Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírná nekem valaki, hogy...

Leírná nekem valaki, hogy hogyan zajlik le a szülés?

Figyelt kérdés
gondolok itt a kórházba kerüléstől a vizsgálatokig a fájdalomig és a végeredményig.kicsit be vagyok parázva tőle és senki nincs aki elmondja h h zajlik le milyen műszerekkel vizsgálatokkal.....előre is köszönöm a válaszokat
2009. szept. 22. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Ez kórháza, orvosa válogatja. De leírom nekem hogy volt 5 hónapja. Egy vasárnap este kezdődtek a fájások, eleinte elviselhetők voltak. De aztán másnap reggelre már kezdett basz@rábia lenni. Olyan 6 körül hívtam a szülésznőmet, hogy akkor most szülök, indultam a kórházba. Ott beraktak egy szobába a vajúdóba. A párom ott volt mellettem. Hálóingben voltam, bugyi nélkül asszem mert ott folyt el a magzatvizem. Mondták hogy sétálgassak, de nem bírtam. Örültem hogy kicsit le tudtam tusolni. CTG gépre tettek, néha bejött a szülésznő megtapogatott kívül-belül. Aztán kora délután indultak a tolófájások, addigra a dokim is megjött. Agyba-főbe vizsgálgattak, kívül-belül... annyi ember előtt kicsit kellemetlen volt. Azt mondta a doki próbáljak hang nélkül nyomni - kösz szépen, majd szétszakadtam, persze hogy ordítok :) De elfogyott az erőm, már nem tudtam nyomni, a gyerek beszorult, így kerültem a műtőbe végül, és császárral szültem. Kicsit meg is könnyebbültem, mert nagyon féltem a gátmetszéstől, így azt megúsztam. Jobb volt hogy a hasamat vágták és nem ott lent. Sok helyen hallom, olvasom hogy milyen csodálatos érzés szülni... ez szerintem baromság. Nem tom mi a jó benne, azt hittem ott halok meg a fájdalomtól, jött belőlem minden (mivel beöntést nem kaptam) vér, "barnamaci".. tök kellemetlen volt, szomjas voltam, de nem ihattam... Az igaz hogy amikor meglátod a babádat és odateszik melléd, akkor minden mást elfelejtesz a boldogságtól, de addig...
2009. szept. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat lehet erről olvasni a neten, keress rá a google-ban.

Minden szülés más és más. Így pl. a vizsgálatok is, mert van olyan, hogy ha már elment a magzatvíz, akkor nincs beöntés, zuhany, semmit nem engednek. Van, hogy szép kényelmesen protokoll szerint megy minden -ami kórházanként változó.

Beindulnak a fájások vagy elmegy a magzatvíz -akkor bemegy az ember a kórházba, ott felveszik, és a fent említettektől függően folytatódik. Belső vizsgálat mindig van a méhszáj miatt, hogy mennyire nyitott, na és persze a ctg, hogy a baba jól van-e. Hosszabb-rövidebb ideig tartó vajúdás után (ami legtöbbünknél nagyon fájdalmas) jönnek a tolófájások, akkor már nemsokára megszületik a várva vár baba :) Jó helyen odaadják rögtön, a köldökzsinór csak akkor vágják el, ha már nem pulzál. Aztán sajnos elviszik mérni, pedig 1-1 1/2 óráig nem kellene. Te megszülöd a méhlepényt is, a nőgyógyász rendbetesz, varr, ha kell. 2 óráig még ott kell feküdni, fekve kell(ene) pisilni :(

De utána Titek a világ :)

2009. szept. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első, én is rettenetesen szenvedtem, eszméletlen az a fájdalom, de mégis azt mondom, hogy csodálatos szülni :) Persze, hogy nem érted, hisz neked másképp alakult. A tolófájások már nem olyanok, mint a vajúdás. Egyébként 29 óra után nekem is alig volt már erőm, de szerencsére még annyi igen, hogy megszülethessen a kicsi lányom (4500g), és nem kellett császározni. Ja, és sem gátszakadás, sem vágás sem volt. A fájdalomra pedig nem gondoltam akkor sem, mikor másodjára mentem, persze átélhettem újra... De az is csak addig tartott! :) Hamarosan megszületik a harmadik baba, most is félek (többek közt)a fájdalom miatt, de nagyon remélem, hogy nem lesz gond és megint simán szülhetek!
2009. szept. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon különböző szerintem!Mindenkinél más!

