Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt a 2. szülésed az...

Milyen volt a 2. szülésed az elsőhöz képest?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan válaszolókat kérdezek, akik nem kaptak szülésgyorsítókat, mint oxytocin..stb.

Nekem 18 óra volt a 8 perces fájástól számítva, brutális fájdalmakkal még így is oxy nélkül...tudom kiszámíthatatlan de érdekelnek a tapasztalatok, vajon könnyebb lesz e a következő? :-/



2013. ápr. 8. 15:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem az első fél óra az első fájástól, a második pedig 9 óra az első fájástól
2013. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem nehezebb volt a második, jobban fájt, tovább is tartott. De a körülöttem lévő ismerősök mindegyike azt mondta, neki sokkal könnyebb volt a második - csak ekem nem volt szerencsém :D
2013. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
hát mivel az első nekem nem volt egyszerű, mármint egyáltalán nem volt gyors, ezt a fél órás dolgot elképzelni sem tudom :-D
2013. ápr. 8. 15:23
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Első brutális.11 óra vajúdás,rohadt erős fájások,nem tágultam,sürgősségi altatásos császár.Második szülés fantasztikus élmény-mondjuk jó orvosom volt-elfolyt a magzatvíz,de akkor még nem voltak fájásaim,a kórházban sétáltam,poénkodtunk a férjemmel,meg az orvossal,hazacsörögtünk,hogy a lányunkkal-nagymamiék vigyáztak rá-minden oké.A magzatvíz fél kettőkor folyt el éjjel,háromnegyed háromra értünk be a kórházba,négykor lettek fájásaim...na akkor már nem virgonckodtam,szépen tágultam,ittam,az orvsom biztatott,rásegített,6-kor jött a kitolás,és 6:30-kor megszületett a második kislányunk.Gátat épphogy kellett metszeni,abszolút pozitív élmény.2 hetes kis tündér:)
2013. ápr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem az első is gyors volt nagyon, a második viszont még ehhez képest is jóval gyorsabb, még úgy is, hogy a kh-ban kiderült, hogy rá van tekeredve a zsinór, ami aztán folyton visszarántotta hiába nyomtam ki a fejét szegénynek vagy huszonötször... ezért a második kategóriákkal nehezebb szülés volt, megszenvedtem nagyon, konkrétan beleőszültem a fájdalmakba és többször el is vesztettem az eszméletemet egy-egy pillanatra. Tehát összességben: nagyon gyors és iszonyú fájdalmas.

Szerencsére mindezek ellenére ezt is, akárcsak az elsőt, megúsztam gátmetszés és egyetlen öltés nélkül, ám tudom, hogy még egyszer biztos, hogy ezt nem tudnám épp ésszel végigcsinálni. Úgyhogy ha lesz is harmadik- bár nem tervezzük -, tutira nem hüvelyi úton születik majd meg

2013. ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az elsővel 5 órát üvöltöttem folyamatosan mint az állat, a másodikkal csak egyet. Szülésként a második jobb volt, utána a szoptatásnál a méhösszehúzódások már fájdalmasak voltak.
2013. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
pont az az eset mint az utolsónál !!
2013. ápr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az első 11 óra,7 óra a fájásos időszak,de fokozatosan erősödő fájások,érzéstelenítő nélkül oxival, a második 4 óra 1 perces fájásokkal oxi nélkül,épp ezért nagyon fájt mert iszonyú gyorsan tágultam,de 1 nyomásra kint is volt a fiam.Az utófájások az elsővel észrevehetetlen volt, a 2.-nál olyan intenzív(fájt rendesen!!!) hogy megmozgatta a beleimet,minden szoptatáskor mentem a wc-re :D
2013. ápr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
látom vegyes a felhozatal! :-) köszönöm az eddigi válaszokat, majd ha elérkezem a 2. szüléshez kiderül nekem hogyan alakul majd! most még félek tőled, de talán idővel változni fog..most lesz 6 hós a fiam..
2013. ápr. 9. 14:20
 10/15 anonim ***** válasza:
1. Szülés: magzatvíz elfolyás után 4órával császárral baba ; 2.szülés: magzatvíz elfolyás után 4 órával született sima úton. A második hatalmas élmény volt,pedig jóval több fájdalommal járt.
2013. ápr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!