Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki/Kik fognak idén augusztusba...

Ki/Kik fognak idén augusztusban szülni?! Keresek olyan kismamákat kapcsolatfelvétel szempontjából akik idén - 2013. augusztusában fognak (feltehetőleg) szülni a bp-i MÁV - új nevén ÁEK II. kórházában/telephelyén!

Figyelt kérdés

Azért jutott eszembe ez a lehetőség, mert utánajártam és számomra kissé rémisztő, hogy nem jöhetnek be látogatók a gyermekágyas részre. Ami bizonyos szempontból jó és érthető is, csak hát első babómat várom és szerintem az embernek ilyenkor jól esik a rokonok, vagy legalább ismerősök közelsége.

Így hát megpróbálom felvenni a kapcsolatot más kismamákkal is, hogy legalább ők ne legyenek idegenek számomra. Hiszen tudjuk jól, hogy a kórházakban pörög az élet, nővérek - orvosok - védőnők jönnek mennek.

Ha valaki érintett az ügyben írjon - persze csak ha van kedve - akár privátot is!!!!



2013. máj. 5. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
szerintem ez az időszak nem az ismerkedésről szól. egy kórházba se jöhetnek a kórterembe, csak te mehetsz ki a folyosóra a látogatókhoz és tolhatod magaddal a babát. az alatt az idő alatt azokkal ismerkedsz meg, akikkel egy kórteremben vagy, nem nagyon fogsz ismerkedő körúzra indulni szerintem, egyrészt mert még fájni fog a szülés nyoma (gátseb, stb), másrészt mert épp elég elfoglaltsáot ad az újszülött babád. a párod látogathat a kórteremben is. még nem hallottam senkiről, aki unatkozott volna. én is ott szülök, de egy kicsit korábban. nem mindig jön be a papírforma, de remélem nálunk be fog :)
2013. máj. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ebből is látszik,hogy mennyiféle kórház van,és mennyire másként éljük meg:)

Én olyan kórházban szültem,ahol bejöhetett az apuka a kórteremben,én nagyon örültem neki!Számomra nagyon idegen,hogy apás szülés van egy kórházban,majd egy órával később kiküldik,és utána üvegajtón keresztül nézheti meg a picit.Én örültem,hogy ott volt,felvette,megsimogatta:)

Gátvédelemmel szültem,így nem volt később nagyobb fájdalmam,a szomszéd szobában lévő kismamával,pedig a szülés óta,azaz másfél éve jó barátságot ápolok.

Szóval szerintem nagyon is jó,tapasztalatot cserélni,beszélgetni,és nem kell a szülés utáni napokra magunkra csukni a kórterem ajtaját.

2013. máj. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2.

1 vagyok, hadd idézzek a válaszomból: "a párod látogathat a kórteremben is." én se állítottammást, mint te. de a rokonság nem jöhet és én azt gondolom, h ez így van rendjén. képzeld el, h van 5-6 kismama egy kórteremben, ha mindenkihez csak 3-4 rokon jön be egy nap, már szinte nincs olyan, h ne lenne "idegen" a szobábn. arról nem is beszélve, h nem szívesen szoptatnék más férfirokonai előtt. sőt, annyira másképp fpgpm fel, h jó néhányat még a saját rokonaim közül se szívesen fogadnék. nem azért, mert utálom, hanem mert ezt én egy nagyon intim dolognak érzem, nem biztos, h szeretném pl, ha a párom húga látogatna a szülés másnapján. én attól nem töltődnék, csak merülnék,mert adott esetben annál sokkal jobban esne egy félórás szundi :)

2013. máj. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy nem feltétlen akarok ott ismerkedni és nyilván a babó lesz a legfontosabb :) Csak jó lenne, ha már lenne egy két ismerős és nem mindenki vadidegen. Mert pl ha wc-re ki akarok menni, ne kelljen betolnom szegényt a "közösbe", hanem legyen egy ember, akinek én se érzem úgy hogy terhére vagyok, hogy megkérhessem két percre figyeljen rá.

De a hozzászólásaitokból jól értettem, hogy az apuka bejöhet? Mert azt tudtam, hogy szüléskor bent lehet, meg utána talán 2 órát, de a követező 3 napban én úgy tudom, hogy ő is csak a látogató folyosóról szemlélheti a gyerekét.

2013. máj. 6. 10:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Ez kórházonként más.Nálunk bejöhetett a rokonság is,én nem bántam.

2013. máj. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, az ÁEK-ben csak szüléskor, és utána abban a pár órában lehet a babával, és veled apuka! 3 ágyas szobák vannak, a folyóson találkozhatsz a rokonokkal, barátokkal, és apával, de SENKI sem mehet be a szobába, se apa, se más látogató! Hidd el, a szobatársaiddal jól ki fogtok jönni, bármennyire is "idegenek", hiszen mindhárman ugyanabban a cipőben lesztek. Én most júniusban szülök, és 2 éve júniusban szültem az ÁEK-ben. Ha épp mégsem tudnád, mernéd a babádat a szobatársaidra hagyni, amíg épp tusolni mész, vagy WC-re, akkor kitolhatod a csecsemős szobába, ahol a nővérkék vigyáznak rá! Egyébként, azzal tényleg nincs semmi baj, hogy a látogatók nem özönlik el a szobát, hiszen te sem éreznéd jól magad, de majd meglátod! Minden szobához saját tusolós, mosdós- WC van, és oda be sem tudnád vinni magaddal a babádat, és ne is akard :) Nyugodj meg, jól ki fogsz jönni a szobatársaiddal, csak hozzáállásod kérdése, és persze, részben az övéké... Nekem elsőre szerencsém volt, 2 évvel ezelőtt, az egyik anyukával azóta is nagyon jóban vagyok, és csak remélem, hogy idén is jó szobatársakat "fogok ki" :) Remélem augusztusban majd te is! Ki az orvosod? Mikorra vagy pontosan kiírva?
2013. máj. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként, majd amikor CTG-re jársz, kb.re tudni fogod, hogy kikkel vagy egy időre kiírva! :) Onnan is van egy kedves anyuka, akivel azóta szintén jóban vagyok, csak ő 2 nappal később szült, mint én, de találkoztunk az osztályon! Amúgy meg olyan sokan vannak az osztályon, hogy örülni fogsz, ha nem kell ismerkedned, és a szobatársaid társasága épp elég lesz :) + főként a babádé :)
2013. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod :) Egyébként azzal én is egyetértek, hogy nem engednek be senkit, csak kicsit még félelmetesnek tűnik a dolog..emlékszem, amikor nővérem szült és bementünk meglátogatni, még én is kellemetlenül éreztem magam, hogy zavarom a többi anyukát. Hát remélem tényleg szerencsém lesz a szobatársaimmal is :) Nem akarom az egész osztályt megismerni, sőt, csak valahogy a kórházi élményeim eddig nem a legjobbak és itt még egy csöppség is rám lesz utalva.

Aug. 18-ra vagyok kiírva és Kiss Attila az orvosom. Most járunk "csak" a 26. hétnél :)

2013. máj. 12. 11:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szabály szerint tényleg nem mehet be senki, de ha jó fejek a szoba társaid, akkor meg tudod velük beszélni, hogy apa bemenjen egy pelenkázásra, vagy más miatt egy kis időre. Mi legalább is így voltunk.
2013. jún. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!