Én pl.toxémia gyanús voltam mert nagyon vizesedtem, és magas volt a vérnyomásom.Nálam úgy indult hogy elfolyt a magzatvíz hajnali fél 1-kor.Felhívtam a fogadott szülésznőmet aki azt mondta nyugodtan zuhanyozzak le öltözzek fel, pakoljak össze és lassan nyugodtan induljunk be a szülészetre.Mikor beértem adtak egy kórházi hálóinget hogy vetkőzzek le, öltözzek át.Felvették az adataimat,vérnyomást mértek, pisit vizsgáltak majd jött az ügyeletes doki aki megvizsgált.Nem voltak fájásaim, úgyhogy várakoztam.Épp egy frontos éjszaka volt, telt ház úgyhogy üres szüülőszoba nem volt...8-körül megérkezett a doktornőm aki színtén megvizsgált,magzatvízet is vett.Fél 10 lehetett mikor bekísértek a szülőszobába, akkor már a páromat is behívták, bekötötték infúzióba az oxitocint (fájás erősítő) na akkor indult a "buli"...

Egyre erősebbek lettek a fájások, dél körül már óránként vizsgált a dokim de nem tágultam szinte semmit.Végül du 3-kor mondta hogy ne szenvedjünk tovább,már a baba is fárad menjünk inkább a műtőbe.Ja, mert hogy az Nst is rajta volt a hasamon ott figyelték a babát.Így császár lett.Átöltöztették a páromat és jöhetett ő is a műtőbe.Ott kaptam egy érzéstelenítőt, 2 perc múlva hastól lefelé semmit nem éreztem.Elkezdődött a műtét,a párom a fejemnél ült beszélgettünk...aztán egyszer csak kiemelték a babát "apa" elkísérte az első "vizsgálataira" fényképezhette, videózhatta:)Műtét után kb.6 óra úlva éreztem újra a lábaimat:(.Ha véletlenül neked is császárod lenne (de ne legyen!)a műtét után nem szabad emelni a fejed, és másnap se!Párna nélkül feküdj, mert nagyon fájhat a fejed.Röviden talán ennyi.Ha kérdésed van kérdezz nyugodtan.

2009. szept. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
huu köszönöm szépen a sok hosszú és hasznos választ.könnyű szülést kívánok mindenkinek meg magamnak is.hihi
2009. szept. 22. 09:29
 6/13 anonim ***** válasza:

A szülés technikai részéről érdemes azt a kórházat kérdezni, ahol szülni fogsz. Vannak szülésfelkészítő "tanfolyamok" is a kórházakban. Nálunk még pl ezeket is elmondták:

- melyik ajtónál hol kell csengetni ha éjszaka indul meg a szülés

- a csomagodat hová teheted le

- milyen vizsgálatok vannak

- férjed hol várakozhat, melyik WC-t használhatja stb.

