Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ausztriaban szülesnel hogyan...

Ausztriaban szülesnel hogyan allnak a gatvedelemhez, kerhetö, hogy lehetöleg ne vagjanak? (Korhazban, privat vedönö nelküli szüles. )

Figyelt kérdés
Kerem, aki ott szült vagy ottani ismerösenek tapasztalatarol irjatok!

2013. márc. 18. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Ismerősöm szült kint, ott nem volt téma a gátmetszés, nem vágnak, csak ha tényleg nagyon muszáj.

Egyébként a legtöbb Európai országban így van. a magyar dokik szeretnek csak nagyon vagdosni. (statisztika)

2013. márc. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Kérlek hallgass meg, jóindulatból írom amit írok. Én privát orvossal, és saját szülésznővel is készültem, aki tartotta a gátam, hogy ne kelljen vágni. Egyszerű, sima, szép szülés volt. Gondolom, te is első babás vagy. Az orvos, és a szülésznő (ismerősöm) előtt is le a kalappal. A gátvédelem ellenére vágtak is, és repedtem is!!!! A baba kicsi volt, és minden simán, könnyen ment, és mégis. Szóval ezt előre nem lehet tudni! Vágni azért vágnak, ha látják, hogy repedés lenne belőle, mert a vágás hamarabb gyógyul, szóval érted. A vágásról és a repedésről egyébként nem is tudtam, utána mondták ezeket, kisebb bajom is nagyobb volt, minthogy vagdosnak-e. :-(
2013. márc. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mas, amikor rutinszerüen vagnak, es mas, ha szüles közben amiatt, mert szükseges. Ugy irjak, Magyaro-on rutinszerü, de erdekelne, mi van Ausztriaban.
2013. márc. 18. 18:12
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

1. vagyok

Nem, ezt írtam, ott nem vágnak, csak ha nagyon muszáj (egyébként nálunk is találni ilyet, első babát közel 4 kilóval repedés, metszés nélkül szültem itthon)

2013. márc. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
mármin Mo-n,
2013. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ertem, a 2. valaszolonak irtam a kommentet.

Köszönöm az eddigieket es erdekelne masok tapasztalata is!

2013. márc. 18. 18:49
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
Nekem is első szülésem volt,és rettegtem a gátmetszéstől de esküszöm hogy megkönnyebbültem mert nem feszít annyira a kis buksija,nemis érzed csak hogy jobb!!!Legalábbis nekem
2013. márc. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol vágnak Mo-n sem, de általánosítva igaz ez az állítás. Én pl a Szent Imre kórházban szültem 3x-is, nem volt fogadott szülésznőm, sőt a szülések közben nem is merült fel kérdésként, hogy szeretném-e a gátvédelmet, vagy sem- autómatikusan alkalmazták, de mondjuk első szülésnél az utolsó nyomás előtt mondták, hogy sajnos muszáj lesz vágni is. Mivel elég nagy volt a baba feje 37cm- elsőnek így sajna nem fért ki nélküle, de nem fájt, a varrás se tartott sokáig utána.

A második-harmadik szülésnél gátvédelemmel szültem, ami szintén úgy, hogy maguktól csinálták a szülésznők, nem is beszéltünk róla. A végén mondták, hogy sikeres volt a gátvédelem, egy-egy öltésnyi repedésem lett bőrfelületen az első gátmetszés helyén.

Ha magyar vagy és csak a gátvédelem miatt mennél ausztriába szülni, akkor nem biztos, hogy csak ez a megoldás van. Én ajánlom figyelmedbe a Szent Imre kórházat. De tutira van másik kórház is, ahol nem rutinszerű már a gátmetszés.

2013. márc. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként egy magyaroknak szóló oldalon mért jó kérdezni? Nem egyszerűbb németül "ráguglizni", hogy gátmetszés?
2013. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, közben rakerdeztem a korhazban.

Nem, nem egyszerübb, ezt nem reszleteznem.

2013. márc. 20. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!