Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a legjobb kor a szüléshez?...

Mi a legjobb kor a szüléshez? Ti hány évesek voltatok, mióta szerettetek volna babát? Érzéstelenítéssel is nagyon fájdalmas a szülés? Nevet mi alapján választottatok?

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 23:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A legideálisabb kor biológiailag 20-28 év között van első szülésnek.De ez nagyon keveseknek adatik meg sajnos,hogy minden erre az időre ideális legyen.

Én szültem 20véesen,31 és 34 évesen.

Az elsővel túl fiatal voltam,el is váltunk a férjemmel 3 év után.Viszont a terhesség és a szülés szempontjából sokkal jobb ha fiatalabb a kismama szerintem.Nekem 34 évesen sokkal problémásabb volt a terhességem és a szülésem is mit 20 évesen.Akkor semmi gondom nem volt végig,a szülés magától indult,természetesen minden beavatkozás nélkül zajlott,egy szép élmény emlék marad.A másik 2 terhességem problémás volt,császároztak mindkettővel sajna.Egyébként a szülés kibírható fájdalom csillapítás nélkül is,ha nincs probléma és halad a maga ütemében.Én reggel 4-kor ébredtem fájásokra,éjfél előtt 5 perccel született meg,csodálatos volt.A középsővel indítottak,túlhordtam,sürgették oxitocinnal,6 óra után ki kellett venni mert rosszul lett.A harmadikkal is úgy indultam,hogy simán lesz,de nem lett sajna.Ő indult magától,este 8-kor 5 perces fájásaim voltak már,másnak délután 2-kor ki kellett venni mert nem bírta.

A neveket megbeszéltük melyikünknek mi tetszik mi nem,kizárásos alapon választottuk.

2009. márc. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 19 évesen szültem, ugyan érzéstelenítőt nem kaptam, igy nagyon fáj, de "édes" fájdalom, ugy volt tervezett baba, hogy abbahagytam a gyógyszer szedését és ugy voltunk vele ha jön akkor jöjjön.Nevet már 10éves koromtól tudtam hogy ha egyszer kisfiam lesz akkor biztosan ezt a nevet fogja kapni, és második névnek pedig a párom nevét is megkapta:)

2009. márc. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az elsőt huszonévesen szültem,semmi gond nélkül viszont egy olyan házasságban amiben egy csepp boldogság nem volt.A második babát most várom majdnem negyven évesen de húsz évesnek érzem magam a második házasságomban pedig nagyon rosszul voltam az elején.
2009. márc. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,ki lehet bírni érzéstelenítés nélkül is szerintem.
2009. márc. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, azt mondják, 30 alatt meg kellene szülni az első babát. Én 25 évesen mentem férjhez, és 26 éves korom óta nyaggattam a férjem, h babázzunk, de elég sokáig tartott, amíg beleegyezett, mert ő 1,5 évvel fiatalabb nálam. 28 voltam, amikor rábólintott, és szerencsére rögtön teherbe estem. Még nem töltöttem be a 29-et, és már van egy gyönyörű 2 hónapos kisfiam. A szülés nagyon fáj, de simán ki lehet bírni, és hatalmas élmény egyébként, főleg, ha a párod is ott van veled. Még szeretnék 2 tesót a fiamnak, úgyhogy annyira nem rázott meg, inkább egy nagy kaland :) Mindenkinek azt mondanám, hogy 25 fölött ne halogassa a gyerekvállalást, mert anyának lenni fantasztikus! Arra pedig nem érdemes várni, hogy ideálisak legyenek a körülmények. Egy babának az ideális, ha szerető családba születik :)

2009. márc. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 31 évesen szültem,bevallom nem éreztem magamat eléggé érettnek hozzá.Pedig 20 éves korom óta férjnél vagyok.Most van egy 2 hónapos kislányunk és minden pillanatát élvezzük.

Szerintem amikor Te úgy érzed,akkor vállalj.

Érzéstelenítést én nem kértem.

Nevet úgy választottunk,hogy felírtuk azokat amik tetszenek,aztán a férjem kiválasztott 3.-at és azokból döntöttem.Olyat választottunk ami nem tucat név,de nem is kell kisszótár hozzá.Ja,és hogy jól hangzon a vezetéknévhez.

2009. márc. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az elsőt 28 évesen, a másodikat 3 hete 37 évesen szültem, mind a kettő gyermekekmet EDA-val.

amíg nem kezdték adagolni, illetve amikor labdán ültem, hogy táguljak, akkor fájt, de ki lehet bírni.

A fiam nevét , még évekkel a születése előtt kiválasztottuk, a lányom nevét , pedig az apja választotta.

(fiúnevet én választottam volna)

2009. márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen szültem és csodálatos élmény volt. Én kértem EDA-t, de azóta megbántam, mert nem tudták rendesen beadni és nem hatott (viszont a hátam fájt utána hetekig). Nevet úgy választottunk, hogy egyik nap a munkából hazafelé a párom megkérdezte, hogy miért nem nevezzük xy-nak. Én meg elgondolkoztam, hogy tényleg, miért nem?! És ez lett a neve. :-)
2009. márc. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az elsőt 19.5 évesen szültem,EDA-val,4 óra alatt és egyáltalán nem fájt.A 2.baba 10 hós,őt 35.5 évesen szültem,bő 2 óra alatt,fájdalomcsillapítás,gátmetszés nélkül.Fájt nagyon,de rosszabbra,kibírhatatlanabbra számítottam.Már kis csaj koromban kitaláltam egy nevet,és azt kapta az első fiam,a 2.fiam egy nagyon kedves ismerősünk nevét kapta.Jó lenne 3.baba is,ha kislány sikerülne,már van név-a 2.babát vártam,még nem tudtam fiú,vagy lány,és úgy ébredtem,h ha lány ez és ez lesz a neve-,ha kisfiú akkor törhetnénk a fejünket...
2009. márc. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
szia ha minden igaz én a 20-dik szülinapomon fogok szülni és nem félek már nagyon várom a találkozást
2009. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!