk érte és féltjük. És ez már így is lesz örökre. Miért késik majd 18 évesen amikor 10-re ígért h jön, ugye nem cigizik a csúszda mögött kisiskolásként... STB. :D

Nem vagy bolond. Csak aggódós anyuka, ahogy szerintem a többség. ;)

2013. márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!