Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mennyit fizetnétek ha...

Ti mennyit fizetnétek ha nincs választott orvosotok?

Figyelt kérdés
Nos az lenne a kérdésem lényege, hogy én nem választottam orvost, hanem majd aki éppen bent lesz, annál szülök meg. A kérdésem pedig az lenne, hogy ilyen esetben is kell fizetni? Ha igen mennyit érdemes? És csak az orvosnak, vagy a szülésznőnek, vagy mind a kettőjüknek?

2013. márc. 14. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ügyeletes dokinak teljesen fölösleges fizetni. De ha meg vagy vele elégedve, utólag adhatsz neki, ha megérdemli. De általában a szülésznő végzi a nehezét,a doki már csak a kitolásnál ül hozzád, a szülésznő vajúdik veled végig úgymond, ő figyel rád azalatt. Akkor inkább a szülésznőnek adj, ha megérdemli, és ha akarsz. De neki sem kötelező.
2013. márc. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
Az az anyagi helyzettől függ. Azért 30 ezret így is adnék az ügyeletes szülészorvosnak és talán 10 ezret a szülésznőnek...
2013. márc. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szóval akkor csak a sülésznőnek érdemes? Mert hallottam olyat is, hogy jobban odafigyelnek rám, ha fizetünk az orvosnak például... Akkor ez most hogy is van? :D
2013. márc. 14. 14:43
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adtam egyiknek sem, mégis maximálisan odafigyeltek rám.
2013. márc. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Se az orvosnak, se a szülésznőnek nem kötelező adnod, ha nem fogadott. Én az első gyerekem születésekor adtam az orvosnak 20 ezret, mert nagyon odafigyelt rám, szinte végig mellettem volt, többet is mint a szülésznő. Második gyerekemnél senkinek nem adtam semmit, nem is álltam úgy anyagilag.

De rendesen elláttak, semmiben sem szenvedtem hiányt, nem voltak bunkók.

2013. márc. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is így csináltam, mert az első esetben a fogadott orvosom nem tudott ott lenni a szülésnél, pedig előtte 3 hetente jártam hozzá. Így másodszor nem is fogadtam senkit. De annyira jó doki volt, hogy utólag adtunk neki, megérdemelte. A szülésznőre nem is emlékszem, annak nem adtam. Mostani pénzhelyzetben a dokinak adnék 25-öt, a szülésznőnek 5-10 ezret.
2013. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ügyeletesnél szültem 1 hónapja. 0 Ft. Maximális kedvesség.
2013. márc. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Nekem sem lesz fogadott dokim,és sajnos anyagilag nem is állunk úgy,hogy tudjak fizetni még akkor sem,ha rendesek lesznek.Pl van egy ismerősöm,aki kb 2 hónapja szült abban a kórházban ahol én is fogok,és nála pl 3 szülésznő volt bent a szülésnél,plusz bement a doki összevarrni szülés végén.Most akkor fizessek mind a 3 szülésznőnek +a dokinak is?Meg akkor felmerül az a kérdés is,hogy mi lesz,ha a csecsemős nővérek is rendesek lesznek,akkor fizessek nekik is?Ennyi erővel akkor fizethetnék az összes szülészeten dolgozó nővérnek,orvosnak,szülésznőnek.Én ezzel nem is okozok még csak lelkiismeret furdalást sem,ha rendesek lesznek,ha nem,nem tudok nekik fizetni és kész.Ennyi erővel akkor már fogadhatnék is orvost,amennyi embernek ,,kellene,, fizetni szülés után.Ezért kapják a fizetésüket..n sem kapok a m.helyemtől úgymond hálapénzt mert szimpatikus vagyok nekik,vagy mert jól végzem a munkámat és mert kedves vagyok.Én is csak egy fizetést kapok és ennyi.


32+2 hkm

2013. márc. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt fogadott orvosom és most sem lesz. Nem fizettem semmit, mégis elláttak rendesen és kedvesek is voltak.
2013. márc. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kelleni nem kell, de ha szeretnél (mert mondjuk nagyon elégedett voltál vele), kb. 20.000 ft-ot.
2013. márc. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!