Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüles közben mikor milyen...

Szüles közben mikor milyen "normalis" dolgok törtenhetnek?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, mint kaki-pisi melyik szakaszban csuszhat ki... Hanyas mikor?... Es mi jöhet meg... Meddig lehet wc-re menni...stb.

Törtenhet közben valami, ami miatt megkatetereznek es agyhon kell feküdni? Ha igen, mi?

Nalunk a vajudas alatt egyedül vagy, majd vegszükseg eseten javasoljak meghuzni a csengöt es akkor jön az orvos, növer, korhazi szemelyzet. Mit jelent a veszhelyzet egyaltalan? Amikor kint a baba feje? Ha pl. a szülö nö elkezd hanyni, akkor lehet csak hivni segitseget vagy mar hanyingerkor (esetleg igy eljutunk a WC-ig)?



2013. márc. 16. 11:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kaki pisi nem hiszem hogy elöfordul mert szülés elött beöntés van legalább is nálunk, pisi ellen meg ha kell kimehetsz persze ha az orvosengedi. Hányas sem valoszinü de az csak akkor ha inditják a szülés mert akkor már reggeltöl sem enni sem inni nem szabad. Katéterezés csak akkor van ha már régen voltál pisilni, nálam a gátmetszés elött volt meg a szülés után a megfigyelési szakaszban mert felkelni nem engedtek és az ágytálba meg nem tudtam pisilni
2013. márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
elsö vagyok hirtelen ennyi jutott eszembe. Nálunk ezek vannak.
2013. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én 3x hánytam sugárban.

Csak úgy hirtele hányingerem lett, már jött is.

Bent volt a férjem végig, ő szólt a szülésznőnek, aki jött átöltöztetni, mert indúzió, nst rajtam, magam nem ment volna az öltözés!


Azért fél óránként ránéznek az emberre, hogy áll a szülés, kell-e valami!

2013. márc. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
mindkét szülésemnél hánytam többször is.Ez a tágulás miatt van.Legalábbis a szülésznő azt mondta.A második szülésnél,hányás közben jött egy kis pisi is,de volt bent betét a csordogáló magzatvíz miatt,így az nem volt ciki.
2013. márc. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4-es vagyok,nekem az első hányás után adtak vesetálat,ha nem bírok,kimenni,vagy nem érek el addig akkor abba menjen.
2013. márc. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nálunk küldenek is pisilni, vajúdás közben is, tehát hogy ne legyen tele a hólyagod mert az hátráltatja a dolgokat. Van pezsgőkúp vagy beöntés de így is van hogy kitoláskor becsusszan ez-az nem kell vele törődni, láttak már olyat nem egyszer nem kétszer, kiveszik onnan a lepedőt és tesznek másikat, ennyi.

Hányás, hát én mindhárom gyerekemmel hánytam és ment is a hasam ez olyan szempontból jó volt hogy itthon minden "kijött" belőlem aminek ki kellett és a kórházban már a beöntésnek se volt semmi értelme gyakorlatilag.

Én itthon hánytam. A második babámnál bent a kórházban is de épp sétálgattam a vesetál pedig a mosdóba volt téve úgyhogy kiszolgáltam magam pontosabban a férjem tartotta...Hát ez van :)

2013. márc. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én háromszor hánytam, közvetlenül fájás után. Először simán a földre, csak ki tudtam hajolni az ágyról, mert infúzió, meg nst volt rám kötve. Utána adtak tálat. Azt már a párom mosta ki a csapnál, mert kb fél óránként nézett be a doki v a szülésznő. Beöntést kaptam, nekem nem volt kaki szülés közben. Meg pisi sem.

Engem szülés után az ágyon katétereztek meg, h kijöjjön a pisi. Gondolom ez azért kellett, mert ki kellett nyomkodni a vért belőlem , meg ilyenek és a pisivel teli hólyag ne zavarjon.

2013. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anyács ***** válasza:
Nekem végig feküdnöm kellett, úgyh pisini kacsába, és mikor nem ment már magától, akkor katéterrel. Kitolás közben odapottyantottam egy kis csomagot, nálunk nem volt beöntés, meg semmi ilyesmi, én igazából észre sem vettem, a férjem mondta itthon.
2013. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A beöntest mikor adjak, ahol adnak, hany perces fajdalmakkor? De jo lenne, ha pl lehetne enni-inni (minimalisat), es csak a nyomofajdalmak elött lenne megis beöntes... vagy igy van?


En az elsö, progr csaszaros szülesemnel nagyon termeszetellenesnek ereztem a kateterbe pisilest, annyira, hogy nem is nagyon pisiltem az agyban, sokaig visszatartottam, majd nagyon kellemetlennek ereztem, hiaba tudom az eszemmel, h pl

"senki sem latja" vagy ilyesmi.

Ezert nem mindegy, mar ha muszaj, akkor mikor helyezik fel a katetert, emiatt is kerdezem: mikor, minek kell törtenni?


Köszönöm az eddigieket!!

2013. márc. 16. 19:02
 10/16 A kérdező kommentje:
nyomofajdalmak=kitolasi fajdalmakra ertettem, ha igy mondjak (?), mert ha jol ertettem, akkor jöhet szeklet
2013. márc. 16. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!