Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy beszéljem le a férjemet...

Hogy beszéljem le a férjemet és a családját az általuk választott névről, úgy, hogy ne sértsem meg őket?

Figyelt kérdés

A férjem családjában generációk óta,minden fió gyereket Antalnak hívnak.Most nálunk is jön a kis trónörökös és,amint kiderült,hogy fió lesz,a férjem és a családja számára teljesen egyértelmá volt,hogy ő is az Antal nevet fogja kapni.Ezzel csak annyi a gond,hogy nekem égnek áll a hajam ettől a névtől!Tényleg nagyon nagyon nem tetszik.Nem vagyok az a fajta,aki kizárólag szuper modern,divatos nevet hajlandó adni a gyerekének,mert pl nem lenne bajom egy Istvánnal,vagy Lászlóval,teszem azt még a Józsefet is el tudnám fogadni,de az Antal szerintem szörnyű név.Az a baj,hogy a férjem és a családja ragaszkodnak hozzá,é meg nem tudom mit csináljak,mert mégsem mondhatom,hogy szerintem ez borzasztó ronda név,hiszen a férjem családjában szinte minden férfinak ez a neve.:(

Nagyon tanácstalan vagyok.Hogy beszélhetném le őket erről a névről,úgy,hogy közben ne sértsem meg őket?


2012. szept. 4. 13:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj kompromisszumra jutni velük. esetleg lehetne egy második neve is, egy neked tetsző, és azon szólítanátok. Vagy az Antal lehetne a második neve.

Nekem is a családomban minden nő Margit, először én törtem meg a sort, nekem a második nevem lett ez.

2012. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Mér próbálkoztam ezzel a férjemnél,de szerinte tök felesleges mégegy nevet adni,mert "úgyis mindenki,Antinak fogja szólítani".Ez az ő véleménye és hát igen,abban én is biztos vagyok,hogy rajtam kívül senki nem szólítaná az esetleges másik nevén.:(
2012. szept. 4. 13:10
 3/25 anonim ***** válasza:
28%

Le leszek pontozva. Én nem beszélném le őket róla. Adj a kisfiadnak esetleg egy második keresztnevet, ha nagyon nem áll majd rá a szád az Antalra, hívhatod így. Esetleg ha felnő a gyereked választhatja ezt a nevet.

Ez egy hagyomány. Amúgy szerintem (tudom ez az én bajom és nem igazán érdekel Téged) nagyon szép dolog. Az Antalt pedig becézheted elég sokféle képen. Egy olyan ajándékot adsz a férjed családjának, amiért szerintem örökre hálásak lesznek. Nem szakítod meg az ő hosszú évtizedes szokásukat.

Ha megszakítod, meg is lesz az első ok amiért olyan vita lavinát indítasz el, ami senkinek sem lesz jó. Biztos ér annyit ez a dolog? Én megtenném ezt a gesztust, és meg is tettem. Nem tudom a Te ízlésednek mennyivel jobb a Zsolt név, nekem így kellett elneveznem a fiam. Első pár napban nagyon nem állt rá a szám. Aztán mégis el tudtam fogadni. Ma már teljesen elkülönül számomra a fiam neve a férjem nevétől.

2012. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Te szegény!Lehet az lenne a legjobb megoldás ha a szemükbe meg mondanád h nem akarod és kész!Te leszel az anyja!Neked van sztem a legnagyobb jogod dönteni a gyermeked nevéről.Ne hagyd magad!
2012. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok.Am nem a névvel van bajom, nehogy félreértés legyen, hanem azzal h ráerőltetik az emberre azt amit nem akarnak.
2012. szept. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nem tetszik neked, ülj le a férjeddel és mondd meg neki, hogy nem tudnád elképzelni a kisfiadat, mint Antalt, hanem inkább, mint XY, ne haragudjon miatta. Szeretnéd, ha csak a második neve lenne az Antal, az első inkább más, és szólíthatjátok a későbbiekben mindkét néven (pl. Zoltán Antalnak), így ő sem zavarodna bele és mindenkinek ki lenne elégítve a kívánsága.
2012. szept. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

az Antaltól én is a fára másznék.

viszont nálunk (még nem tudjuk fiú-e vagy lány) én mondtam, hogy ha fink lesz akkor legyen László az apa után, aki a nagyapjától kapta, aki.... de ha most kitalálnám, hogy nekem a Márk név jobban tetszik, akkor már menne a vita.

de ha neked nem tetszik a név akkor azt első sorban a férjeddel kell megbeszélned, a családjának nem igazán van beleszólása abba, hogy milyen nevet választotok. lehet lesz belőle vita, szájhúzás, miegymás, de a nevet kettőtöknek kell kiválasztani és nem a nagyszülőknek, rokonoknak. remélem sikerül :)

2012. szept. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem is állj ki magadért, és mond meg nekik, hogy te vagy az annya, és ne akarják már azt rád erőltetni, amit te nem szeretnél. Nem az anjuk korában élünk, vagy minek hívják, ahol 1.2.3.4. és x. Antalnak kell hívni a gyereket! Persze mindezt lehet finoman is. Csak nem lesz belőle egy életen át tartó harag, ha meg igen...sebaj, lesz egy olyan nevű gyermeked amilyen neked tetszik.

Sok sikert!

2012. szept. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%
Nem fogod tudni lebeszélni őket. A szülőszobán téged fognak megkérdezni, mi legyen a neve, és akkor mondhatod, hogy Antal István, vagy amit akarsz. Legyen csak két neve. Ha már megszülöd, legyen annyi kiváltságod, hogy választhatsz 2. nevet a babának.
2012. szept. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a gyerek nevét két embernek, közösen kell kitalálnia, ez pedig te vagy és a gyerek apja. A családnak ehhez semmi köze. Én biztos frászt kapnék ha anyám vagy apám, vagy akár az apósom bele akarna szólni ebbe!


nektek kettőtöknek viszont érdemes közös nevezőre jutnotok, mert láttam már olyan kapcsolatot ami erre ment rá. Ha ketten összehoztatok egy közös gyereket, akkor csak össze tudtok egy közös nevet is. Ha bármelyikőtök akarata lesz végül ráerőltetve a másikra, abból évekig tartó neheztelés lehet, és ott jönnek a problémák.

2012. szept. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!