Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38. héten 101 mm-es BPD....

38. héten 101 mm-es BPD. Engedik természetes úton megszülni? Meg tudom szülni egyáltalán? Első baba.

Figyelt kérdés

A szonográfus azt mondta, hogy "tudna nagyobbat is mérni, de nem akar megijeszteni"...

Nem nagyon adja jelét annak a bébi, hogy ki akarna bújni, 4 kiló felettire mérték. Félek...



2013. máj. 2. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Első babámnak 36. héten 118-as BPD-t mértek, majd 38. héten 113-at (nem tudom hova tűnt közben az az 5 mm :-)). 34 cm-s, nagykönyv szerinti fejkörfogattal, 3800 grammal született 41. héten.

Szóval ne félj, egyrészt az UH nem 100% pontosságú, a súlybecslés messze nem az, amúgy meg nincs olyan hogy általánosságban véve nagy baba, mindenki más méretű babát tud megszülni még hüvelyi úton, van akinek a 3 kg is sok és nem tudja megszülni, van aki 4,5 kg-sat is simán megszül. A dokid tudni fogja, hogy mi legyen! De tényleg ne félj!


39+6 hkm

2013. máj. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ahh, köszi a választ, kicsit megnyugodtam. Igazából a baba miatt aggódom, nehogy neki legyen baja... A csípőm szerintem elég széles, és eddig bíztam is a testemben, de most megijesztett a szonográfus...
2013. máj. 2. 11:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Az uh ide oda is tévedhet, dokitól függ amúgy enged e szülni, egy barátnőm ugyanolyan alkat mint én viszonylag magas (172) olyan 70 kiló lett a terhesség végére nem keskenyebb a csípője mint az enyém mégis mikor 110 es bpd-t mértek a lányának a 38.héten a doki császárt javasolt mondván nagy lesz a baba...a baba 3800 gramm lett azért ez nem egy őrült nagy, lássuk be, szerintem simán megszülte volna dehát nem én vagyok az orvos. És más tényezőt nem mondott neki a doki, miért ne szülhetné meg simán egyszerűen biztonsági játékos volt.

Én akkor szültem a 2.babámat (egy nap híján egy kórterembe is kerültünk) 4330 grammal, úgy hogy 38 hetesen olyan 3400 gramm körülinek becsülték és 38.hétre született szóval tuti nem akkor hízott egy kilót:D 37 es fejjel született holott a bpd je olyan 100 as volt utolsó mérésnél.

Az első babámat 37 hetesen úgy becsülték hogy 3800 gramm lesz a végére, és 113as bpdje volt 37 hetesen...erre megszületett 40+3 ra 34.5 cm es buksival és 3300 grammal. Úgyhogy fenntartással kezelem ezeket a méréseket.

2013. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39. hétre született a lányom bocsánat félrenyomtam a számot:))
2013. máj. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ neked is! Gratulálok nektek a gyerekekhez! :)

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mekkora lesz a baba, és arra is, hogy meddig húzza még bent...

2013. máj. 2. 11:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyit mértek, aznap született, amikor mérték. 3870 gramm volt, tényleg nem volt pici. Ahhoz, hogy hogyan lehet megszülni nem tudok hozzászólni, mert 3 óra vajúdás után nagyon lezuhant a szívhangja, és császár lett (a nyakán volt a zsinór, többször, szorosan). DE! Feküdt mellettem olyan, aki nagyobb babát szült gátmetszés nélkül, szóval gondolom azért nem lehetetlen.
2013. máj. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem végig azt mondta a szonográfus és a dokim hogy nagy baba lesz.

A 26-ik héten 1100gr. becsülték, a 32-ik héten 2200grammra. Azt mondta a doki, hogy innen a 32-ik héttől a legvégéig még AKÁR 1,5 kilót is felszedhet. Így is lett. A Fiam 39+2-re született 3.880gr-al és 52cm-rel.


Mondjuk a csipőm pont kellően széles, ezt a dokim az elejétől mondta,hogy szerinte ezzel nem lesz nagy gond. Illetve, hogy "olyan gyerek nem volt aki bent maradt, itt vagy ott, de kijön" :)


A Fiam (első baba, és mi sem vagyunk kis emberek) összesen 7 óra alatt lett meg, ebből a szülés konkrétan 1,5 óra volt :)


Sok sikert, és az a titka hogy ne izgulj!!!!

2013. máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én a 3800 grammos babát 20 perc alatt toltam ki, 1 cm vágással. Szóval meg lehet szülni a nagy babákat is simán (bár szerintem a 3800 még nem annyira nagy, az igazán nagy az mondjuk 4200 felett kezdődik), tényleg adottság kérdése. Sógornőmnek a 2750 grammos babára mondta a doki szülés után, hogy jó, hogy nem volt nagyobb a baba mert akkor már nem tudta volna megszülni.
2013. máj. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem jósoltak nagy babát,utolsó mérés szerint 2700 gramm.Ehhez képest 40+2-re született 4000 grammal.Kicsit sokat tévedett az uh :D
2013. máj. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is a válaszokat!

Ma megyek az orvoshoz, remélem kicsit majd megnyugtat ő is. Én tényleg csak a gyerkőc miatt aggódom, szeretném megszülni simán, de ha neki baja lehet, inkább nem kockáztatok.

Múlt héten még teljesen zárt voltam, bele sem akarok gondolni, mi lesz, ha még két hétig hízik bent a baba... Jajj, ki gondolta, hogy ilyen kis vasgyúró lesz... :)

2013. máj. 3. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!