2009. szept. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm,az első válaszolót nem értem miért pontoztátok le.nekem az ő válasza is hasznos volt.és itt ez a lényeg nem?
2009. szept. 22. 11:40
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elfolyt itthon a magzatvíz. Lezuhanyoztam, mentünk a kórházba. Ott adtak kórházi hálóinget, amiből elől-hátul mindenem kilógott. Kb. 2 óra volt (nem túlzás), amíg mindenféle papírokat kitöltettek velem. Utána megvizsgált az ügyeletes orvos, és mondta, hogy mivel 3 ujjnyira nyitva vagyok, hívják a fogadott orvosomat. De fájásom még mindig nem volt. A fogadott orvosom épp vidéken volt, mondták, hogy még 2 óra mire ideér. leborotváltak, kaptam hashajtó kúpot. Mentem wc-re, na addigra férjemet is beengedték, betettek bennünket egy szülőszobára. 2 órát ott elhülyéskedtünk. Megjött az orvosom, aláíratta velem, hogy bármibe beleegyezek. Aztán adott oxitocin-infúziót. Hát ez szar ügy, mert hiába készültem mindenféle gyakorlattal, ami a vajúdást elősegíti, azzal feküdni kell, mert végig nézik a baba szívhangját. 2 órán keresztül folyt, mire elindult a szülés, rögötön fél perces fájásokkal. Ez ment 1,5 órán keresztül, a végén már szinte nem tudtam magamról. A kitolás maga volt a megváltás. a gátmetszést nem is éreztem. Utána jött a méhlepény, az már sima ügy volt nekem. Odaadták a babát, meg lehetett nézni, de aztán elvitték. Na, aztán jött egy 1,5 órás szabás-varrás. A gyerek 4,17 kg volt, úgyhogy volt mit foltozni bőven. Na, ez volt az egészben a legrosszabb. Utána mondták, hogy még mindig kell várni a babára, addig elmehetek zuhanyozni. Hát én nem tudtam felkelni. Vártunk vagy 1 órát, mire kihozták. Jól megmosták, ennyi idő alatt! Aztán 2 órát bent lehetett még babázni, majd elvitték. Délután 3-kor mentünk be, hajnal 1-kor ment haza a férjem. És ez gyors szülés volt. Bár maga az akció végülis nem volt több 3 óránál.
2009. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia, először reagálnék a második hozzászólásra, hogy nekem is elfolyt a magzatvizem mégis kaptam beöntést és tusoltam is. Az elöttem váalszolónak, meg hogy én is kaptam oxitocint és lehetett sétálni bár én a labdán üldögéltem szivesebben. Érdekes hogy mindenhol másképp van.


Szoval.... :) Nekem hajnali fél egykor elkezdett szivárogni a magzatvizem hajnali 3-kor felhivtam a kórházat mi legyen mondták ha még érzem akkor menjek be. Hajnal 6-kor bementünk. Végig nevetgéltem az utat. Ott ment el a magzatvizem a parkolóban.:) Felmentünk a szülészetre, felvették az adataimat pisit néztek, szivhangot, megvizsgáltak, egy újnyira voltam csak nyitva, ekkor még semmi fájásom nem volt. Minden papirmunka megvolt felmentem a szülőszobára ott NST. Majd megint vizsgálat. Beöntés. Még mindig semmi fájás. Oxitocin infúzió. Na azt rögtön megéreztem.:) Akkor labdáztam egyet.:) Ott már 2 percesek lettek rögtön a fájások. Majd szoltak egy kis idő mulva hogy akkor menjek feküdjek a szülőágyra. Felfeküdtem , vizsgálat.Az odvosom rásegített kézzel a tágulásra, na az kegyetlenül fájt mert fájás közben csinálta.:( Ott már egybefüggő fájásaim voltak a szemem se tudtam kinyitni. Amikor már nagyon durva volt, akkor elkezdődtek a tolófájások, az nagyon érdekes nem tudod visszatartani. Akkor jött a dokim mondta kezdhetjük. Az nekem nagyon jól esett rögtön ismét tudtam gondolkodni mert tudtam innen nincs sok már vissza. Egy mukkanás nélkül 5 nyomásra meglett a kisfiam. :) A tolófájás nem hiszed el de nekem egyáltalán nem fájt. A gátmetszést nem is éreztem. Utána köldökzsinór vágás, rámtették a babát, majd elvitték. Megszültem a lepényt, varrás, de közben már ott volt a baba, igy csak rá figyeltem, nekem a varrás nem fájt. Majd elvitték a babát és én is elfoglalhattam a szobámat.

Bocs hogy ennyire tőmondatokban irtam de így is hosszú lett.:)Első fájástól a végéig 3 óra telt el. Első baba.

Könnyű szülést kívánok neked. És ne félj!

2009. szept. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
huu köszi olyan aranyosak vagytok,hogy ilyen részletesen leírtátok,nagyon köszönöm mostmár eltudom képzelni milyen lesz.hát majd próbálok bátor lenni...hihi.Köszönöm még 1x.ja egyébként mindenki kap oxitocint??a varrásnál nem kap az ember érzéstelenítőt?
2009. szept. 23. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!