Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi most egy szülés?

Mennyi most egy szülés?

Figyelt kérdés
Kislányomat két éve szültem, sürgősségi császárral az ügyletesnél, 80ezret adtunk neki. Nyárra várjuk a kistesót. A dokim ugyanaz, aki annak idején végigcsinálta a terhesgondozást, havonta 8ezerért. Ha nem lesz szabin és nem az ügyletesnél szülök megint, akkor mennyit adjak neki? 80-nál többet nem gondoltam...
2013. ápr. 1. 22:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%
Miért nem kérdezed meg?
2013. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a hasznos kommenteket. Az orvos két éve azt mondta, annyit adjak, amennyit gondolok. Engem az érdekelne, hogy manapság mennyit szokás adni. Tapasztaltak válaszait előre is köszönöm!
2013. ápr. 1. 22:54
 3/20 anonim ***** válasza:

Orvosa válogatja, ki mennyit kér vagy vár el. Ugyan persze, elméletileg ingyenes, de azért tisztelet a kivételnek, elvárják, hogy adj, különben semmibe vesznek, és ki tudja, hogy látják el a babát. Hallottam már pozitív és negatív példákat is. Én azt mondom, hogy adok, amennyi éppen futja, de ha konkrét árat mondana, akkor megköszönném az eddigi együttműködést, és mennék máshoz. Szerintem, méltányolandó, hogy az emberek a kevésből is próbálnak kiszorítani egy csinosabb összeget, úgy, hogy nem az orvos szenved meg a babáért. Pláne úgy, hogy a baba beruházása sem 10 ft.

Én azt mondom, adj annyit, amennyit úgy érzed, ki tudsz szorítani, és amennyit úgy érzed, az orvos hozzáállása megérdemel a körülmények között.

2013. ápr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
általában a magánrendelés 10*esét szokták. A 80.000 szerintem korrekt. De ha nincs konkretizálva, adhatsz ettől többet illetve kevesebbet is elégedettségtől függően.
2013. ápr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A magánrendelese összegének tízszerese a szokás általában.
2013. ápr. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én 2 éve szültem a fiamat, 30.000-et adtunk, a magánrendelésén akkor 9.000 ft-ot kért el. Most kb még van 5 napom hátra a kiírtig, a rendelésen már 10.000 ft-ot kér el, de 40.000 ft-nál nem fogok többet adni neki, pedig teljes mértékben meg vagyok elégedve, de szerintem a 10x-e az egy kicsit durva. Én úgy érzem, hogy a terhességem alatt adtam neki havonta eléget. De mindenki annyit ad amennyit gondol és tud. Én a többit inkább a gyerekemre költöm.
2013. ápr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
Én 4-et szültem úgy, hogy nem gazdagítottam a dokit, ez a dolga....Mindegyik babámat rendesen ellátták, engem is...Jelzem nem egy kórházban szültem......Ez a pénz téma kissé nyűgös dolog...Azt a pénzt miért nem a kicsire költöd? Inkább nyaraltatod az orvost? Aki kvázi csak összevarr? Én ellenvélemény vagyok, de ilyen is van..:) A lepontozóknak üzenem..:)
2013. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%
8 ezer volt a terhesgondozás, császár lett 100 ezret adtunk: egész nap velem volt az orvosom, minden rendben volt, amikor 8 óra oxi után semmi nem változott ugyan úgy röhögtünk délután is, mint reggel,megbeszéltük a császárt. Szabadsága alatt minden nap bejött meglátogatni, tökéletes munkát végzett a műtét alatt, a terhesgondozás alatt is ha problémám volt bármikor hívhattam, azonnal fogadott uh-ra és nem kért semmit ilyenkor, az ő osztályán csinálta a szülésznőm a ctg-ket, és 1 ágyas szobát kaptunk :) Nem bántam meg. Hallottam kismamákat a folyosón, mennyit hagyták őket szenvedni...
2013. ápr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én a dokimhoz jártam az sztk-ba gondozásra, pénzt sosem adtam. Nála szültem, és 50-et kapott utána. Teljesen korrekt pasi, neki már mindene megvan (szerintem), ezért ő nem pénzéhes, ez jött le nekem róla. Tudomásom szerint, vagy a doki mondja ki a végösszeget, vagy a rendelési tarifa 10-szeresét adják.
2013. ápr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%
Lányok, különbséget kell tenni fogadott doki tiszteletdíja és nem fogadott doki hálapénze között! Különbség van egy fiatal alig tapasztalt orvos díja és egy főorvos díja között. Különbség van városonként. Általános a rendelési díj 10*-ese, ez az íratlan szabály, ha fogadott dokid van, akihez magánrendelésre jársz, és Te kérted fel a szülésre, ő pedig magát szabaddá téve a szülésed időpontjában odasiet és csak Veled foglalkozik. Különbség van császár és sima szülés között is. Aztán ettől el lehet térni mindenben pozitív és negatív irányba is, de ez az általánosan elfogadott. Ha egy doki nem mond konkrét árat, akkor ezek a szempontok mérlegelhetők. Ha csak az ügyeletesnél szül valaki, az ha akar, ad hálapénzt, amennyit akar. A kérdező esetében én a 80-at teljesen normálisnak gondolom, ha a saját dokijánál szül, mivel írja is, hogy 8 ezer a rendelési díj, vagy legalábbis, ha azóta nem változott, és hozzá jár havonta.
2013. ápr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!