Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikortól számít koraszülöttnek...

Mikortól számít koraszülöttnek egy baba?

Figyelt kérdés

Kisfiam tegnap született a 36.hétre 3160gramm és 52cm.

Nem adják ki mert megfigyelés alatt van. Ilyenkor még érettlen a tüdő?


2013. márc. 28. 12:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
A baratnom csaszarral szult 37. Hetbe eppen h belepett. 46cm 2600gr öt nap mulva otthon voltak
2013. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%
Elvileg betöltött 36. héttől nem számít koraszülöttnek (nem derül ki a kérdésből, hogy te betöltötted-e már, vagy a 36. héten szültél).
2013. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
26%
Kettes hülyeséget mond, 38. hét előtt született babák koraszülöttek, függetlenül attól, hogy mekkora a súlyuk. Ha egy baba 2500 g alatt születik, akkor is koraszülöttnek számít. Én pl. a 38. hétre születtem 2490 g-al és koraszülöttnek számítottam.
2013. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Ismerősöm hasonloan ‘nagy‘ babát szült betöltött 36. heten. 3 nap mulva mentek haza.
2013. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Igen pont kedden voltam 36hetes és akkor vizsgált meg a dokim. Azt mondta legalább még két hét. Este már bent voltunk a kórházban mert elment a vizem. Szerda reggel 4:58kor, 6óra alatt születtet meg természetes úton. Pár percre a kezebne adták, megvolt mindene és tökéletesnek tünt! Senki nem mond semmit!
2013. márc. 28. 13:10
 6/33 anonim ***** válasza:
Axótanem is lattad?
2013. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom betöltött 37. hét után már nem koraszülött, előtte igen. Legalábbis nekem ezt mondta a dokim, 37-et betöltöttem következő nap császár volt. A baba jól volt, de velem voltak gondok, ezért kellett császár, de ez most lényegtelen.

Szerintem fel kellene emelni a hangodat, és számon kérni őket. Eleinte finoman, aztán nem. Tudnod kell mi van a babával, bocs, de nekem disznóság érzetem van. Ha van valami, mondják meg, ha a gyanú felmerül, akkor is. Ha pedig nincs semmi gond, akkor meg ne paráztassanak. Ilyen paraméterekkel született nekem is a legénye, anno. De 5 nap múlva mi is otthon voltunk.

2013. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as, mielőtt kategorikusan lehülyeségezel valamit, inkább nézz utána...lehet, hogy 2-3 évtizede még a 38. hét volt a határ, de ma már a betöltött 36. (és mellé maradt a 2500 grammos kitétel, amit azért nem említettem, mert a kérdező szempontjából ez nem releváns, hiszen 3 kg feletti babáról van szó, de egyébként a 2500 alatti babákat nem koraszülöttnek nevezik, hanem "méhen belül sorvadt" a szakkifejezés).
2013. márc. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, lemaradt: Egyébként több okból is lehet megfigyelés alatt: pl. alacsony a vércukra, ami elég sűrűn előfordul az újszülötteknél. Vagy besárgult. Vagy akármi. De nem is értem mondjuk, hogy miért nem kérdezed meg, miért is van megfigyelés alatt...szülőként jogodban áll minden információt megkapni...ne hagyd magadat lerázni, pontos választ kérj. Én anno megkérdeztem, mennyi lett a babám cukra (első nap nagyon alacsony volt), annyit mondtak, hogy alacsony...mondom OK, de számszerűen mennyi...mire kedves csecsemős rávágta, hogy 2,8 de minek azt nekem tudnom, úgysem mond az nekem semmit. Udvariasan megköszöntem a felvilágosítást, és közöltem, hogy egyébként elég sokat mond, lévén értek hozzá...na akkor kicsit elszégyellte magát.
2013. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló mi az az axótanem?
2013. márc. 28. 13:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!