Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen alternatív szülési...

Milyen alternatív szülési módok vannak a SOTE II-n? Lehet pl. ülve szülni? S milyen vajúdási lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 15. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem már minden kórházban úgy szülsz és úgy vajudsz ahogy neked jól esik. Talán pl. vízben szülés nincs mindenhol. De vajúdás alatt azt csinálsz amit akarsz. (én rohangáltam a folyosón)
2009. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én ott szültem. Nem emlékszem hogy felajánlották volna hogy van más mód is (egyébként nem tudom milyenek vannak). Vajúdásnál egy szobában egyedül feküdtem, megfürödhettem. Lehetett a folyosón sétálni is, de én nem bírtam. A szülés is normál állapotban volt. De szerintem biztos lehet másképpen is.
2009. szept. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Még nem szültem, de ott fogok, a szülésfelkészítőn mondták a múlthéten, hogy vajúdni lehet bárhogy, ahogy szeretnél: fekve, sétálva, labdán, kádban (egy kádas szoba van az 5-ből), zuhanyozva stb., de a szülés a normál módon zajlik modern szülőágyon. Leglábbis én ezt vettem ki az előadó szavaiból, hogy dönthető a szülőágy, tehát akár félig ülő helyzetben is szülhetsz, de más mód nem nagyon van.

29h km

2009. szept. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!

Én most 09.07-én szültem ott. Vajúdási lehetőséget Te magad választasz, úgy vajúdsz, ahogy Neked jó. Szülni egy döntött, tehát nem vízszintes szülőágyon fogsz, amit félig ülő helyzetbe állítanak. Így könnyebb nyomni, és a dokinak ill. szülésznőnek is kényelmes, így tudnak segíteni.

Könnyű és gyors szülést kívánok

2009. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Kinél szültél? Fogadtál szülésznőt? Mennyi a tarifájuk? Ha van időd, légyszi írj, minden részlet érdekel! :) Gratulálok a babához!
2009. szept. 18. 13:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ott szültem 08.16-án. Vajúdásnál olyan módot választasz, amilyet csak akarsz. Ilyenkor még egy 6 ágyas szobában vagy a többi vajúdóval. Zuhanyzó is van, de itt csak a folyosón közös. A szülőszobán, ahogy láttam volt labda, nekem is felajánlották a fürdést((zuhanyzást), sétálást, igazán kellemes lehet napfényes folyosó, persze ha bírsz sétálni. Könnyű szülést kívánok Neked.
2009. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hasznos nekem is, köszi!

Lehet vajúdni is az 1személyesben...?

2010. júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!