Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik jelenleg Mo. -n a fájdalom...

Mik jelenleg Mo. -n a fájdalomcsillapítási lehetőségek szüléskor? Melyiknek mi az előnye-hátránya?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 21:56
 1/2 kisnita ***** válasza:

Amikről én tudok, de lehet van még ezeken kívül is.

-Gázbelélegzés: Nitrogén és oxigén (ha jól tudom) keverékét szívod be egy maszkon keresztül, az arcod elé tartod és saját magadnak adagolod. Nem próbáltam így nem tudom milyen, annyit tudok róla, hogy bódító hatású, de sokszor nem elég hatásos.

-Injekció: valami fél szintetikus injekció, kaptam, semmit nem ért, szó szerint semmit! Szerintem vagy algopirin vagy nospa injekció lehetett.

-Nubain injekció (kábító-fájdalom csillapító): ezt is kaptam, huh nagyon állat, bekábultam tőle rendesen, asszem a drogozás is ilyesmi lehet :D Fájdalmat nem igazán csillapít, de a fájások közti szünetben nem tudod hol vagy, mintha meghalnál vagy elaludnál, én abszolút nem voltam képben. :)

-EDA: gerinc közelébe egy tű segítségével egy kis csövet (olyan mint a branül) tesznek be és egy csövön keresztül lokálisan juttatják ide a fájdalomcsillapítót. Ezt szerettem volna kapni, de nem kaptam. Annyit tudok róla, hogy a tágulás egy bizonyos szakaszában adható csak (2 ujjnyi) van olyan hogy a kitolási szakra már "elzárják" a csövet hogy érezd a fájást, de van hogy akkor is adják orvosa válogatja. Izomlazító hatása van ezért a tágulást segíti viszont a kitolási szakaszt megnyújthatja. Hallottam már olyat akinek beadták és féloldalasra sikerült, egyik oldalon tök érzéketlen másikon meg mindent érzett.

-Vízben szülés/vajúdás: Állítólag nagyon jó fájdalom csillapító. Nem próbáltam.

Császárnál vagy EDA -ha egyébként is kaptál a vajúdás alatt és akkor ott hagyják- vagy altatnak vagy spinálist kapsz. Az altatás kockázatosabb és veszélyes lehet a babára is ezért csak nagyon sürgős esetben alkalmazzák vagy akkor ha többször sikertelenül szúrtak meg. Mivel a végén császárral szültem én spinálist kaptam, nagyon-nagyon jó volt. A szúrást abszolút nem éreztem csak azt hogy tapogat az öklével az anesztes doki. Beadta és rögtön valami meleg végigment a lábamon olyan volt mintha langyos vízzel leöntötték volna a combom, hirtelen azt hittem az előre hajolástól megrepedt a burok és elfolyt a vizem, de mondták, hogy ez a szuritól van :) Az egész műtétből csak annyit éreztem, hogy mikor vették ki a babát a doki nyomta a bordám alatt.

A fájdalom csillapítók egyébként megbízhatóak, nincsen semmilyen káros hatásuk a babára.

2011. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én csak az EDA-ról tudok nyilatkozni. A legfontosabb,hogy jókor és jól kell beadni. 23 óra vajúdás(első fájástól számítva)után kaptam meg a hátralevő 3 órára. Én csak pozitívumokat tudok írni,semmilyen mellékhatása vagy hátránya nem volt! Össze tudtam szedni a megfogyatkozott erőm és jelen maradtam a szülés végéig. Tökéletesen tudtam nyomni,3.nyomásra kinn volt a lányom. A dokim javasolta anélkül,hogy szóba hoztam volna,de én is gondoltam rá. Már nagyon szenvedtem,pont jókor adták be. Dokim 2 gyereke is így született,mondta hogy nagyon jó dolognak tartja. És az is,nem hiába találták ki. Első gondolatom volt amikor hatni kezdett,hogy áldom aki kitalálta! Aki bírja csinálja végig nevetve a szülést,annak nincs is rá szüksége,aki már a falat kaparja annak javaslom!
2011. jan. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!