Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátmetszést mikor végzik...

A gátmetszést mikor végzik el? Ha jönnek a tolófájások, mert hogy az annyira fáj hogy úgysem érezni közben a vágást? Vagy adnak érzéstelenítőt?

Figyelt kérdés

2012. szept. 16. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
tolófájáskor,semmit nem érzel :)
2012. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Valóban,tolófájáskor de nekem akkor érzéstelenítőt szúrt be és csak utána metszett.
2012. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát nekem fájt, nem is kicsit, jobban, mint a tolás. mindkétszer. És a varrások is. Rosszabb volt nekem ez, mint a szülés. És az érzéstelenítőt is éreztem, és attól függetlenül nagyon fájt.

Én nem kaptam edát, meg semmi fájdalomcsillapítót egyik szülésnél sem.

2012. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, a kitoláskor, én is éreztem, de nem fájt nagyon, a tolófájásokhoz képest szinte semennyire! Én nem kaptam semmilyen érzéstelenítőt, csak a varrásnál helyi szurit. Ne félj tőle!
2012. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kaptam érzéstelenítőt, tolófájáskor vágtak, nem éreztem semmit se. A varrást sem éreztem, csak épp tudtam, h most varrnak...jáj,a cérna húzását éreztem,de nem fájt egyáltalán. Akkor éreztem csak meg, amikor elmúlt a fájdalomcsillapító hatása, és föl kellett állnom a szülőágyról.Felszívódó varratokat kaptam, kb. 3-4 hétig ülni alig bírtam.

De nem akarlak ijesztgetni, van aki 2-3 nap után vígan rohangál, meg sem érzi. Javasolják gátsebre a First spray-t (aloé vera-s készítmény), orbáncfű olajat, homeopátiás bogyókat, stb.

Lényeg, hogy tisztán tartsd a sebet, erre jó pl. a gyakori zuhany vagy a nedves Wc papír.

Szép szülést, jó babázást neked!

2012. szept. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én kb annyit éreztem belőle, mint egy szúnyogcsípés. hidd el, akkor ez fog a legkevésbe fájni, illetve ezt érzed majd a legkevésbé. Nekem nem adtak érzéstelenítőt csak varráskor, a dokival végigbeszéltük, néha éreztem, de kibírható volt. Ezt mondom úgy, hogy a fájdalomküszöböm majdnem nulla. De akkor már rajtam feküdt bebugyolálva a kislányom és rohadtul nem érdekelt semmi, csak az, hogy végre a karjaimban tarthatom.
2012. szept. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tolófájáskor, mikor nyomtam akkor csinálták, én éreztem valami éles fájdalmat, de akkor pont nem azzal foglalkoztam, csak utána tudtam meg hogy az a gátmetszés volt. Nem vészes a dolog.
2012. szept. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tolófájáskor csinálják, mikor a pici feje már ott domborodik és látják, hogy szükség van egy kis plusz "tágításra" a kibújáshoz. Mivel már ott a pici feje, és nekifeszül a gátadnak, elnyomja az érzőidegeket, és alig vagy egyáltalán nem fogod érezni! Én pont akkor nyitottam ki a szemem 2 nyomás között, mikor odaemelte a doki az ollót...úgyhogy még tudtam is, hogy na most fog következni, és még így sem éreztem semmit belőle. (EDA nélkül szültem)
2012. szept. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat :)
2012. szept. 17. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!