Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Epilepsziás vagyok és 33...

Epilepsziás vagyok és 33 hetes kismama vagyok! Valakinek van ezzel kapcsolatba tapasztalata? Természetes szülést szeretnék, de aggódok hogy szülés közben rohamom lehet.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit mond az orvosod, akihez jársz? Mert van olyan orvos, aki ilyen esetben előre tervezett császárt ír ki.

Nekem a húgom epilepsziás, de gyógyszer mellett tünetmentes.

De a terhesség jobban megviseli a szervezetet. Nála akkor jön elő úgy 1-2 évente roham, ha túlhajtja magát akár fizikailag, akár szellemileg. Ezért nagyon ügyelt arra terhessége során, hogy sokat aludjon, 8-10 órát naponta, mindig pihenjen, ne idegeskedjen stb.

Így az első gyermekét spontán szülte, nem volt gond.

De a másodiknál olyan 35 hetesen elutaztak valahova kocsival a férjével, az út kb. 100 km-es, és útközben rosszul lett, rohama volt. Bevitték egy ottani kórházba, ahol rögtön megcsászározták. Tehát nem a szülés alatt lett rohama, hanem már előtte. De minden oké, a baba egészséges lett.

De ez a példa is azt mutatja, hogy nagyon kell vigyázni, ne fáraszd ki magad, kímélet, sok pihenés, nyugalom. És a szüléssel kapcsolatban mindenképp kérdezd az orvost, hogy ő mit javasol. Természetesen ők fel tudnak készülni arra is, ha sima szülés közben váratlanul rohamod lesz, akkor rögtön császár. De van aki ezt meg sem kockáztatja, és előre inkább a császár mellett dönt.

Hát én ennyit tudtam erről.

2013. ápr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerencsére az epilepsziám már több mint 5 éve tünetmentes,mégis bennem van az a félsz hogy az adrenalin hatására elkap egy roham.Az orvosok szerint úgy szülök ahogy szeretnék,de talán a császár a biztonságosabb a kicsinek
2013. ápr. 13. 19:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen típusú epilepsziád van? Szedsz valamilyen gyógyszert?
2013. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Idegi alapon van az epilepszia.Lamictal és Frisium amiket szedek,de csak esténként 1-1 szemet
2013. ápr. 16. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!