Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leirná valaki részletesen a...

Leirná valaki részletesen a szülés menetét?

Figyelt kérdés

Ugy értem a korházba kerüléstől,leöltözés,szülőszoba...

Tehát,h mikor mi történik!


2009. márc. 24. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én beértem 7 cm rel mert nem mentem be korábban(egy órát voltam szülőszobán így csak)dokim is épp beért, ő vizsgált meg, szülésznőm is velem volt, meg férjem is, szülinőm még megborotvált, bár otthon férjemmel megcsináltuk, ő csak igazított rajta:)beöntést nem kaptam, átöltöztem, fel szülőszoba, én rögtön fel is feküdtem, dokim is átöltözött, amikor már jött teljesen ki voltam tágulva, burokrepesztés, magzatvíz elfolyt, s kitolás...egy óra volt az egész, gátmetszés előtt fájt a legjobban, gázt szívtam amíg lehetett.

nekem a legszebb élményem, százszor szülnék még, csodás, csupa poz élmény nekem.Kívánom h Te is hasonlókat élj át:9

2009. márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez sok mindentől függ. Függ attól hogy indul meg a szülés, milyen módszerrel szülsz ... stb

Én az enyémet tudom leírni.

Kórházba kerülés után beteg felvétel következik és kapsz egy ágyat. Nekem már ott tartottak a fájások hogy egyből át kellett öltöznöm kórházi hálóingba. Felpakoltam a kellékeket (törölköző, tusfürdő,hajgumi) és irány volt a szülőszoba. Feltettek fájás mérésre és megnézte a doki hogy mennyire van kitágukva a méh szájam. Nekem ekkor még épp volt a burok.Átmentem az előkészítőbe és ott a szülésznő leborotvált és megkaptam a beöntést. Utána fürdés, majd vissza a szülőágyra. Ekkor jöhetett be a párom. Újra gépekre tettek, majd ujabb ellenőrzés hogy áll a méhszáj. Ezek után jött a burokrepesztés. Felkelhettem, d a szülőszobát nem hagyhattam el mert ellenőrizni kellett a pici szívét mert hol gyorsan hol meg nagyon lassan dobogott. Amikor kezdődött a tolófájás vissza az ágyra, lábakakt fel és lehetett nyomni.

Na az én sima szüléses sztorim eddig tart, mert komplikáció lépett fel és azonnal vittek a műtőbe. Szerencse, hogy a doki észre vette hogy baj van mert ha még eggyet nyomtam volna akkor a pici nem lenne a kezemben.

Császár után kivittek a megfigyelőbe. Ott tele voltam gépekkel.6óra múlva levettek rólam minden gépet, majd 15 óra fekvés után felkelhettem és átkisértek a saját ágyamba.

Egyébként minden szülés más szerintem.

2009. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szia,

ha szülés miatt vagy már bent volt valaki le a szülőszobára.

utána vizsgálat- doki + ctg, borotválás, aztán beöntés, zuhanyzás aztán ha kell még vajjúdás során többször megvizsgálnak a szülésznők+ ctg meghatározott időnként vagy folyamatosan, a doki meghatározott időnként megvizsgál, ha ott a kitolás a szülésznő hívja a dokit

