Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyire tágul ki...

Szülés után mennyire tágul ki a hüvely, méhszáj, meddig marad úgy?

Figyelt kérdés
Ha gátmetszenek utánna a doki hogy varrja össze, teljesen belát, és be tud nyúlni addig , hogy össze varrja?
2013. ápr. 26. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
A hüvely meg a méhszáj a szülés után teljesen visszaáll az eredeti méretre. A gátmetszés nem megy be a méhszájik, csak a hüvelybemenetnél pár cm-es vágás - azt meg az orvos természetesen össze tudja varrni.
2013. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
méhszájik = méhszájig
2013. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább szűk lettem (volt gátmetszésem is), olyan volt, mintha újra elvesztettem volna a szüzességem :)
2013. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Hát én nem tudom,de szerintem nem olyan hamar áll vissza minden. Legalábbis nekem sokáig elég tág volt a szeméremrésem,minden csípte,amikor tusoltam. Kb.2-3 hónap alatt lett újra a régi,a hüvelyem olyan szűk,mint előtte (állítólag :D) közvetlen a szülés után még nagyon tág minden,van helye a dokinak elvégezni a dolgát.
2013. ápr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim azt mondta, hogy maga a hüvely 6 hónap alatt nyeri vissza a rugalmasságát és eredeti méretét! De én megkockáztatnám, hogy nálam ez tovább tartott, kb 9 hónapos volt a lányom, mikor ismét minden pozitúrában ugyanolyan jó élmény volt a szex, mint annak előtte :)


A varrásról pedig, igen, teljen belát a doki, mert meg is kell néznie, mi a helyzet odabenn, méhlepény kijött-e maradéktalanul, és hát sajna sokaknak a méhszájat és a hüvelyt is varrni kell a gáton túl...én is a "szerencsések" közé tartozom...

De a gátmetszés az valóban teljesen kívül van, tehát ahhoz nem kell nagyon benyúlkálnia :)

2013. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A méhszáj szülés után nem sokkal szinte teljesen bezáródik, de a 6 hét kell amíg teljesen. Közvetlenül a szülés után persze hogy belát, be tud nyúlni, kitisztítja a méhet, elvégzi az esetleges varrnivalót a méhszájon és belül a hüvelyben, aztán varrja csak a gátmetszést, belülről kifelé haladnak mindennel. A hüvely tágulása mindenkinél más, az biztos, hogy hónapok kellenek mire végleges formáját visszanyeri vagy elnyeri. Én úgy érzem kicsit tágabb maradtam, mondjuk férjem szerint nem jelentős a dolog, nem befolyásolja a szexuális életünket, de engem azért zavar, úgyhogy ha meglesz a 2. baba akkor elmegyek hüvelyplasztikára. A gátmetszés tényleg nem befolyásolja, hogy mennyire tágulnak ki a dolgok, és az elég gyorsan is gyógyul, nekem 4 hét után nyoma sem volt.
2013. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!