Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után, főleg akinek...

Szülés után, főleg akinek gátsebe van/volt, mmilyen a pisilés? Nem fáj mikor megtörlöd ott? Mire kell számitani?

Figyelt kérdés
2013. márc. 28. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem két nagy gátseb volt (egy vágás, egy repedés összevarrva), nagyon be volt duzzadva, csak hetek alatt ment le, még a hat hetes kontrollon is volt egy kisebb duzzanat. A pisilés úgy ment, hogy kikísért a nővér, és mondta, hogy üljek rá a wc-re, de én ülve nem tudtam pisilni, csak pár alkalom után. Csakis állva jött valami nagy nehezen. Ülni egy hétig egyáltalán nem tudtam, ráülni se, ordítani tudtam volna, de akkor se. Csak fekve és állva, járva léteztem. járás közben is fájt, és napokig csak fájdalomcsillapítókkal tudtam aludni. A szülés nem fájt ennyire közel sem. Persze, nem ez az általános, mivel mint írtam, nekem nagyméretű sebek voltak. Gyakran le kell zuhanyoztatni, úgy hamarabb gyógyul, meg utólag hallottam, hogy van erre valami krém is, bár elég drága. 1 év a teljes regenerálódás gáttájon az orvosom véleménye szerint. Ez nálam így is történt.
2013. márc. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jujj ez durva,ne haragudj a kérdésért de akkor hogy pisiltél?állva?én már jobban tartok a szülés utáni időszaktol mint magátol a szüléstől,mert az tudom hogy néhány ora alatt lezajlik és vége de ami utánna jön....ijesztő
2013. márc. 28. 17:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem "csak" vágtak. Először nem is töröltem meg ahogy előtte szoktam csak odanyomkodtam a wc papírt, mert be volt duzzadva ott lent minden , meg kicsit fájt is és nem akartam annyira törölgetni. Kb 1 hétig ezt csináltam, meg fürdés után is csak nyomkodással szárítottam le róla a vizet. Utána meg nem éreztem semmit, töröltem, ahogy előtte.
2013. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Ja igen, pisi után zuhany, sokáig áztatgattam, az jót tesz neki. Én krémet nem használtam.

Kben egyáltalán nem volt vészes, lehet szerencsém volt...

2013. márc. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, hát ahogy írtam is, állva a wc fölött :(. de utólag visszagondolva, ezek kis apróságok, hogy hogy pisiltem. Túléli az ember. Annyira azért ne parázz rá. Lehet, Neked nem is lesz gátsebed vagy nem lesz nagyon bevágva.
2013. márc. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szülés után 2 órával a szülésznő jelenlétében kellett pisilnem, zuhanyoznom. Nem fájt, nem csípett, de eleinte nem töröltem úgy, mint előtte, hanem csak odanyomkodtam a papírt.
2013. márc. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak kis repedesem volt varrva, de azt sm mertem papirral megtorolni, nehogy a varratokba beleakadjon a papir. Minden pisiles utan hideg vizzel lezuhanyoztam, mondtak a korhazban is, hogy gyakran mossam hideg vizzel. Es kaptam valami lidokainos kremet, ami szuper volt. Nem fajt amugy a gatsebem, tudtam ulni, setalni, mindent. A dokim a 6 hetes kontrollon azt mondta, mintha nem is szultem volna, minden az "eredeti allapotban" volt. Hozza kell tenni, hogy kulfoldon szultem es itt nem vagnak, es gatvedelem is volt.

Mindenkinel mas,nem erdemes elore raparazni!

2013. márc. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt gátmetszés, az első időkben 2-3 hét a legrosszabb. Én wc-zni tudtam nagyjából, sőt visszagondolva, wc-n ülve nem is fájt annyira. Na de állva és ülve annál inkább. Az első időkben annyira fájt, hogy állni 5 percnél tovább nem bírtam.

Biztosan jól elijesztettelek, de ne félj, szülés közben én pl. egyáltalán nem éreztem, hogy vágnak, a varrás elég fájdalmas volt, mert nem adtak elég lidokaint.

De, mint mondják, az idő minden sebet begyógyít, 4-6 hét múlva már alig érzed.

Ha megkérdezhetem, mennyi idős vagy, mikorra vagy kiírva?

2013. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
31.hétben vagyok,junius 4re vagyok kiirva
2013. márc. 29. 07:41
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Engem vágtak és egy picit még repedt. Semmi gond nem volt a pisiléssel. Persze nem töröltem, ahogy normál esetben, csak "odalapogattam" a wc-papírt. Meg hát a pisi meg a gátmetszés két külön helyen van, ezért ettől egyáltalán nem kell félni. Amitől nagyon be voltam tojva az a kakilás. De miután első alkalomnál fogtam a kezemben egy kis tükröt és szemléltem az eseményeket láttam, hogy nyugodtan mehet, nem fogok szétrepedni. Onnantól kezdve megnyugodtam. Ja és törölni nagyon finoman töröltem csak, alapból megmosom magam utána és hát a szülés után a mosakodás igen nagy szerepet kapott.
2013. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!