2009. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem magzatvízvizsgálatról irányítottak szülőszobára, mert kitágultam bő 2 ujjnyira. 11 körül érkeztünk, át kellett öltöznöm a benti hálóingre, megmérték a vérnyomásom, adtak egy csomó papírt kérdésekkel, amit ki kell tölteni (orvosi adatok, műtét esetére vonatkozó intézkedések, stb.). Leborotváltak, megkaptam a beöntést utána a WC-t jártam egy ideig. Jött a dokibácsi, megvizsgált. Felmerült, hogy szemölcs miatt császározni kell, sírva fakadtam, ekkor beküldték a párom, hogy megnyugtasson. Aztán kiderült, hogy mehet spontán. Átvittek egy másik szobába, ott rámkötötték az NST-t, meg infúziót, hogy fájásaim legyenek. Közben jött a szülésznő, nézegette hogy alakulnak a fájások. 13 körül jött a doki, burkot repesztett. Innentől már felgyorsultak az események, egyre jobban fájt, kértem kéjgázt, így kissé bódulatban teltek az órák. Időnként jött a szülésznő, doki nézték az NST-t és a méhszájam alakulását. Mikor már 10 centi körül kitágultam, jött a dokibácsi, szülésznő (meg menet közben még egy kisebb csapat műtős) elkezdődött az "igazi" szülés, 16:35-kor megszületett a kisfiam. A feje a kezén volt, valószínűleg ezért állt ott a műtős brigád, mint később kiderült. :) Teljesen szétszakadtam, így kb. negyed órát stoppolt a doki. Utána kitoltak családhoz babástól. Ezután jött volna, hogy zuhanyzás, pisi és mehettünk volna a gyerekágyas osztályra, de mivel nem tudtam pisilni, az éjszakát a szülőszobán töltöttem katéterrel. Reggelre kiderült, hogy vérömlenyem lett a varrat mögött, megműtöttek. Estére mentünk a másik osztályra és 1 hét múlva haza.

2009. márc. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Mindenki kihagyta az hogy meg kell szülni a méhlepényt... miért??? Én azért nem tudom leírni mert annál a résznél elaltattak és műtéti úton választották le. A szülési történetemet meg nem írnám le mert csak félelmet keltenék a kevésbé parázókban. Könnyű szülést majd mindenkinek:D 32 hetes pocis
2009. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Este 9 orakkor mentem be a korhazba taxival mert elfolyt a magzatvizem.Ott atoltoztem haloingbe,borotvalni akartak de megnezte az apolo es mivel mar par nappal elotte borotvaltam le,nem kellett ott.. ejszaka fele kezdtek jonni a fajasok is,kaptam valami tut a karomba,doki vizsgalt de 2 ujnyira voltam csak nyitva,mondtak hogy reggelre lessz meg a lanyom..A fajasok egyre fajdalmasabbak lettek es reggel 6 orakkor ereztem hogy nyomnom kell.Jott a doki es atsegitettek a szuloszobaba.Fel a kecskere.Ott is nyomnom kellet,eros inger,mivel nem volt beontes,jott minden..de kit erdekelt akkor.. Ereztem hogy kennek valami hideggel ott lent(fertotlenito) es erztem hogy jon ki a fejecskeje,feszit belul..es egyszer csak kicsuszott..par perc volt az egesz a szuloszoban.varrtak(eszre sem vettem hogy vagtak) nem fajt a szuloszoban a szules maga..mig vartak ram tettek a babam kis koszosan,melegen.Utana lesegitettek, 2 orat fekudnom kellett de vegig velem volt a baba.3 nap utan haza mentunk.
2009. márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, na nem hiszem h az enyém rémtörténet::)igen igen lepényt is meg kell szülni, de az csak egy nyomás, jóformán észre se vettem
2009. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van,en is kifelejtettem.A mehlepeny a baba utan jott a kovetkezo nyomasra,ereztem hogy nyomnom kell megint es kiloccsant valami belolem..nem fajt eggyaltalan az.
2009. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Na igen... baba után lepényt is szülni kell. :) De szerintem ez már olyan felejthető élmény, hogy arra szinte nem is emlékszik senki. Nekem is csak egy plusz nyomás volt. Én a gáztól már teljesen kábult voltam, meg eleve olyan emelkedett a hangulat, hogy apró részletek eszükbe sem jutnak az embernek, vagy másként emlékszik rájuk. Például szülés után mondtam anyának meg a páromnak, hogy ugye milyen szép a babánk? Nem is deformálódott... Ők meg csak néztek rám, hogy én mit láttam, mert teljesen csúcsos volt a feje. :) A képeken láttam később, hogy tényleg elég "ufó" volt! Nekem akkor is a legeslegszebb volt a világon és a nehézségek, fájdalmak ellenére a legkülönlegesebb dolog ami valaha történt velem és bármikor újra csinálnám!
2009. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. márc. 24. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!