Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan aki mostanában...

Van itt olyan aki mostanában szült Miskolcon a megyeiben?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy pár dolgot megtudni. Pl: milyen a szülőszoba, hagynak e közben felálni, adnak e beöntést, borotválnak e, van e feltétele az apás szülésnek, sima szülés után mennyi időt kell a kórházban tölteni, mi az amit a babának vinni kell okvetlenül, lehet e Epidurális érzéstelenítőt kérni stb... Ha valakinek volna kedve részletesebben is tályékoztatni írhatna magánt is. Előre is köszönöm! 30km
2009. szept. 23. 07:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem próbálj bejutni szülőszoba-látogatásra, szülés-felkészítésre, biztos van ott valami ilyesmi. Elvileg a védőnő segít ebben.

Én annyit olvastam, hogy a látogatás szigorú, tehát nem átjáróház a szoba, csak ablakon keresztül áthatják a babákat a látogatók. És ez őskorinak tűnik, de jó! A piciknek mindenképp, és a mamák nyugalma miatt is.

Könnyű és gyors szülést kívánok Neked!

2009. szept. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ide írok, hogy akit még érdekel el tudja olvasni.


16 hete szültem (júniusban).

Szülőszoba: Tiszta volt és régi. Talán fehér csempékkel.

A szülőágyak lábon álló, rögzített paravánokkal (inkább vékony fal) vannak elválasztva, nem látni át egymáshoz.

Van ctg, meg odatolják a gázt, ha kell. Van egy szék is. Két ajtaja van, de mivel én a legelső ágyon szültem, hátrébb nem láttam. Van papás szoba is, de az foglalt volt éppen, így azt nem tudom, ez hogy' néz ki.

Azt hiszem 4 szülőágy van bent. Az előkészítő is régi, de azért tiszta, zuhany, mellette wc, meg egy asztal, ahol a beöntést adják gondolom (nekem nem volt).

Nekem elvileg nem volt szabad felállni, de nem mondta a doki miért. A babámnál volt egy folt a pocakjában, vérömleny, gondolom azért.

De 30 percet azért kaptam, az nagyon jó volt.

Engem a férjem előző nap leborotvált, beöntést a doki megtiltotta. De van mindkettő.

Epidurált nem tudom, nem kértem, csak gázt kaptam.

Az apás szülésről ha van dokid, vele egyeztess, ha nincs fogadott orvosod vagy szülésznőd, akkor (meg egyébként is) szólj, amikor bekerülsz a szülőszobára. Bemehet hozzád, szólni fognak majd neki, 1000 Ft a steril ruha, abban kell lennie. Ha apa nem akar bemenni, egyvalaki (bárki) bent lehet veled.

Sima szülésnél 4-5 nap a kórház. A negyediken van a varratszedés általában.

Magadnak vigyél az osztályra: evőeszköz, hálóing, papír wc ülőke, betét, fehérnemű, törölköző, köntös, papucs, mellszívó, pohár, ásványvíz, én vittem fertőtlenítő törlőkendőt, mert hétvégén nincsenek tanulók, így nem törlik le a kiságyakat és a pelenkázót.

Babának: én vittem kisplédet (így az egyiket betekertem a háta mögé, amikor oldalra fektettem), gézt, hintőport, vattát és popsikrémet adnak, de krémet vittem a gyógyszertárit is, amit a gyerekorvosunk felírt. Pelust vigyél, mert napi 3-at adnak és az kevés lesz. Popsitörlő nekem kellett végül, a babának nem, neki jobb volt a vizes vatta.

Én vittem cumit és cumisüveget babavízzel, de meg ne lássák, mert kikapsz. Nekem végül nem kellett, de így voltam nyugodt.

Ruha nem kell a babára, csak majd a hazamenéshez. Rád nem kell hálóing, minden nap adnak tisztát, ha nagy a baleset, akkor szerintem kérhetsz napközben is. Lepedőt minden reggel cseréltesd le, a hálóinggel együtt azt is húznak tisztát hajnalban.


