Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, akinek tényleg jó...

Kismamák, akinek tényleg jó élmény volt a császár, írnátok pár bátorító sort?

Figyelt kérdés
koszonom
2013. márc. 15. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tényleg az volt. Kellemes hangulat volt, mindenki jófej volt, még nevetgéltünk is az előkészület közben. A férjem a fejemnél ült és fogta a kezem, az aneszteziológus simogatott, ha elkezdtem remegni, vagy hányingerem lett, azonnal adott az infúzióba szert.

Nem féltem, a gerincérzéstelenítésből sem éreztem semmit.

Pillanatok alatt kint volt a kisfiam, megmutatták a kis szöszke haját, utána már semmi sem érdekelt. Hidd el, ettől nem kell félni! Semmit sem fogsz érezni!

A varratszedésből sem érzel semmit.

2013. márc. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én csak ismerősöm után tudom mondani azt mondta ha tudta volna hogy csak ennyi lesz egy percig sem izgult volna. én simán szültem nincs császáros tapasztalatom.
2013. márc. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Szia nekem 7 éves a nagyfiam császárral szültem mivel faros volt.Előtte teljesen be voltam tojva,de feleslegesen.Előtte kapsz infúziót meg katételt ez kicsit kellemetlen,de egyáltalán nem fáj.A gerincdbe amikor vezetik a csövet semmit nem érzel mert előtte kapsz oda egy éréstelenitő szurít.Az egész mütét kb 20 perc alatt megvan akkor apának odaadták Ármint ő hozta oda megmutatni ja végig bent volt velünk a fejemnél ült.Utána Ármint elvitték két órára inkubátorba vagy kékfény alá semmi gond nem volt de akkor ez még előírás volt.Sokkal hamarabb gyógyulsz mint akik simán szülnek nekem látványosan minden nap jobban éreztem magam.Mire hazajöttünk semmi bajom nem volt ja és varratszedésnél én sem éreztem semmit.Ami viszont saját tapasztalat utána vagy aznap valaki legyen veled,ha megoldható,mert nem emlékszem pontosan,de nekem 10 órán keresztül feküdnöm kellet és a fejemet se emelhettem fel,így nagyon jól jött a segítség.Ja a szoptatás miatt ne aggodj engem Kedd reggel császároztak szerda reggel szoptattam meg Ármint és Péntek hajnalba megindult a tejem :D Engem azzal rémiszgettek,hogy a császárosoknak sokkal később indul be szerintem nem így van.Nagyából ennyi remélem segítettem ja 30hk vagyok és valószinüleg megint császáros :)
2013. márc. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem friss az élmény,október elsején császároztak. Meglepően jó volt az egész. Az előkészületeknél apa végig ott volt mellettem,aztán besétáltam a műtőbe,ott megkaptam a gerincembe az érzéstelenítőt,cseppet sem fájt,utána egyből zsibbadtam is,lefektettek,és már kezdődött a műtét. Az aneszteziológus végig ott volt a fejemnél,beszélgettünk közben,kérésemre közvetítette az eseményeket,fájni semmi nem fájt,olyan csiklandós érzés volt az egész. Mikor kivették a Bogimat és felsírt,életem legszebb élménye volt,sose fogom elfelejteni. Odahozták a fejemhez,megsimogathattam,adhattam egy puszit a maszatos arcára. :) Összestoppoltak,aztán letoltak a megörzőbe,addig apánál volt a kislányunk,majd együtt lehettünk hármasban. Szoptatni csak másnap reggel tudtam,akkor segítettek rátenni,de két nap múlva már be is indult a tejem,nem azon múlt,hogy született meg. A műtét után hat órával fel kell állni,az az egy,ami fáj,de onnantól minden egyes felállás könnyebb lesz,én már másnap "szaladtam" a folyosón a 3 kilós kislányommal a kezemben. :) Nem kell félni,mindenki úgy áll hozzá,hogy "Úristen,császár!" De semmi extra nincs benne. Szerintem gyorsabban felépültem,mint a sógornőm,aki simán szült,miután kiszedték a varratokat,már nem is éreztem semmit a hasamnál,a sógornőm szegény,meg hetekig szenvedett a gátsebével,ülni se tudott. Persze mindenki másképp éli meg,de én azt mondom, ne félj tőle. Hány hetes vagy? Mikorra vagy kiírva? Miért lesz császár? Nekem Bogi faros volt.
2013. márc. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem csak szép emlékeim vannak a császárról.

Szuper dokit és műtőscsapatot fogtam ki, az aneszteziológussal végig viccelődtük az egészet, a doki mindent mondott közben, sőt én nem kértem paravánt így láttam mikor kiemelte a hasamból a babát és Ő is engem pillantott meg először,utána én meg is kaptam, az ölemben volt mikor elvágták a köldökzsinórt, és persze apuka is benn lehetett. Miután megfürdették, megvizsgálták stb, szintén megkaptam és még a doki összevarrt addig is velem lehetett.

Én könnyen felkeltem utána, nálam a doki ugye nem vágott izmot és amúgy is csak minimális volt a vágás, amit lehetett azt széthúzta és nem vágta és az első pillanattól el tudtam magam látni, nem fájt sem az ülés, sem a fekvés, sem a járás, sőt még a doki szólt rám hogy azért ne virgonckodjak és a liftet használjam ne a lépcsőt. :)

A babával is minden rendben volt 10es Apgar értéket kapott és annyira gyönyörű volt, kis kisimult manóka! :)

Frenetikus és gyönyörű élmény volt, hogy olyan kórházba és olyan dokihoz/csapathoz kerültem akik a császárt is ennyire meghitté tudták számunkra tenni. :-)


Gondolj arra hogy megúszod az órákig tartó vajúdást, fájdalommentesen fogsz szülni, közben nem kell azon aggódnod hogy mi van a babával, nem kell attól félned hogy elakad, leesik a szívhang, belekakil a vízbe, nem lesz gátmetszés és teljes nyugalomban fogod megszülni a babád. :-)

2013. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem 3 volt. a műtéttől magától ne félj. a gerincszuri nem a legkellemesebb,de semmi extra. a műtét utáni felkelés az nehéz,mert nagyon fáj,de minden felkeléssel jobb. meg az utófájások a szülés utáni 24 órában.


