Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire szamithatok szules ügyileg?

Mire szamithatok szules ügyileg?

Figyelt kérdés
41. Hetes vagyok nem teljesen de nyitva, fajasaim nincsenek holnap befektetnek es holnap utan meginditjak. Akinek volt hasonlo irja meg hogy mi var ram.
2013. ápr. 22. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Engem a 41+2 heten inditottak, bo egy ujjnyira voltam nyitva, fajas sehol, ezt megelozoen a dokim ketszer vegzett buroklevalasztast, eredmenytelenul. Egy este fekudtem be, feltettek egy ballont a mehszaj fole, ami reggelre fajdalommentesen kitagitott 5 centire. A baba feje nem illeszkedett be, ugyhogy ezt elosegitendo orakig setaltam a folyoson :) Delben burkot repesztett a dokim, de ez sem hozott eredmenyt, ugyhogy nagyon minimalis oxitocint kaptam, ami nagyon durvan beinditotta a fajasokat, azt hittem, kinyirok mindenkit :) 2-kor megkaptam az EDA-t, este du. 6.40-ig nemigen tudom mi tortent, csak halvanyan emlekszem, lebegtem-relaxaltam-pihentem, nagyon jo volt!

Ekkor mondta a szuleszno, hogy eltunt a mehszaj, probaljak nyomni (meg hatott az EDA, tolofajasokat nem ereztem). 3 nyomasra, meglepoen keves erofeszitessel 18.47-kor megszuletett a kislanyom, nem volt gazmetszes.

Kivanom, hogy neked is ilyen sima es szep szulesed legyen!!!

2013. ápr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szsuzs ***** válasza:
1-es, megkérdezhetem, hogy hol szültél? engem az eda érdekelne főleg...:)köszi
2013. ápr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Magánkórházban szültem, de természetesen államiban is kerhető, bár nem mindenhol, sajnos.
2013. ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 40 hét 5 napnál indítottak, teljesen protokoll szerint. Először reggel 7 körül kaptam egy méhszájérlelő tablettát a méhszájba (van ahol zselé van, hatás ugyanaz), de semmit nem hatott, ami akkor 2100-as volt. 2 óra alatt annyi történt, hogy 1100 lett, szóval rövidült, de nyílni nem kezdett, ezért burkot repesztettek (ja, előtte kaptam beöntést, nem volt kötelező, de én kértem, nem akartam a szülőágyra rondítani, meg sokan mondják, hogy a meleg víz ott bent ellazít és ez is segítheti a fájások beindulását), ez volt olyan 10-11 körül, értékelhető fájásaim nem lettek. Így bekötötték az oxitocint. Na attól lettek fájásaim, rögtön 1-2 percesek, de csak nekem fájt rohadtul, a méhszáj meg sem mozdult 1100-ról. Kb. 1 órát bírtam, aztán mondtam, hogy szúrják az EDA-t, hát elvileg 2 ujjnyi tágulás alatt nem szokták, de látta a szülésznő is és a doki is, hogy nagyon szenvedek és nem halad semmit a folyamat, így vagy baromira kifáradok mire majd végre kinyílok, vagy nem fogok tovább nyílni, és akkor császár lenne. Úgyhogy megkaptam 1 ujjnyi tágulással az EDA-t. És utána jött a csoda, 1-1,5 óra alatt eltűnt a méhszáj. Egyrészt én is ellazultam hogy megszűnt a fájdalom, másrészt azóta olvastam, hogy a jókor beadott EDA segíti a tágulást. Aztán mikor jöttek a tolófájások, akkor mondták hogy nem kell rögtön tolnom, ha gondolom álljak fel, ezzel is jön lejjebb magától a baba, úgyhogy álldogáltam, próbanyomogattam, aztán egyszer csak úgy gondoltam most már elég volt és megszülném a babát, úgyhogy a szülésznő hívta a dokit, én fel az ágyra, és 20 perc alatt kint volt a baba. Az egész dolog pedig reggel 7-től fél5-ig tartott, de mint írtam ebből az első pár óra igazából a semmivel telt el, mert nem sikerült beindítani a dolgot, úgy igazán az oxival kezdődött nekem is a kemény rész, addig semmi különös nem volt. Annyi hogy a méhszájérlelő tabletta felhelyezése után feküdni kellet, hogy a helyén maradjon, de miután látták hogy nem hat felkelhettem. Hát kb. ennyi, ha van kérdésed szívesen válaszolok.
2013. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 39+5 voltam,amikor indították.18:35-kor beöntés,aztán burokrepesztés...aztán vmi elkezdett fájni,kértem EDÁt,kaptam is+oxitocint fájásgyengeség miatt.Aztán 21:55re meg is szültem a kisfiamat.Az EDA ellenére én éreztem,mikor kell nyomni,na meg persze a szülésznő is segített.Utána a varrást nem is éreztem.Első baba ,de remek időt "futottam" . :)
2013. ápr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: az EDA nekem is olyan volt, hogy nem bénultam le tőle deréktól, még álldogáltam is, szóval az érzékelés megmaradt, csak a fájdalmat kapcsolta ki, így a tolókat is éreztem, tudtam mikor kell nyomni.
2013. ápr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!