Szülőszobára: mobiltelcsi, fényképezőgép, 1 flakon mentes ásványvíz, gumipapucs, tusfürdő, törölköző, wc papír, 1 betét, papírzsepi, iratok és orvosi papírok, házassági anyakönyvit vagy apaságit ne hagyd otthon :-) Ezeket tedd egy kistáskába, ami elfér az ágy mellett is, hogy kéznél legyen.


Ha van valami, ami kimaradt, akkor írj, akár privit is.


Ja, gátsebre ápoló szert vigyél!!! Mindenki másra esküszik, nekem az Aloe First+Gelly+jégakku kombináció vált be, 1 hét múlva olyan voltam, mintha sosem szültem volna.


Látogatás 15-17 óra között van minden nap, ablakon keresztül lehet megmutatni a picit, a szobába nem mehet be senki.

A csecsemősöknek szülés utáni első éjjel beadhatod a babát, ha nagyon kimerültél, de egyébként csak akkor viszik el, amikor fürdetik, mérik, ez reggel 5-6 körül van, fél 8-ra visszaviszik. Ezalatt érdemes rendbe tenni magad, lezuhanyozni, hajat mosni. Utána esetleg elviszik vizsgálatra, ultrahangra a babát, ha kell.


Különben nagyon rendesek voltak az ápolónők, a dokikkal keveset találkoztunk, csak vizitkor, vagy az ügyeletessel, ha panaszom volt, meg amikor benézett a saját dokim.


Kihagytam valamit?

2009. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a válaszért!!!! :) Köszönöm.
2009. szept. 23. 14:01
 4/4 anonim válasza:

Sziasztok!Sok mindent már nem tudok hozzátenni,az előző hozzászóló mindent szépen leírt.Én október 2-án szültem és akkor már 3000Ft-ot kértek azért a zöld ruháért amiben a Papa benn lehetett a szülésnél!A gátkezelés már minden nap kétszer van és a többi vizsgálat is (PL:lázmérés,vérnyomásmérés)Én voltam a külön szobában,semmi különös,éppoly szegényes mint a sima szobák,nincs labda vagy kád amire az ember gondolna,ott is muszáj volt feküdni,mert Nekem a 14 óra alatt szinte végig nézték a szívhangot!Pedig minden szépen rendben zajlott!A borotvát hozta a nővérke de le is rakta amikor meglátott,Én ugyanis mindig karban tartottam magam,az utolsó napig. :) Beöntést is kaptam,mert volt rá idő!!!!

A szülés egyébként a szerencsén múlik,Én elvből nem fogadtam orvost (az kapta a pénzt aki ott és akkor foglalkozott Velem) és mégis nagyon jól bántak Velem,kétágyas szobát kaptam és még meg is kérdezték,hogy akarok-e szobatársat!!!!A varratszedéshez is külön hívott a doktornénim!:) Nagyon rendes volt mindenki,kedvesek és előzékenyek ha Te is úgy állsz a dologhoz és nem hisztizel.Azt nem tudom adnak-e epidurális érzéstelenítőt,mert én nem kértem,de a gáz nekem hatásos volt!(A fájásokat ugyanúgy éreztem,de el tudtam engedni magam,ami előtte nem sikerült!Ezt erre találták ki!)

Szóval azért múlik a szerencsén a szülés,mert előttem három nappal front volt és rengetegen szültek és bizony nem volt hely így 4 kismama a betegfelvételin vajúdott,nem kaptak beöntést és borotválást, a fogadott orvosok rohangáltak egyik betegüktől a másikig!Kerültek olyan kórterembe ahol épp hely volt és ha jutott kaptak gázt!Megjegyzem csak egy van! :(

Szóval felkészülni erre nem lehet,gyűjtsd az energiád,nem mondom,hogy nem fáj,az én férjuram kezecskéje is kékült néha úgy szorítottam,de három nap múlva (sőt még most is) mosolyogva gondoltam vissza a szülésre!És nem azért a közhelyért,hogy a Baba mindent megér (ami igaz is),hanem azért mert ez valóban egy életre szóló élmény!!!!!!!!!!

kívánok Minden Kismamának olyan szülést mint Nekem volt olyan jó Apukával,mint az Én Férjem!Aki ha nincs benn talán nem is ekkora élmény az egész! :)

2009. okt. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!