Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első baba császárral...

Ha az első baba császárral született, két éves különbséggel szülhetek természetes úton, vagy nagy az esélye az újabb császárnak?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Uh-al megnézik, hogy hogy van a hegesedésed és ennek függvénye. Ha kéred, akkor tuti császár.
2012. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ilyenkor kérhető??? Nem tudom, milyen lehet a természetes, de a császárt nagyon megszenvedtem.
2012. aug. 13. 14:36
 3/13 anonim ***** válasza:

Nyugaton nem kell semennyi időnek eltelni, akkor sem erőltetik a császárt. Itthon azt mondják két évnek el kell telni a szülés és a fogantatás között hogy ne császár legyen.

a videoklinika.hu oldalon találsz erről sok érdekes videót.

2012. aug. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én megéltem a természetes szülést és a császárt egy szülés alatt.Ugyanis a kitolási szakaszban,az utolsó fél órában 10 óra vajúdás után megcsászároztak.Kettő együtt borzalmas volt,de a lányom élete miatt csinálták,és egészséges lett,szóval inkább az adott helyzetben a sokk volt rettenetes.Mindkettőnek vannak előnyei,hátrányai egyik sem egy sétagalopp,de amit én megéltem,az elég borzalmas volt.Most ismét babás vagyok,3 éves lesz a lányom,mikor születni fog a hugi,velem már közölték,hogy császározni fognak.
2012. aug. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Engem 5 éve császároztak. A doki azt mondta, attól függ majd a szülés módja, hogy milyen lesz a baba fekvése, mennyire fogok tágulni és milyne lesz a heg állapota, előre nem tudja megmondani. Az, hogy elsőnek császárod volt, még nem jelenti azt, hogy most is az lesz. Persze kérdés, hogy annak idején mi miatt császároztak, mert ha az a probléma most is fennáll (pl. szívbetegség, magas dioptriájú szem), akkor megint várható.
2012. aug. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nekem 21hó van a fiaim között. ugy álltunk neki h nincs akadálya a természetes szülésnek. baba befordulva, hegvastagságom jó, elkezdtem tágulni is. mégis császár lett a vége, detto ugyanaz volt mint az első szülésemnél a kicsi szivhangja leesett mikor jött a fájás. burokrepesztés után látták h meconiumos már a magzatviz, igy vittek a műtőbe. én szerettem volna természetes uton szülni, nem igy alakult. de komolyan mondom, a második császárból 3x olyan gyorsan felgyógyultam mint az elsőből,s ezt többen is mondták már h náluk is igy volt.
2012. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Ők azt akarják majd hogy császárral szülj, hogy esélye se legyen a komplikációknak és őket véletlenül se terhelje a felelősség. De ha te természetesen szeretnéd és a baba egészséges meg rendesen fekszik akkor ne hagyd magad. A barátnőmmel is meg akarták csinálni, pedig a babája egészséges volt.
2012. aug. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 hónap különbséggel szültem császár után természetes úton! Nagy utat jártam be, mire megtaláltam azt az orvost (már túl voltam a 20.héten), aki maximálisan az én érdekeimet vette figyelembe, és másképpen gondolkodik ebben a kérdésben, mint hazánkban a legtöbb orvos. Azt mondta, hegvastagság miatt nem kell aggódni, a szülés alatt kell jobban figyelni a baba szívhangját, mint normál esetben. 12 órás vajúdás volt 48 óra nemalvás után (annyira erős jóslófájásaim voltak, és olyan gyakran, hogy egyszerűen nem tudtam elaludni félórára sem!!!), egyfolytában figyelték a lányom szívhangját, ezért kicsit kevésbé mozoghattam. Mindezek ellenére életem legszebb élménye, legnagyobb sikere volt ez a szülés! Mindenféle metszés és komplikáció nélkül! Ha nagyon szeretnél természetes szülést, tarts ki az elképzelésed mellett, és keress olyan orvost, aki támogat ebben. Ha gondolod, tudok ajánlani. A Szent Imre kórházat mindenképpen ajánlom :-)

Szép szülést!

2012. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Annyit tennék csak hozzá, hogy a nagyobbik lányom farfekvés miatt született császárral, de ő is természetesen indult. Ha esetleg a második baba sem fordul be, akkor sajnos mindenképpen császár. A kisebbik lányom szerencsére befordult.
2012. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jó volt olvasni a válaszaitokat! Az az igazság, hogy mindkettőtől félek. A császárból nehezen épültem fel, a sima szülésnél peidg el sem tudom képzelni a fájdalomnak azt a fokát. Igyekszem fejben simára készülni, hátha sikerül, mert a másikból való felépüléstől félek.
2012. aug. 15. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!