Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire esélyes a gátvédelem...

Mennyire esélyes a gátvédelem sikeressége, ha a baba nagyon gyorsan születik meg (pl 3-4 óra)?

Figyelt kérdés
intim torna és rendszeres gátmasszázs mellett

2013. márc. 19. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nem gyorsaságtól függ, hanem attól, mennyire rugalmasak a kötőszöveteid (genetika), mekkora a baba. Az intimtornának inkább ott van jelentősége, hogy sokkal gyorsabban regenerálódik a terület, az esetleges metszés is. A gátmasszázsról nekem annyit mondott a szülésznő, hogy lehet csinálni, de nem ezen múlik. Én elsőre 3800 grammos babát szültem, 20 perc alatt toltam ki, 1 cm-s vágásom lett, aminek 4 hét múlva semminyoma nem volt (nem látszott a vágás helye sem, még halvény csík se, semmi).
2013. márc. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem ettől függ. Mondjuk a kitolás gyorsaságától már inkább. Sokszor szokták is mondani, hogy most ne nyomjon anyuka.
2013. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A legelső fájástól addig amíg a fiamat a kezemben tarthattam 50 perc telt el. Nem akartak gátat metszeni, de mikor meglátta a doki, hogy nagy a buksija és nagy baba (4 kiló feletti), vágni kellett. Két öltés lett végül, de akkor is vágni kellett. Pedig 2. baba volt.
2013. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát anno az én anyumnak a tesóm 3 óra alatt meglett az első fájástól kezdődően,viszont neki lett is nagy vágása,ha jól emlékszem 7 öltést mondott,szóval neki teljesen a popójáig vágni kellett,mert annyira gyorsan bújt kifelé.Bár igaz nem érezte anyum,hogy mikor vágták,de szerintem ő repedhetett is,mivel nagyon gyorsan jött kifelé a tesóm.Zuhanyozásból alig érkezett felfeküdni az ágyra,és már a feje majdnem kint is volt.

Egyébként sajnos erre nem tudok neked válaszolni,majd esetleg pár hét múlva,első babás vagyok.


33 hkm

2013. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam mint a harmadik, 3órája vajúdtam kb. mikor jöttek a tolófájások és szépen vissza is tartottam / tartottuk pár fájásig de annyira nagy volt a feje a babámnak (meg ő maga is) hogy hiába volt második szülés, kellett gátmetszés.
2013. márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 óra alatt lett meg a fiam, nem kellett gátmetszés, mondjuk pici volt nagyon. Szerintem inkább ettől, és genetikától függ, és nem nagyon lehet befolyásolni masszázzsal és tornával.
2013. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem ettől függ.

sosem csináltam tornát, masszázst, mégis 5 óra alatt szültem, első baba és gátvédelemmel.

2013. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a második született ilyen gyorsan az első fájástól számítva és 4 kg volt. A doki nem akart vágni, a szülésznő végül egy kicsit vágott. Az elsővel is vágtak picit. Manapság -legalábbis felénk alap a gátvédelem.
2013. márc. 20. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szsuzs ***** válasza:
nálam az elsőnél vágtak (36 cm buksi)50 percet varrtak, a 2.-at 2 óra alatt megszültem gátvédelemmel (34 cm buksi és a keze együtt jött, szóval 37 körül), apró repedés 2 öltés (a keze miatt)... összehasonlíthatatlanul könnyebb volt.
2013. márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!