Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés, vagy apa nélküli?

Apás szülés, vagy apa nélküli?

Figyelt kérdés
Kinek milyen szülés volt? Melyik milyen? Vagy ki hogy vélekedik erről? Mindenfajta válasz érdekel :)

2013. ápr. 5. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az egyik örök kérdés.

Nem mondom meg hogy mi a jobb, csak azt, hogy nálunk mi volt. Mi apásra vállalkoztunk, úgy, hogy az elején még nem akartam, hogy benn legyen a párom (biztos voltam benne, hogy szarul fogok kinézni, rosszul fogom viselni, és nem akartam, hogy úgy lásson), és apa sem akart bejönni (vértől ájulós típus). Aztán ahogy telt az idő, mindegyikünk megváltoztatta a véleményét. Apa még mindig ájulós volt, de úgy gondolta, hogy a fia születését nem hagyná ki, elvégre akkor is együtt voltunk, mikor megcsináltuk. Az elején ideges volt, de inkább csak a szülés tényétől. Nem ájult el, jó volt, hogy valaki volt velem, volt kivel beszélgetni, az elején nem volt szükségem segítségre, aztán amikor már nagyon rossz volt, akkor már nem tudott olyat csinálni, ami segített volna. Ettől függetlenül mindketten örülünk, hogy így döntöttünk. Nem látott semmi olyat, nem kukucskált a lábam közé, nem undorodott meg tőlem, a köldökzsinórt sem vágta el, csak pityergett. Szóval örülünk, hogy így döntöttünk.

2013. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Én bent voltam, mert kint megőrültem volna az izgalomtól. Még egy kicsit segítettem is.

Néhány hónap kellett utána, hogy amikor megláttam a puncit ne az jusson eszembe, hogy ott jött ki a gyerek. :)))

Szerintem összességében érdemes bemenni.

2013. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Mi apásra készülünk, soha fel sem merült, hogy nem jön be. Nekem sokat jelent, ő az egyetlen ember, aki mellett maximálisan el tudom engedni magam és nem érdekel, hogy hogy nézek ki, ismer kívül-belül. Ő pedig vérig lenne sértve, ha az élete egy ilyen fontos percében nem lehetne jelen. Még nem tartunk ott, csak várjuk a babát, de mi együtt leszünk aznap végig. Nem fél a vértől, eléggé eü-s beállítottságú, nem félek, hogy bármi rossz hatással lenne rá a látvány, videón látott már legalább harminc szülést, érdekelte a folyamat maga. Szerinte az egyik lefontosabb esemény az életben.
2013. ápr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia.

Nálunk nem volt kérdés,hogy bejön-e a szülésre..amikor megtudtuk,hogy terhes vagyok,a férjem már akkor kijelentette,hogy ő bizony bent lesz.Nem én beszéltem rá,egyedül döntött így.És ahogy közeledik a szülés,egyre biztosabb benne.Hála Istennek az én férjem nincs is rosszul az ilyenektől mivel mentős,és már nem egy szülést vezetett le,szóval tudja,hogy hogyan néz ki egy nő ott lent szülés közben.Persze én nem szeretném,hogy nekem is végig nézze,hogy hogyan bújik ki a kisfiúnk,mert félek,hogy ez hatással lenne a házas életünkre,de ő látni szeretné..úgyhogy erről még le kell beszélnem mielőtt beindul a szülés :) De én is első perctől akarom,hogy ott legyen,még akkor is ha nem tud majd segíteni semmiben sem,de engem megnyugtatna,hogy nem kell egyedül megszülnöm,és van velem egy hozzám tartozó is az idegen ápolónőkön,a szülésznőn és az orvoson kívül!!Azért csak kiszolgáltatott állapotban fekszel ott annyi idegen embernek és jó az,ha van melletted egy család tagod,aki tudja fogni végig a kezed :)

Boldog babavárást és könnyű szülést neked :)


35+3 hkm

2013. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Eleinte nekünk úgy volt, hogy nem jön be, mert a vér látványától is ki van, persze tudom, hogy a fejemnél lenne, és ha nem muszáj, akkor nem fogja kukkerolni mi folyik odalenn, de nem akart bejönni, így nem is erőltettem, minek? Aztán egyik nap hazajött, és azt mondta, hogy be fog jönni velem, mert semmi olyat nem fog látni, amit nem akar, és kell nekem is a biztatás, nehogy megunjam félúton :)

Persze csak viccnek szánta, de talán az is döntő lehet, hogy nem tudjuk a nemét? Ki tudja, de örülök, hogy be fog jönni velem :D


Persze szívesen várom még az egyéb tapasztalatokat is :D

2013. ápr. 5. 14:56
 6/16 anonim ***** válasza:

Mi a terhesség elején megbeszéltük, hogy bejön, de ha meggondolja magát én nem fogok haragudni, akár szülés közben ki is mehet ha nem bírja.

A férjem egy hős, végig kínlódta velem a 3 órát, persze sokat nem tudott segíteni, de nekem már az jó volt hogy tudtam, ott van. Nem viselte meg, sőt, azóta kicsit jobban felnéz rám, kedvesebb velem mint valaha, ja és kíván, persze tudjuk hogy nem lehet szeretkezni, de mindig sugalja hogy várja már hogy újra együtt lehessünk. Ez jól esik nekem nagyon.

Én csak jót mondhatok az apás szülésről, de izlések és pofonok. Biztos vannak férfiak akik nem bírják a szülést, vagy nem tudják utána feldolgozni a látottakat, vagy negatív irányba viszi őket a látvány... Mindenki maga ismeri a párját, ezt otthon közösen kell megbeszélni.

Egy dolgot fontosnak tartok, nem szabad semmit sem erőltetni.

Egy hetes kisfiú anyukája

2013. ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló pontosan leírta a mi történetünk. Annyit még hozzá teszek saját részről,hogy sok ideig nem szexeltünk a szülés után,kb 5 hónapig. Az elején azért nem akarta,mert "lehet nem kellett volna ott lennem a szülésnél" kérdeztem,hogy akkor miért volt ott? "mert látni akartam a fiam születését!" azóta megbeszéltük,túlléptünk ezen.
2013. ápr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Csak is apás. Ott annyit vesz részt amennyit akar. Ha kint marad nincs választás.
2013. ápr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a párom akkora segítség volt és támasz hogy az leírhatatlan.Azt mondta hogy semmi pénzért nem hagyta volna ki.

Amikor a mellkasomra tették és a páromra néztem és tiszta könny volt a szeme akkor lettünk igazán egy család!

2013. ápr. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Huuu nálunk még nem volt szülés, de elég hamar tisztáztuk, hogy nem jön be...Nyilván egy olyan helyzetben, jól jön egy erős megbízható ember, aki támaszt tud nyújtani. Na ő stressz helyzetben se nem erős, se nem megbízható, valószínűleg azzal kéne foglalkoznom, hogy őt nyugtatgatom..:P Szélsőséges helyzetben ha látja, hogy nagyon fáj, azt is kinézem belőle, hogy megüti az orvost...:P Naneee, ezt kössz nem szeretném...:P
2013. ápr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!