Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Már egyszer szültem 10 éve,...

Már egyszer szültem 10 éve, de most olyan fáradt vagyok hogy ugy érzem esetleg nem lesz erőm a szüléshez. Egész nap feküdnék ha lehetne, fáj a hátam, a csípőm. Mivan hanem lesz elég erőm? Attól is félek hogy éjjel kezdődik el a szülés.

Figyelt kérdés

Olyan rosszul alszom hogy örülök ha pihenni tudok,és ha éjjel kellene el kezdenem készülődni.hát nem is tudom!Ne itéljetek el,de iszonyú fáradt vagyok!Össze tudom szedni majd magam?


35 hetes km


2009. szept. 24. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Baràtnömnek két nagyfia van,és 38 évesen ujra szült,ö is azt mondja néa fàrszto,de belefér.

Hidd el,jo érzés lesz ujra feleleveniteni a régi idöket,amikor a babàdat làtod felnöni.Biztos van közeledben anyos,anyuka,aki ha nem is rendszeresen de heti egyszer besegit.

A szülés elötti hetek egyébként is fàrasztoak,de belefogsz ujra ràzodni.Ne aggodj,minden rendben lesz

2009. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj! A végén már én is így voltam. Legszívesebben aludtam volna egész nap, de legalábbis feküdtem volna. A szülésre viszont visszatért minden erőm, és negyedik tolásra meglett a kislányom!

Minden rendben lesz!

Jó egészséget mindkettőtöknek!

2009. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Ne izgulj én is igy vagyok ezzel,én 11éve szültem de nem emlékszem,hogy ilyen nehéz let volna.Semmihez nincs kedv csak fetrengeni mert feküdni sem tudok már normálisan.Holnapra vagyok kiirva de semmi jel.Pedig a frontban biztam.
2009. szept. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj:)


Leírom velünk mi volt...


40+1 voltam, amikor befektetett a doki. Innentől fogva alig ettem, mert nem tudtam mikor kezdődik a szülésem.

Aludni sem sokat aludtam.

Másnap OPT, ami fájásokat ugyan nem csinált, csak lent feszített nagyon a méhszájamnál utána. Enni szinte semmit nem etttem egész nap, csak pár falat csokit. Éjjel 2 órát ha aludtam.

Köv.nap magzatvízkukucs. Utána mégjobban feszített a méhszájam. De fájásaim nem voltak. Aznap is csak csokit ettem. Aludni nem tudtam, mert feszített lent. A szülésznő este 10kor rámszólt, hogy villanyoltás. Már csak zenét tudtam hallgatni. Aztán azt sem, mert annyira feszített. És elkezdtem nézni az órát. Szabályos időközönként jött a feszítés a méhszájamnál. Az volt a szerencse, hogy éjjel 1kor benézett a szülésznő, hogy alszok-e már. Mondtam hogy nem,mert nagyon feszít lent.

Megvizsgált, telefonált a dokimnak. Hajnali negyed 3kor burkot repesztett, kézzel kicsit tágított 3 ujjnyiról 5 ujjnyira. Fájásaim nem voltak. Felfeküdtem az ágyra, 20 perc múlva meglett a bébi.

DE úgy, hogy nyomni szinte nem tudtam. A szülésznő óvatosan a hasamat nyomta, a doki meg bennem matatott. Aztán poénból mondta, hogy na akkor most nyomjak egyedül. Mondtam, hogy semmi erőm, mert napok óta nem ettem, nem aludtam. Ugyan mondta, hogy mikor kell nyomni, nyomtam is valamennyire, de nem ért semmit.

Szóval, ő és a szülésznő nyomta ki a babát belőlem, 20 perc alatt.

Ha nincs erőd, úgyis segítenek!!!!


Minden jót!


18hós kisfiú anyuja

31 hetes kismama (faros babával)

2009. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!