Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most vagyok 6 honapos, elso....

Most vagyok 6 honapos, elso. Oszinten mennyire faj a szules? Nem lehet semmihez sem hasonlitasni, gondolom, de megis ettol valaha fajdalmasabb dolgot megeltetek mar?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 17:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Fáj, nagyon fáj,de hidd el, ha vége, el is felejted!!! Komolyan, ezt nem csak úgy mondják a nők!! Nem is az a baj, hogy nagyon fáj, hanem, hogy hosszan. Nem szabad félned tőle, akkor nehezebb, ha már benne leszel, úgyis kibújik!!!!
2011. júl. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyire görcsölsz rá és paráztatod be magad előtte.

Lehet kérni fájdalomcsillapítót, sok okos dolgot feltalált már az orvostudomány.


A szülés is olyan téma, ami mindenkinél más. Van, aki könnyen átéli, van aki viszont gyötrelemként éli meg azt az X időt, amíg vajúdik a gyerekkel és megszületik..


Én 7főre vagyok kiírva, szintén első gyerek, de olyan szinten nyugodt vagyok, hogy azt el se tudom mondani neked. Körülöttem mindenki sík ideg, hogy mikor lesz meg a baba, stb.

És hozzá teszem én EDA-t se kaphatok régebbi műtétek miatt.


Könnyű szülést és jó babázást :)

2011. júl. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kinek mennyire fáj, sok mindentől függ. sajnos a félelem megsokszorozza a fájdalomérzetet :(

Persze, fáj, de hidd el, ki lehet bírni, ha nem arra figyelsz, hogy mennyire.. Az összehúzódásokat próbáld meg pozitívan fogadni, azoknak a jó oldalára koncentrálni: minden egyes fájással közelebb vagy ahhoz, hogy megszülessen a babád! Én 4x szültem, mindegyiket fájdalomcsillapítás nélkül... és ha nem lennék már 40 és anyagilag is bírnánk, minden félelem nélkül szülnék akár többet is. Szóval azért kibírható :) Igen, fáj, de ez a fájdalom elhomályosodik akkor, mikor meghallod a babád sírásár. Az agy jótékonyan dolgozik, arra emlékszel később is, hogy fájt, de magát a fájdalmat nem tudod felidézni.

2011. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia 12 napja szültem a vajjúdás nagyon rossz fáj nem tudod mit csinálj én 29 órát vajjúdtam az utolsó 6 óra szinte elviselhetetlen volt de akkor kísérleteztem hogy nekem melyik póz a legjobb amikor jön a fájás és ugyan nem találtam meg kicsit terpeszbe álltam és berogyaszottam a térdem nem gugolásig de a térdem és a combom vízszintbe volt akkor nagy levegő és fáj fáj fáj de gyorsan tágulsz főleg burokrepesztés után illetve ha elfojt a víz :) a tusolás nagyon jó de amikor jön a fájás akkor legyen ott veled a párod vagy valaki vagy valami amibe bele tudsz kapaszkodni mert hát csodák csodájára fáj :( a kitolás az már piskóta a vajjúdáshoz képest csak koncentrálj ahogy csak tudsz fej leszorít a mellkhashoz nagy levegő szem szály becsuk és nyomj nyomj nyomj ahogy csak tudsz ha van még időd a fájásnál és elfogyott a levegőd akkor gyorsan újat veszel és nyomsz hidd el hamar kint lesz a pici és akkor nagyon megkönyebbülsz monduk nekem a varrás jobban fájt mint az egész összetéve de akkor már a picire figyelsz :)könnyü szülést
2011. júl. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én picit sem paráztam rá, mégis borzasztóan fájt. Igaz, hogy nekem a semmiből rögtön 3-4 perces fájások lettek. De az EDA egy csodaszer! Ilyen fájdalom egyébként nincs! De mindenkinek más a fájdalomküszöbe! Ne parázz, ha megvan a baba, utána már minden szuper!! És baba bent még soha nem maradt:o)
2011. júl. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon fájt nekem, soha ilyet nem éreztem, pedig tavaly volt egy tüdőműtétem, az sem volt piskóta.

Üvöltve vajúdtam az utolsó órát, igaz, előtte még vigyorogtam. De az az utolsó óra az majdnem halál volt. 5 perccel sem bírtam volna tovább, ordítottam, vergődtem, reszkettem, a férjem vizes ruházott, erőm nem maradt semmi.

A kitolás már núdli volt végre, amikor pedig kibuggyant, rámjött a röhögőgörcs, a gátmetszés sem fájt, túléltem, gyalog mentem le a gyermekágyra és azonnal pisilni.

2011. júl. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó (17.37) vagyok, annyi még, hogy egyáltalán nem féltem előtte. És még annyi, hogy legközelebb kérek előre EDA-t, mert közben itt már nem volt idő. Igaz, gyors is volt a szülésem.
2011. júl. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ennél szerintem nincs fájdalmasabb dolog a világon, legalábbis én még nem éreztem ilyen mértékű fájdalmat azelőtt, de kibírható és utána tényleg elhalványulnak az emlékek.

Első babámat születem 8 hónapja 18 órás vajúdással, de nagyon-nagyon megérte a szenvedést, sőt alig várom a következő szülést (még csak tervben van a következő babánk).

Szóval előre ezen nem szabad görcsölni!

Kívánom, hogy könnyű, gyors szülésed legyen!

2011. júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a harmadik babaámat várom.

Mindkettő hosszú volt , de a második jobb volt.Érdekes, hogy jobban fájt de mivel tudtam mi is fog történni tudtam a fájdalmat kezelni....ez itt a kulcsa a dolognak!!!

Okos dolog, hogy kérdezel, tapasztalatokat gyűjtessz, és igenis hallgass meg olyanokat is akik nagyon megszenvedték mert azt is tudnod kell, hogy az milyen.( nem arra gondolok, hogy olyat ahol probléma volt mert az csak idegessebbé tesz!!)Hanem mondjuk engem:) Akinek elég nehéz volt mindkettő.

Fájdalom??: hát igen egy nagyon csúnya szóval tudnám kifejezni(k-val kezdődik,pedig én nem szoktam csúnyán beszélni)mennyire is fáj!!:)) de a nagy fájdalom része a végén már viszonylag rövid ideig tart.

Elfáradsz már a kitolási szakaszra.-Ezért azt javaslom,hogy mikor lassan eljön az idő pihenj nagyon sokat, ezzel fel tudsz készülni.

Amik szerintem a szülésnél fontos dolgok: Jó légzés(taktikák!!), ha odafigyelsz a légzésedre az nagyon sokat segít(még a fájdalom is enyhébb), a jó póz megtalálása(nekem a vajúdáskor a labda, a kitoláskor a félig ülő póz jött be), a párod vagy valaki jelenléte aki megnyugtat, jó szülésznő (nekem nem volt fogadott de nagy szerencsém volt velük), és jó doki!!

Szerintem ilyenkor kerek minden.Ja és egy kis homeopáthia!!!!


És tényleg igaz az, hogy amint meglátod a babád és a kezedbe fogod mindent elfelejtessz!!...egy időre:)Szerintem ez olyan amit soha nem felejt az ember.


Sok sikert!Könnyű szülést és jó egészséget kívánok!!

Remélem tudtam segíteni!!

2011. júl. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
koszik:)milyen homeopatias szerek leteznek?en csak a malnalevel tabit ismerem(allitolag erosebb,mint a tea)
2011. júl. 8. 17:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!