Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki sikeresnek erezte a...

Aki sikeresnek erezte a gatmasszazst, pontosan milyen technikaval, hogyan csinalta?

Figyelt kérdés

Kicsit elter a leiras a különbözö prospektusokon, Weleda masszazsolaj haszn utasitasan.

Elöre is köszönöm!



2013. ápr. 16. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
A gátmasszázs szerintem önmagában nem sokat segít, én csinálgattam, vagyis a férjemet kértem meg rá, mivel már nem értem nagyon el magam. Hüvelykujjal benyúl, és minden irányba, de főleg a gát felé, viszonylag erősen nyomni kell, amig nem érzed, hogy elzsibbad. Nem volt gátsérülésem, de nem emiatt. Többet ér a gátizom torna, ill. a legtöbbet a szülész tehet a dologért, akinek kb. annyi lenne ezügyben a dolga, hogy figyeli, hogy melyik tolófájást lélegezd át, tehát mikor ne nyomj. Magyarországon ez nem divat, mert prevenciós megoldásként mindenkit megvágnak.
2013. ápr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A gátizom torna a vizeletvisszacseppenest akadalyozza meg, mi köze a tagulashoz? Emellett nem inkabb az izom összehuzodasat segiti, amire szüles utan van nagyobb szükseg?
2013. ápr. 21. 09:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanaz az izom, mint mikor visszatartod pisilés közben, amit ne közben gyakorolj, hanem mindenkor máskor. Megfeszíted, úgy tartod, majd lassan kiengeded. Ez mindenkorra jó, szexhez, szüléshez, szülés utáni regenerálódáshoz, inkontinencia megelőzéséhez, stb. A tágulás a belső és külső méhszáj tágulását jelenti szülésnél. A gátizom akkor kerül "veszélybe", amikor a baba feje át akar bújni rajta. Mivel a feje legnagyobb, akkor kell odafigyelnie a szülésznek. A lényeg, hogy a gátizomnak is legyen kis ideje nyúlni, ezért kell néhány tolást kihagyni, hogy ne repedjen, ill. ne kelljen vágni és a baba feje se kapjon nyomást.
2013. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!