Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » úgy halottam h valaki érzi a...

úgy halottam h valaki érzi a gátmetszést valaki nem . Mi az igazság tényleg fájásnál vágnak? 15hkm

Figyelt kérdés

2013. márc. 26. 16:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%

Én első szülésnél nem éreztem, másodiknál viszont nagyon fájt:) Igen, fájás közben vágnak:D


Kétlányos 33hkm.

2013. márc. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod. Talán másik orvosnál szülted a másodikat azért fájhatott? Amúgy egy pillanat az egész nem? és a varrást már nem érezted?
2013. márc. 26. 16:15
 3/28 anonim ***** válasza:
Fájás közben vágnak, és én nem éreztem semmit. Vágás előtt egy helyi érzéstelenítőt is beadtak, azt éreztem. A varrás volt az, ami jobban fájt.
2013. márc. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Hát, arra már nem emléxem tisztán, hogy fájás közben vágott-e, de arra nagyon is, hogy én felsikkantottam, mert igen is éreztem! :S Később magamban röhögtem, mikor újra ezt felidéztem, mert azt láttam, ahogy a doki jön azzal az orvosi ollóval (hosszú szárú, kicsi a vágófeje) felém, még gondolkodtam is, vajon mit akar ez vágni (én előtte azt hittem, szikével vágják), aztán megtudtam... Hát, még egyszer már nem tudnak becsapni! :D
2013. márc. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Én nem éreztem és azt sem tudom, hogy fájás közben vágtak-e.


A varrás viszont nagyon fájt és sokáig is tartott. Nem tudom pontosan meddig, de a férjem tök sokáig állt mellettem a megtisztított, bebugyolált lányunkkal :-)

2013. márc. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Elvileg akkor kell elvégezni mikor legjobban feszül a gát, akkor kimegy onnan a vér is szinte így alig érezni amikor elmetszik, ha nem várja meg ezt a megfelelő pillanatot a doki akkor igen érezni fogod egy pillanatnyi fájdalom de a vajúdáshoz képest kutya..füle lesz:)

Én első babámnál nem éreztem olyannyira nem hogy meglepetésként ért amikor a dokim odakészülődött a lidocainnal meg a tű cérna stb. szettel varrogatni, kérdeztem is hogy lett gátmetszés? (nem volt nagy babám annyira és viszonylag gyorsan szültem szóval azt hittem sikerült gátvédelemmel).

Második és harmadik babámnál éreztem a gátmetszést.

A varrásról nem is beszélve ami konkrétan jobban fájt mint maga a szülés azt hittem sose érnek a végére (mondjuk jó nagy gyerekeim születtek szóval felszántottak mindent sajna).

2013. márc. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Melyik kórházban szültetek amúgy kedves válaszolók?
2013. márc. 26. 16:20
 8/28 szugyi ***** válasza:
Igen fájásnál vágnak,de tényleg lehet érezni,bár abszolut nem vészes....nekem inkább az fájt amikor varrt a doki de az nagyon...
2013. márc. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

4. vok. A szegedi női klinikán szültem.


Vissztérve a varrásos kérdésedre, hát az fájt, viszont pár órára rá már ülni is tudtam rajta, szinte nem is éreztem, és nagyon gyorsan meggyógyult (mondjuk minden sebem gyorsan gyógyul), viszont utána pár napig sokat tusoltam, vagy nedvestörlővel törölgettem, mert azt éreztem, ahogy húzódik a seb. Úgyhogy annyira nem vészes, fel a fejjel! :)

2013. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
6 os vagyok Szolnokon szültem. A gyógyulással úgy volt hogy első második babámnál viszonylag hamar gyógyult zuhanyoztattam, aloespray-el fújtam stb. fájt fájt jópár napig de azért nem olyan vészesen. Én a harmadiknál jártam nagyon rosszul sajnos akkor szerintem repedt is, vágtak is és az bizony hetekig gyógyult de olyan szinten hogy menni alig tudtam sugárzott mindenfelé a fájdalom. De túl vagyunk rajta, és mondom, szerintem csak azért volt ilyen rossz a helyzet mert már 3jára vágtak ugyanott.
2013. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!