Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után fáj az ember...

Szülés után fáj az ember hüvelye/méhe? Vagy milyen fájdalmakra számítsak?

Figyelt kérdés
Júliusban szülök és amikor elképzelem az utána következő heteket, mindig úgy képzelem el, hogy fájni fog a hüvelyem... Vagy ez hülyeség? Mégis milyen utána?
2013. márc. 28. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

A hüvely egy jó részében nincsenek fájdalomérző receptorok így az fog legkevésbé fájni. A méhed összehúzódásai nem kellemesek nyilván bár az is inkább többedik szülés után szokott kifejezetten görcsölgetni.

Ami fájhat az a gátmetszés , gátvarrat, ha van. Ezt nem tudom körülírni milyen, roppant idegesítő fájdalom ilyen húzódással feszüléssel kísérve.

2013. márc. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég egyéni, mindenkinél más. De a hüvelyed szerintem nem fog fájni. Közvetlenül szülés után az fáj ahogy a méh húzódik vissza az eredeti méretére, de első szülésnél az sem szokott vészes lenni (ez normál méhösszehúzódás, mint a vajúdás vagy jóslófájások). A gátseb nekem addig volt rossz amíg benne volt a varrat, mert attól húzódott, miután kiszedték már nem fájt, de mondjuk azért óvatos voltam vele, nem lehet csak úgy lehuppanni vele a székre. De mondjuk 2-3 hét után már abszolút semmit nem éreztem belőle. Ami nekem sokáig fájt utána, az a derekam (vagyis picit lejjebb, a keresztcsontnál), na az hónapokig fájt. De egyébként a szülés által közvetlenül érintett helyek fájdalma/érzékenysége nálam nagyon hamar elmúlt. Nekem sokkal rosszabb volt a fizikai dolgoknál az hogy, iszonyú fáradt és ezért gyenge voltam hetekig.

Ja, és ami lemaradt: a melled fájhat a tejbelövelléstől, meg ha esetleg utána begyullad, meg az elején a szoptatás is fájhat kicsit, kisebesedhet a bimbó, de ez nagyon esetleges, nem mindenkinél van.

2013. márc. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1 vagyok igen a cicit én is kihagytam...az is fájhat sajna az igénybevételtől. Nekem első gyereknél sajnos nagyon kisebesedett, de a másodiknál már egyáltalán nem.
2013. márc. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én egy hónapja szültem az első gyermekemet! A szülés másnapján a gátmetszés, a gátvarrat fájt a leginkább. Alig tudtam felülni, ez nagyon kellemetlen volt. Felszívódó varrataim voltak. Illetve furcsa volt menni, mivel megváltozott a testem statikája :) Kerestem a pocakomat... ezt nehéz leírni. A méhösszehúzódásokat enyhén éreztem, valóban jóslófájás-szerűen.
2013. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak a méhem görcsölgetett utána, nem volt vészes. A hüvelyem nem fájt, nem éreztem ott semmit.
2013. márc. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Se a hüvely, se a méh nem fájt semennyire. AZ egyetlen, ami kellemetlen volt a gátam, de tűrhető volt ez is.
2013. márc. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyik sem fájt. Görcsölgetett a hasam, köszönhetően a szoptatásnak is. A belső varratokat éreztem egy ideig pl. mikor babakocsit toltam, nehezen emeltem.
2017. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!