én az 1.után kipattantam az ágyból,a 3.nál már nem,de itt is 2 hét elteltével már nem is fájt a mozgás. szoptatás meg nem ettől függ. kórházba vigyél szopiteát és idd első perctől. nekem 2. napra már óriásira duzzadtak a melleim a sok tejtől


én lehet h bevállalok még 1-et


ne félj,inkább arra gondolj h ez a babátért van,neki igy a legjobb! az 1. nekem is sürgősségi volt,másfél napig vajúdtam aztán kiderült h nyakán a zsinór.. a császárok életmentőműtétek,erre gondolj csak! a kellemetlenségek-fájdalmak elmúlnak :)

2013. ápr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én féltem a sima szüléstől, és mivel túlhordtam, már indítani akarták valami ballonos megoldással (egy ballont felhelyeznek, teletöltik vízzel, ez tágítja a méhszájat egész éjjel, és majd másnap szülünk). Így mentem be, majd betojtam még a gondolattól is. Aztán hirtelen elment a szívhang (8 órakor), kb. 11-kor ért be a dokim (éppen magánrendelt a drága), addig vajúdtam, szenvedtem, infúziók, mindenféle kütyü rámkötve, stb. Mire beért, a magzatvizem egy zöld spenót volt. Azonnal vittek a műtőbe, aminek nagyon örültem. Mikor megkaptam az érzéstelenítőt (nem fájt), tiszta boldog voltam, megszűntek a fájások, és az volt az első gondolatom, hogy nem is értem, hogy a nők többsége miért nem így akar szülni. Semmi rossz élményem nem volt, a felépülés is könnyen ment. Én jobban féltem a sima szüléstől.
2013. ápr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 11 hónapja volt császárom, és azt mondom, soha nem szülnék máshogy! Persze akkor, amikor a dokim mondta, hogy nem tudom simán megszülni, mert a medencémhez képest nagy a baba+a kis drágám az utolsó napokban még úgy döntött, hogy elfordítja a fejét, így rossz helyzetben volt, nagyon megijedtem. Aztán még aznap, hogy ezt közölte velem a dokim, spontán beindultak a fájások, így siettünk a műtőbe, akkor már remegtem, mint a kocsonya, mert csak arra tudtam gondolni, hogy úristen, most megműtenek, felvágják a hasamat, az nem lehet, hogy ne érezzek semmit...A katéter felhelyezése picit fájt, de csak pár másodpercig. Aztán, amikor a gerincérzéstelenítőt beadták (ami egyáltalán nem fájt, éppenhogy csak éreztem egy kis szúrást), megszűntek a fájások is, és attól kezdve semmit nem éreztem, csak időnként hogy rángatnak, meg rámfekszik az egyik doki (kislányom jól érezte magát bent, nem akart kijönni, így beakadt). De komolyan mondom, jó volt! Az injekció után csak vigyorogtam egyfolytában. És amikor felsírt a babám, és megmutatták még olyan maszatosan, és megsimogathattam, hát azt az érzést nem tudom leírni! És akár már holnap vállalkoznék a következő császárra. Persze a műtét utáni nap nem volt kellemes, tulajdonképpen nem voltak fájdalmaim, csak a felkelés volt nagyon nehéz. Nem fájt, inkább rettenetesen húzódott, mert nekem elég nagy volt a vágásom, és izmokat is kellett vágni, mivel mint már említettem, nehezen jött ki a baba. De mindez nem érdekelt, mert mindig arra gondoltam, muszáj felkelnem, vár a kisbabám, hogy megszoptassam. A tejem csak 3. nap indult be, de a simán szülőknek is volt gondjuk a szoptatással, úgyhogy szerintem ez nem azon múlik, hogy ki hogyan szül. Egyáltalán ne félj tőle!
2013. ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 császárom volt .

Az elso nemvolt igazán jo élmény .

De a második . ha mégegyszer szulnék is biztos igy akarnék...

Engem altattak mondjuk . Kellemes érzás ahogy lassan ellazulsz. Végeztek ,felébreztettek ,odahozták babát ,és vittek a császáros szobára. Fájt egy kicsit a hegem ,de egyáltalán nem volt kibirhatatlan ,de kaptam fájdalomcsillapitot. Na eljott a reggel ,felkelett alni....hát ettol a pillanattol feltem a legjoban- mivel engem altattak igy mozoghattam mutét után ,már amennyire tudtam ,pl : a lábaimat jobbra balra ,felhuztam meg ilyenek...a novérke segitett. Nagyon fájt ,de tényleg minden egyes felállással jobb lett. Másnap még kaptam fájdalomcsillapitot, de rendessen tudtam menni ,és nemhazudok olyan volt az egesz mintha egy erossebb izomlázom lett volna.onnantol kezdve még plussz 2nap ,és szo szerint futni is tudtam .

Most két hete szultem és senki meg nem mondaná rolam . magam vagyok itthon két pici gyerekkel ,mindent megtudok csinálni,tényleg mindent, annyira jol vagyok hogy hihetetlen :)

Neked is ilyen szulest kivánok .

Az elso kicsit nehezebb volt,de ha méegyszer szulnék biztossan igy szeretnék szulni megint :)

2013. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!