Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyire repedt szülésné...

Isabel25 kérdése:

Kinek mennyire repedt szülésnél a gát és mennyi idő amíg regenerálódik? Lesz valaha olyan mint rég?

Figyelt kérdés
Tegnap szültem meg a kisfiam (első gyerek). 10 perces szülés volt az orvos sem ért be. Éjjel 2.15, rendszertelen fájások (20-15-10) után 5.30 tol 5 majd 5.45 töl 2 perces fájások.akkor értünk be.6 kor szülőszoba,6.10re kint volt a babám.rá is ragasztották a ” Villám” nevet a kórházban :-) teljesen egészséges kisfiú!nem volt idő vágni,kba szülésznő se fogta fel, hogy mi van. totál berepedtem kb 40 percig varrtak.hát az mindennél jobban fájt.. 1 hét múlva varratszedés .mennyi idő alatt gyógyulok?

2013. márc. 10. 03:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen pózban szültél?

Melyik kórházban?

Nem próbálták a gátvédelmet?

2013. márc. 10. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam. Komplett matyóhímzést varrtak! :) Hat hét múlva próbálkoztunk először szex-el, de csak óvatosan.
2013. márc. 10. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Engem mindhárom szülésemnél 50percig varrtak, nekem a varrások jobban fájtak, mint maga a szülés, kitolás.

minden egyes tűszúrás,....

de szülések után pár nappal már jobb volt, kérj fájdalomcsillapítót, ha nagyon fáj!

2013. márc. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen kérj fájdalomcsillapítót valamit azért (persze csak ha nagyon fáj) nekem sajnos a második babámnál volt így hogy épp hogy beestünk de közben meg nagy baba volt nagyon (nem számítottunk rá hogy ekkora) így repedtem IS vágtak is, belül is stoppoltak úgyhogy inkább 3 szülés mint ez a varrogatás utána azt hittem sose lesz kész. (4400 gramm 60 centi és 37 cm es feje volt a lányomnak).

Mindenki elképedt hogy mekkora.

Na és a lényeg hogy fújtam aloe spray-el ültem betadinos fürdőben (nem sokat csak hogy kicsit felnedvesedjen és ne húzódjanak annyira a varratok) jegeltem, mindent csináltam, de muszáj voltam néha gyógyszert bevenni mert a falat kapartam. Érdekes hogy nem az első 4-5 napban fájt nagyon hanem utána úgy jó 8-9 napig.

De amúgy 6 hetes kontrollon meg emlékszem hogy már nem fájt meg semmi. Szex ügyileg sem volt hálistennek semmi gond, mondjuk én előtte intimtornáztam meg utána is.

2013. márc. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
nekem talán 1 cm-t vágtak 2 öltés volt kívűl a gátnál, 2-3 hét alatt elmúlt a fájdalom de másfél hétig még ülni sem birtam, most 8 hónapos a kicsi és ne hari a fogalmazásért de a szexuális életem a párommal már a kicsi 3 hónapos kora óta a régi :) tehát ne izgulj , hamar vége... :D minden jót a bébihez :D
2013. márc. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem is varrtak vagy egy órát, nagy baba volt, ráadásul vákummal, kívül belül varrtak, jobban fájt mint a szülés. Utána egy hétig nem tudtam ülni, járni, én is szedtem fájdalomcsillapítót. Varratszedés után picit jobb volt, de még vagy 3-4 hétig fájt, egyre jobb lett. Sokáig csak féloldalasan tudtam ülni, a zuhanyzóba alig bírtam belépni. Olyan 4-5 hónapig még éreztem, hogy fáj, mikor menstruáltam vagy front jött. Most már nem fáj semikor sem, 7 hós a fiam. Eleinte szeretkezésénél is fájt, de nem minden pózban. Viszont keresztanyám mai napig érzi front esetén, hogy fáj, pedig már jó régen szült. Attól is függ, hogy varrtak össze.
2013. márc. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Én kaptam gátmetszést de tovább repedtem és vagy 45 percet engem is varrtak. Utána nagyon fájt, úgy 10 napig még feküdni sem tudtam. Aztán egyszer csak mintha elvágták volna, azóta semmi bajom, a mindennapi életemet nem befolyásolja. De azért szerintem nem olyan mint rég.
2013. márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kivül-belül repedtem. Nagyon jól összevarrt a doki, semmi panaszom nincs. Kb. 2 napig fájt erősen, utána egyre jobb lett.
2013. márc. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Fekve szültem,a lábaimat meg feltették kétfele lábtartóra.margit kh. 3700g és 36 cm a feje.de mondták, hogy az még repedés nélkül volt,a vállától repedt szét kb mindenem.de megérte!
2013. márc. 10. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!