Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, szülés utáni napokban...

Anyukák, szülés utáni napokban hogy néz ki a has? Miután a baba kibulyik? Nem tudom elképzelni még és félek hogy logni fog vagy ilyesmi. Első babás

Figyelt kérdés
2013. márc. 27. 08:06
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
ja és mennyi idő mulva huzodik vissza?vagy az már ugy marad?
2013. márc. 27. 08:06
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Szülés utáni napokban elég löttyedt a has, mivel a baba nincs benne, és az összehúzódásra idő kell.

A szülés után adott oxitocin gyorsítja a a méhösszehúzódást, de a legjobb méhösszehúzó a szoptatás:) az első napokban jóslófájásszerű görcsök vannak szoptatáskor.

attól is függ milyen alkat vagy, milyen gyorsan fogsz vissza. a bőrödtől is függ, nekem pl. van felesleg a hasamon, mindig is volt valamennyi, egy darab csíkom sincs, pedig 3x szültem, a barátnőm 1x szült, de hasplasztikázni kellett, pedig vékony vol é skockás hasa volt szülés elött.

2013. márc. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem nem lógott. Nagyobb volt ugyan, mint a terhesség előtt. Kb mintha 5 hónapos terhes lettem volna. Aztán napról napra laposabb lett. Ez egyébként adottságtól is függ, valakinek jobban kitágul a bőre és idő, mire a szövetek visszahúzódnak, valaki meg már szinte úgy megy haza a kórházból, hogy észre sem venni. Ha úgy gondolod, olyan típusú a bőröd, hogy megnyúlhat, akkor vigyél a kórházba magaddal hasleszorítót.
2013. márc. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
nem vagyok vékony alkat és volt a hasamon felesleg már szülés előtt,sosem volt lapos,feszes hasa,ost pedig nagyon nagy pocakom van és rettegek hogy fog kinézni szülés után,nem ilyesztő látvány?tudom hogy nem ez kéne legyen a legnagyobb problémám de ez olyan dolog amiről nem igazán lehet olvasni neten sem
2013. márc. 27. 08:19
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
igazán nem kell ez miatt aggódnod, visszahúzodik az!
2013. márc. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor kevésbé drasztikus a különbség ha amúgy sem volt deszka vékony zsírmentes lapos hasad.

Én nem vagyok vékony alkat de a hasam nem volt sose olyan előreállós, én inkább fenékre combra hízok, de azért nem voltam vékony.

Első babánál jó nagy hasam volt (mondjuk repedt is) de meglepően hamar visszament teljesen laposra már szülés után is meg voltam győződve hogy bazinagy marad de nem maradt bazinagy.

A bőr az lazult rajta sajnos sokat de ez mondjuk 4 kézláb látszik de állva egyáltalán nem.

A második sőt harmadik babámnál is szépen visszalaposodott maga a has.

A bőr az más az kicsit lógós rajta de azon csak a szike segítene.

2013. márc. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Éppen egy hónapja szültem, és a kórhából úgy jöttem haza, mintha a pocakomban maradt volna még egy baba :) Másnap itthon beindult a tejem, és ahogy elkezdtem szoptatni, szépen lement a hasam. A bőr viszont nekem is meglazult - a köldökömnél repedt -, állva nekem sem látszik. És ez a legkevesebb, hiszen egy gyönyörű gyermeket kaptam érte cserébe.
2013. márc. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem katasztrófa maradt,pedig másfél éves már a fiam... Műtőből lapos hassal toltak ki... utána akkora hasam volt mintha nem is szültem volna... Csóri férjem szülés után egy pár héttel mondta,hogy teljesen le volt döbbenve, mert nem értette ,hogy maradt ekkora... Nekem nagyon-nagyon lassan ment le, pedig 19 hós a fiam, és még mindíg szopik... úgy látom, még mindíg alakul a testem,de 1 év tuti kellett, hogy a nagyja visszahúzodjon. De valószínű a köv. baba után meg kell műteni, mert annyira lóg, hogy gatyán keresztül látni :-((( nekem elég rugalmatlan bőröm van, teli vagyok csíkkal, és hatalmas hasam volt. Nem is azt kérdezték, hogy ikrek-e hanem, hogy hanyas ikrek... :-((( pedig 3690.gr.-al született a fiam, és 51 cm-el. Nem volt extra nagy,de majdnem 42 héten... ja és én már pocakosan használtam haskötőt,meg szülés után is de nem, sok előnyét láttam... talán terhesen könnyebb volt cipelni
2013. márc. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
valaki esetleg mutatna képet a hasárol?üzenetben vagy itt is
2013. márc. 27. 10:48
 10/18 A kérdező kommentje:
a zöld kezecske mindenkinek ment
2013. márc. 27. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!