Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második (többedik) szülésed...

Második (többedik) szülésed hogy alakult? Gondolok itt a másik gyerkőcre akihez alkalmazkodni kellett.

Figyelt kérdés
Anyukám messze lakik, kocsija nincs. Anyósom mozgássérült. Szóval nagy segítségünk nem lesz, ha beindul a szülés. Egész éjjel az járt a fejemben, hogy hogyan lehetne megoldani. Szeretnénk most is apás szülést! Ha nappal indulna be, akkor nem lenne olyan nagy gond, mert mind beülünk az autóba és max a kórházban átveszi anyukám a lányunkat (majdnem 2 éves lesz). Na de mi van, ha elhúzódik és le kéne fektetni aludni? Akkor hova tesszük? És ha épp alvásidőben indul be? Nálatok hogy volt? Volt A-B-C tervetek?
2013. febr. 14. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem mind anyósom mind anyám több száz km-re laknak.


ìgy maradt az, hogy anyukám a szülés elött 2 héttel jött. vagy is a kiirt idöpont elött 2 héttel, de pont aznap született a lányom. Még maradt 3 hetet. ìgy 5 hetet volt nálunk. Szabit vett ki erre készült.


Ha elöbb jött volna akkor egyedül mentem volna be, mentövel, vagy ahogy írod mindenki.

nagylányom21 hós volt mikor a tesó született.

De így jó volt. éjszaka indult be, anyukámat felébresztettük, de nagylányomat nem. már elötte mondogattuk, hogy majd anya elmegy korházba és lesz bébi...

Még aznap napközben bejöttek lányommal meglátogatni.

2013. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt anyukám, anyósom. Ráadásul a lányom, aki akkor 2,5 éves volt, senkivel a világon nem marad el. Így a férjemnek kellett itthon maradnia vele. Éjjel indult a szülés, a barátnőm vitt be a kórházba és ott is maradt velem végig. Az elsőt apával szültem, de megmondom őszintén a barátnőmmel sokkal jobb volt. Neki is van már egy kislánya, pontosan tudta mit élek át, mikor hogyan segíthet. Egy élmény volt nekem is és neki is. Örülök, hogy így alakult! A gyerkőc pedig jól elvolt itthon apával, miatta nem kellett aggónom.
2013. febr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem is van egy barátnőm aki be tudna vinni, de ő is terhes. Alig 2 hónappal fiatalabb nálam. Nagyon szívesen bevisz, ezt ő mondta, de félek, hogy megterhelné az én szülésem. Egyedül meg nem szeretnék szülni.
2013. febr. 14. 14:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém van, mert a nővérem és az apám is elég közel laknak hozzánk, ezért velük meg tudtuk beszélni, hogy ők vigyáznak a nagyobbik fiamra, míg szülni megyünk. Ők szóltak a munkahelyükön is, hogy adott esetben eljöhessenek azonnal, ha hívom őket. Végül a nővérem és a férje értek pont rá, én előre írtam nekik "tervet", hogy mikor kell a fiamnak ennie, mit szeret, mikor altassák, stb. Semmi gond nem volt, teljesen jól elvoltak egymással.

A te eseted nehezebb, mert nem sok segítséged van...esetleg egy jó barátnőd nem tud vigyázni a gyerkőcre? Ha addig többször átjön, összeszokik a kicsivel, és te is pontosan leírsz neki mindent, talán működhet a dolog.

2013. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És a barátnőddel nem marad el a gyerkőc, mert akkor mehetnél Te a férjeddel, ő meg otthon a gyerekkel!


Nekünk mindenki 200 km-re lakik, így az volt a terv, hogy a szomszédba megy napközben, ha éjjel kell indulni, akkor a szomszéd jön át és vigyáz rá, szerencsére ő is itthon volt a saját gyerkőcével.


A kiírt időpont előtt 3 nappal jött fel a húgom, akkor még jele sem volt szülésnek, a fiam a kiírt napon született, így volt ki vigyázzon a nagyobbikra.

2013. febr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire maradna el vele, főleg ha alvásról és evésről is szó lenne. Viszont nem szívesen terhelném hosszabb időre ezzel, mert neki is van egy kisfia aki a lányommal egykorú és halál nyugis gyerek. Lányom meg az ellentéte... De bízom benne, hogy jó lesz az időzítés, és ha nem is találok ki addig tökéletes tervet, legalább abban a pillanatban el fog rendeződni minden.
2013. febr. 15. 08:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Az elsőt anyósommal és a párommal szültem majd 26 hónapos vlt a kisfiam amikor megszületett a kicsilányunk is nagyon sokat beszélgettünk hogy kistesó van anya pocijában majd anya bemegy a kórházba és haza hozza,ekkor a párom már Spanyolban dolgozott de anyósom is pont dolgozott(ahonnan nem lehet csak úgy eljönni) Maradt az akkor 17 éves hugom a fiamra akit alig alig látott 2 havonta egyszer!mindegy jól kijöttek de ekkor abba is hagyta a délutáni alvást,estére meg már olyan fáradt volt hogy altatni sem kellett minden nap jött be hozzám hozott nekem gumicukrot,és ment haza tudta hogy neki kicsit a nenával kell lenni és jön anya és a hugi is!Egyedül szültem annyi hogy egy közeli ismerősünk anyukája volt az ügyeletes szülésznő,vele beszélgetem az első fájástól a varrással mindennel együtt 40perc volt az egész(indítottak Oxyval,burokrepesztéssel)csináltam egyedül jó pár képet is hogy legyen róla mégis csak emlék!De ez azt hiszem örök emlék marad mindannyiunknak hogy ilyen Szervezetlenül is de megoldottuk!szóval enm volt tervünk csak bennt fogtak mert "rosz" vlt az Nst-m így mentem is szülni!Persze igazából semmi baj nem volt csak már időben is voltam 41+4 (de elszámoltak) és még csak 36 hetes volt,de hála égnek 1/10 5/10 ez apgarral született!Minden flottul ment!

De a lényeg az hogy sokat beszélgess a nagyobbikkal a nagy napról,vezesd rá és vond be mindenbe!!!A lényeg hogy ne idegeskedj ne legyél feszült,mert azt mind két gyermek megérzi és jó nem sül ki belőle!

2013. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!