Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás, szülés alatt ti...

Vajúdás, szülés alatt ti hallgattatok zenét? Vittetek magatokkal pl. cd-t, mp3-lejátszót?

Figyelt kérdés
A szülőszobában van egy cd-s rádió, amin le szokták látszani azt, amit a kismama magával hoz. Engem alapvetően idegesítenek azok a zenék, amik a rádióban mennek, de a babának szoktam lejátszani babazenét vagy relax zenét. A fiam nagyon szereti ezeket a zenéket, sokat mozog olyankor. Érdemes lenne szülés alatt is lejátszani neki, vagy inkább ilyenkor a születésre koncentráljon? Mindenképpen töltök a telefonomra egy pár zenét, hogy szülés után ha együtt leszünk már újra, akkor nyugodtabb legyen. De konkrétan a születése közben érdemes lenne a zene vagy csak "eltereli a figyelmét".

2013. márc. 28. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
:D
2013. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem vittem de a szülőszobán volt rádió ami halkan szólt egész végig. A bégén marhára idegesített már de nem mertem szólni:D
2013. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Huncutka001 ***** válasza:
Hát, nekem a vajúdás/szülés alatt kisebb gondom is nagyobb volt annál, mint hogy milyen zenét hallgassak :D Nálunk is szólt a szülőszobán halkan a rádió, de a végén már egy mukkot sem hallottam belőle :D Bár, nem vagyunk egyformák :DD
2013. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem az is idegesített ha a férjem megszólalt!

Ott annyira nem fog érdekelni hog csend van-e, vagy sem, milyen zene szól...

Ha elviszed lejátszás neked!

A szobában meg ha többen lesztek, lehet a szobatársaidat fogja zavarni a zene, amit a babádnak játszassz le...

2013. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolkodtam ilyeneken szülés előtt.2 hete szültem,tehát még friss az élmény és elmondom neked:ott abban a helyzetben egyáltalán nem érdekelt mi szólt,mi nem szólt,örültem,hogy élek,pedig 3,5 óra alatt meglett a kislányunk.Tehát,elviheted magaddal,de nem fog érdekelni.A szülés utáni napokban a kórházban csak gyönyörködtem benne.Egyébként nem értem teljesen,hogy gondolod.A babának a kórtermekben beállítasz hangosan zenét,vagy mi?:)
2013. márc. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon készültem, vittem 3 relaxot meg egy Celine Diont. Úgy terveztem, kádban fogok vajúdni. A következő történt. Rögtön 2 perces fájásokkal indult a vajúdás, örülök, hogy beértünk a kórházba. Megvizsgáltak, rohanás be a szobába, fel az ágyra, azt se tudtuk hirtelen a férjemmel, mi hol van a táskában, amit hoztunk. Mondtam neki, hogy azért nézzen utána a CD-knek, de nem is találta hirtelen, meg nem is működött pont abban a szobában a lejátszó, a másik 4 szoba meg tele volt. Ebben az egyben kád se volt, de mindez az egész akkor már annyira nem érdekelt, mert nagyon gyorsan haladt a szülés, le se bírtam már mászni az ágyról, nemhogy kád :). aztán kb. 2 óra alatt megszületett a fiam. Nekem így nem hiányzott se a zene, se a kád. Viszont, ha elhúzódó a vajúdás, én látom értelmét vinni magaddal. Mondjuk, aki 16 órát vajúdik, szerintem meg is őrül ott, ha csak a fájdalomra koncentrál. Az, hogy a babára milyen hatással van, nyugtatja, vagy serkenti, nem tudom, de gondolom, nem javasolták volna a szülésfelkészítő tanfolyamon, ha lassítaná a szülést :). Azért nyugodtan vigyél magaddal szerintem.
2013. márc. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hajnal 4kor indult be a szülés,6-ra voltam úgy korházban hogy már ágyon.

Morning show ment,pont vége lett mire megszületett a kislányunk (otthon és melóban is mindig az szól,szeretem hallgatni)

2013. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a mobilomról hallgattam Bagdi Bellát, nagyon sokat segített a zene, a szövege, minden együtt, elterelte a figyelmem a fájásokról.

Kb. 10 száma van a telefonomon, végtelenítve szólt a 4 órás vajódás alatt újra és újra, egyedül a kitolásnál mondta a szülésznő, hogy most már kapcsoljuk ki.

2013. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem vittem. Valahogy nem bírom elképzelni, hogy létezik olyan zene a világon, ami abban a pár órában ne idegesített volna. A vajúdás elején még csak-csak, akkor viszont nem volt szükség rá. A kitolás előtt, meg közben meg annyira nincs képben az ember, még a kérdéseket sem mindig hallottam meg. Szülés után meg örültem, hogy élek, meg csak gyönyörködtünk a gyerekben, nemhogy zene.

De ettől nálad még lehet másképp.

Ha gondolod, készíts be magadnak valami nyugtató zenét, ártani valószínűleg nem fog.

2013. márc. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!